reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

reklama
mój ma krostki w kolo oczu więc raczej nie raczki

Dziewczyny jak podajecie ziemniaka ? On po zmiksowaniu jest jak mordoklejka - boje sie podać :confused:
 
merlin ja ziemniaczka to dawałam zawsze z innymi warzywkami i tym rosołem z warzywek,ale jak chcesz dzis dac sam ziemniak to może z twoim mleczkiem mu rozrób
 
dodałam odrobiny wody i zrobiła sie taka konsystencja jak kaszki i zjadł nawet mu to smakowało :eek:,
Ja to przewrażliwiona jestem i chciałam każde warzywo i owoc podac najpierw samodzielnie zeby mieć pewność po czym cos moze być nie tak
 
Merlin ja jeszcze co prawda diety nie rozszerzam, ale czytałam, ze ziemniaczka to najlepiej z mlekiem z piersi podac. I moim zdaniem dobrze robisz, że kazde warzywo pojedynczo najpierw dajesz, ja tez mam taki zamiar jak juz zaczne.
 
Merlin ja jeszcze co prawda diety nie rozszerzam, ale czytałam, ze ziemniaczka to najlepiej z mlekiem z piersi podac. I moim zdaniem dobrze robisz, że kazde warzywo pojedynczo najpierw dajesz, ja tez mam taki zamiar jak juz zaczne.

Dzięki pewnie byłoby smaczniejsze, tylko ze ja nie ściągam mleka bola mnie przy tym strasznie piersi i w domu stoją dwa laktatory nie używane ;-) z wodą jakoś poszło - w sumie jestem zaskoczona bo taki ziemniak to zupełnie nie ma smaku w porównaniu z marchewką

Ryba a skad bierzesz informacje o żywieniu masz jakieś ulubione źródła ?
 
Merlin no ja Alankowi też dawałam po jednym nowym składniku.Tylko że po marchewce było ok i ziemniaka nie dawałam nigdy samego tylko od razu z marchewką,potem z dynią.No ale miałam pewnosc ze marchewka była ok a ty pisałas że nie jestes jej pewna.
Ja tez mam dwa laktatory i nie używam.Myslałam ze ten pierwszy był nie trafiony ale przy tym drugim to samo sutki mi pękaja i krew się leje a mleko nie:confused2:.A ściągam czasami taką gumową gruszką ze szklaną przyssawą za 10zł kupiłam w aptece i tym mnie nie boli.W nocy jak jest więcej mleczka to Marcelka do jednego cyca,ściągaczkę do drugiego i mliko prawie samo leci.:tak:
 
Dzięki pewnie byłoby smaczniejsze, tylko ze ja nie ściągam mleka bola mnie przy tym strasznie piersi i w domu stoją dwa laktatory nie używane ;-) z wodą jakoś poszło - w sumie jestem zaskoczona bo taki ziemniak to zupełnie nie ma smaku w porównaniu z marchewką

Ryba a skad bierzesz informacje o żywieniu masz jakieś ulubione źródła ?

To co pisałam to akurat stad: Schemat żywienia niemowląt karmionych piersią - MójNiemowlak.pl
Ale tak generalnie to duzo czytam różnych źródeł, troche fora. A wczoraj trafilam na forum: Rozszerzanie diety - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl
 
Rybo dzięki za link, przyda się z pewnością!

Syn mojego kuzyna ma 5,5 miesiąca, dają mu już wszystko...w Wigilię nawet rybe smażoną mu dawali :szok: Nie można się odezwać bo wiedzą wszystko najlepiej, chociaż to pierwsze dziecko...Nie wspomne nawet, że jak byli u nas w niedzielę to na własne oczy widziałam, jak Młody był stawiany na nóżki i "uczył się" chodzić. Nie muszę mówić jaką miałam minę... :eek:
 
reklama
bebe :szok:

ja spróbowałam jabłko wpierw starte na tarce potem przepuszczone przez siteczko, zjadł nawet ok, potem chciałam mu dać sok marchew z jabłkiem i dynia i ten zaraz nerw, dałam mu go łyżeczką ale się denerwował strasznie, czyli nie lubi marchwi??
 
Do góry