reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

Ayni, Mell no to ładnie wciągają wasze dzieciaki:-)
Adi trzyma linię, i je w małych porcjach, no innego wytłumaczenia nie ma:rofl2:
Mell moja Adi lubi kaszkę, ale więcej niż 70 nie da rady zjeść.
 
reklama
Może przesadzam z ta kaszka ,ale trochę się przejęłam bo bylismy u pediatry wczoraj na szczepieniu i była wielce zdziwiona ze mala nie je kaszki ani nie zagęszczam jej mleka
 
dziś nie miałam czasu nic mu ugotować więc dostał jabłka z słoika.. nie był zachwycony.. w ogóle dzisiaj taki jakiś niejadek..
 
Próbowałam podac mleczne,na wodzie, smakowe zwykla kukurydziana a nawet sinlaka to najchętniej je z 60-70 ml zje ale to nie zawsze i kaszki zawsze podaje łyżeczką z butelki nie chce.
U nas jest tak :
miedzy 7a 8 180 mleka
ok 9-10 pruba z kaszka
po 12 180 mleka
ok 14-15 caly sloik obiadku
ok 16 mleko
deserek
po 19 210 mleka i tak spimy do 6;30 7 rano

Ja bym nie zmuszała do kaszek to tylko zapychacz dobre dla dzieciaczków które mają niedowagę. Jak nie chce to nie i tak sporo zjada twój maluszek. Jeśli ci bardzo zależy na tych kaszkach to zrób większy odstęp między mlekiem o 8 a kaszką o 9:confused: Godzina czy dwie to moim zdaniem za mało żeby przetrawić 180ml mleka i mięć miejsce na kaszkę.

Mo ja teraz je tak:

10-11 mleko 180ml / kaszka 60-90ml
13-14 obiadek 125ml
15-16 owoce 1/2 słoiczka lub 1/2 jabłka bądź gruszki w siateczce
18 mleko 150-180ml
20-21 mleka 180ml
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
nie wiem dziewczyny czy wy tez tak macie ale ja tęsknie czasem za tym kiedy moja mala jadła tylko mleko teraz pomału brakuje mi dnia żebym wszystkie te posiłki jakoś ułożyła:-(
nie wiem chyba narazie daruje sobie ta kaszke teraz itak z wszystkim ciezko bo zęby idą
Dzieki za rady :-)
 
Ja do tej pory dawałam tylko jeden posiłek stały - obiad, na który gotowałam mu jakieś warzywka i to tak wypadało między god. 12 a 14. Teraz zaczęłam dawać owoce na podwieczorek, tak ok. 16-17. Ale za to obiadu nie chce ostatnio jeść. Też mi jakoś ciężko idzie to układanie menu Małemu, zwłaszcza że karmię piersią i nieraz piersi mam strasznie pełne więc jak mam mu dać posiłek stały?
 
Anmika jak Wam idzie? ja zrobiłam Miłkowi kilka dni przerwy - tylko cycuś, ewentualnie jak jadłam jabłko i wyciągał rączki to trochę mu dałam.. wczoraj mały eksperyment - zrobiłam SOBIE na drugie śniadanie trochę kaszki - w Milutkowej miseczce - spytałam czy mogę pożyczyć itd, itp ;)dodałam trochę owoca i zasiadłam przed nim robiąc amniammmniam ;) na początku patrzył na mnie mega zdziwiony a później zaczął się złościć.. wię znowu tetralnie, powiedziałam, że troszkę mu dam spróbować.. no i oczywiście zaczął wciągać aż miło było patrzeć :) nie dałam mu się najeść tylko posmakować. dzisiaj podobny scenariusz i jadł ze smakiem :) acha - wcześniej jak próbowałam mu dać kaszkę, to oczywiście usta zaciśnięte :/ dzisiaj próbujemy to samo z obiadkiem... musimy się przeprosić ze słoiczkami - hehe dobrze że kolej męża ;)) trochę kombinowania, ale chyba dzieci lubią podjadać rodzicom, więc może to jest sposób? obym nie zapeszyła.. :) miłego weekendu Mamusie :))
 
reklama
To może faktycznie ja też tak spróbuję, bo Mały nadal nie bardzo je. Wczoraj nawet deserku nie chciał. Zresztą od wczoraj chory i bierze leki, więc liczę się z tym, że teraz z jedzeniem może też być gorzej. A deserków za dużo nie chcę mu podawać, bo od leków ma luźne kupy i nie chcę by było jeszcze gorzej.
Więc teraz jak jest chory to chyba też mu zrobię przerwę w jedzeniu i będziemy podawać tylko cycusia. A jak mu będzie lepiej spróbuję, tak jak Ty.
 
Do góry