reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

reklama
no hej, moja mała piła soczki normalnie, a teraz pije i herbatki, i wodę. a soki to jedynie przeze mnie robione. ale za wodą aż się trzęsie. nie wiem od czego to zależy, ale latem podawałam jej tylko wodę i chyba tak się nauczyła. jak widzi w sklepie to leci po zdojek z żywca zdrój, a nie po te kubusie przesłodkie ble. i dobrze.
mały lubi soczki, już 3 dni mu podaje, a teraz może zacznę jakieś jabłuszko. może jutro.

aha a dziś taką kupę walnął o kwasnym zapachu. chyba wlasnie po tym soczku. a podaję gerbera, na pol z wodą.

a powiem wam, ze mialam taką sytuację, ze mały nie chciał herbatki i nie wiedzialam co mam mu dawac do picia, ani wody, a ni nic. po prostu nie potrzebował. i czasem jeste tak, ze dziennie mu podaję a on nie chce. ale ciemiączko ma naciągnięte wiec sie nie martwie.
 
a ja sobie pomacałam i ciemiączko wklesłe ma cały czas, ta herbatkę dostaje raz na pare dni a tak to tylko mm
niestety Bobovita tylko granulki słodkie :-(
ale ciekawe bo junior za pierwszym razem dostał tego Hippa a wcześniej nic słodkiego nie pił to czemu nie chciał :confused::no:
 
Stokrotka po prostu jedno dziecko lubi to inne nie tak jak my tez jedne rzeczy smakuja inne nie i tyle ....ja podaje i wode i herbatki i sok jabłkowy od poczatku tygodnia ,dzis doszło jabłko tz jedna mała łyzeczka .Ja dzieciakom podawałam zarowno wode soczki i herbatki lubiły wszystko .U nich zaczynałam od jabłuszka i nie było problemu potem ani z marchewka ani z innymi warzywami ...co do niekapka to dawałam jak same juz piły aczkolwiek mam zamiar teraz sprobowac szybciej z kubeczkiem jak zakupie takowy narazie sie rozgladam jak ktoras moze polecic jakis to bede wdzieczna
 
Fasolka ja właśnie czytałam wczoraj o kubeczkach i na razie najlepsze opinie ma AVENT i LOVI tez dobry.
Też mam zamiar spróbować z kubeczkiem wcześniej niż 6mż (od tego wieku są zalecane) bo moja kochana córeczka strasznie się buntuje przy butli, później kaszka z łyżeczki i się butli pozbędziemy.
Taki mamusia ma plan:-D zobaczymy czy dziecko będzie współpracować:tak::-D
 
Ja mam tak samo ale AVENT mi się bardziej podobaja wzory i kolory, maja większy wybór. Lovi są chyba tylko 4 w różnych kolorach.
 
Powiedzcie mi mamuśki, jaką kaszkę kupuje się, żeby podać wieczorkiem np w butelce do picia. Ja kupiłam kaszkę z mlekiem modyfikowanym, ale jak zrobię tyle ile zalecają, to będę musiała łyżeczką dawać, a ja chcę ostatnie mleczko z kaszką podać?
 
reklama
Axa Ja na 120ml mleka, dodawałam 2 miarki kleiku ryżowego takie jak do mm bo na tyle pozwalał mi zwykły smoczek. Jak kupisz smoczek do kaszki to na pewno więcej można miarek dać.
Niestety 2 miarki nie pomagają mojemu dziecku dłużej spać, ale już nie ulewa. Gęściej spróbujemy jak młoda skończy 4mż:)
 
Do góry