reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

reklama
my ekspozycję na gluten mamy udaną - nic się działo. trwała z półtora miesiąca.
raz w słoiczku było jajko i też nic się nie działo.
za to Oli nie je już tak dużo mleka, je 3x180 jak dobrze pójdzie. obiadek to 3/4słoiczka (wcześniej było pół słoiczka), przekonał się do kaszki (na zmianę z sinlac i manną - boję się wciąż dać bobovity bo był po niej ból brzuszka straszny, a mam tylko po 4 mscu :crazy:), do deserków. w zależności mieszam mu owocki z kaszką, lub samą kaszkę lub same owocki. pije też dużo soczków, herbatki, ale soczków z marchwią nadal nie mimo kilku prób.

ostatnio jedliśmy jogurt z truskawkami i maliną po 6 mscu Hippa i zajadał bardzo.acha i Oliwkowi obojętne czy obiadek jest ze słoiczka czy mój gotowany.
 
Dziewczyny a czym rozrzedzić zupkę, gdy nie mam wywaru od warzyw, bo gotuję na parze? Dolewam mu wody, ale nie chce za dużo, bo obiadek robi się nijaki. Dziś ugotowałam mu: królik+ryż+brokuł+fasolka+marchew+por+koper i było bardzo gęste.
 
Dziewczyny jeśli robię deserki sama (rożne miksy jabłko+banan+marchew+winogrona+borówka) to ile można to przetrzymywać w lodowce??? ciężko coś takiego zrobić na jeden dzień a boje się żeby malej nic nie było
 
anmika ja gotuje na parze i dodaję tą wodę z pary bo tak jak piszesz sama woda zrobi zupkę nijaka.
mell otwarty słoiczek można trzymać 2 dni wiec pewnie taki deserek robiony tyle samo albo zamroź.
 
anmika - zrób raz wywar i zamroź jak kostki lodu. Potem tylko dorzucasz.
mell - jedzenie dla maluszków max 2 dni otwarte.

My też jesteśmy po jogurcie i jest ok. :-)
 
Ja ostatnio zrobilam taki deserek ze az sama bym go zjadla. Ugotowalam 2 łyżki kaszy mannej z 1 starta gruszka, wystudzilam i dodalam mm. Pyyychaaaaaa.
Teraz wzielam sie na sposób żeby nie robić dodatkowej porcji mm ktora w deserze nie jest potrzebna to zastapilam je mlekiem ryzowym Rice Dream. Jest pyszne Adasiowi bardzo smakuje w polaczeniu z manna. Jak sie skonczy spróbujemy dodawac do deserkow mleko owsiane.
 
reklama
Ayni - mleko ryżowe, mleko owsiana? Muszę ogarnąć co to za cuda.

Ja też robię własne deserki, ale robię codziennie, bo i Ada zajada i właśnie ja też dziób pcham. :zawstydzona/y:

A i miałam pisać, że BLW na Weronice wrażenia nie robi, ale wie, że trzeba do paszczy włożyć to co ma przed sobą.
 
Do góry