reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

meridia

Trochę rozmyślałam o tym leku ale stwierdziłam, że w moim przypadku byłoby to bezsensowne posunięcie (zostało mi juz niewiele do zrzucenia) ... ja zwiększyłam swój metabolizm i zdrowa, zbilansowana dieta (ale nie dieta odchudzająca!) oraz czynny tryb życia i ruch są moimi sprzymierzeńcami w walce o smukłe ciało (hehehe... jeszcze trochę mi go zostało... i wcale nie czuję, że rymuję ;D) Nie katuję się i efekty widać po nieco dłuższym czasie ale SĄ - i to jest dla mnie najważniejsze :) Miałam prawie 30 kg nadwagi - tyle przybyło mi po porodzie :( (przyjmowałam sterydy na rozwój płuc dziecka i tak mój organizm zareagował na nie).
Piszcie dziewczyny o swoich postępach i czy rzeczywiście te prochy to nie czary mary ;) Gratuluję Lidzia i trzymam kciuki za ciebie, daj znać jak spalanko ;D Handy - napisz czy już rozpoczęłaś kurację...
Pozdrowionka :)
 
reklama
Meriidia, a zasadniczo sibutramina, oczywiscie działa, ale nie jest to srodek do odchudzania, tylko do regulacji masy ciała. A znaczy to, że powinny jej uzywać tylko osoby o wskażniku BMI powyżej 24, czyli z nadwagą rzeczywistą, a nie urojoną z powodu pokazywania wzoru wieszaka w środkach masowego przekazu. Jednocześnie tez nie należy pokładać wiary tylko w tzw "oryginalnej" Meridii, bo jej cena wynika tylko z rekllamy i działań mających na celu utrzymanie zysków producenta i dystrybutorów. Odpowiedniki nowej generacji są tym samym lekiem i tak samo działają, a sa zdecydowanie tańsze. Sibotrim na przykład, o bardzo wysokiej czystosci chemicznej mozna dostać juz za około150 zł, a osoby używające go na pewno nie powrócą juz do tzw "oryginału" czyli Meridii, tylko dla jej nazwy, pozdrawiam.
 
JoSu pisze:
Adipex, Sibotrim, Meridia to handlowa nazwa leku: Sibutramine hydrochloride (chociaz Adipex jest lekiem starej generacji:-(...)
W teorii jest to lek ułatwiający normalizację masy ciała, w praktyce stosowany do odchudzania.


Czy Adipex to jest amfetamina lub substancja do niej bardzo zblizona????
http://pl.wikipedia.org/wiki/Fentermina

Adipexu ani Meridii nie mozna kupic np. w Szwecji. O ile mnie pamiec nie myli, po Meridii bylo duzo zgonow i ten lek zostal wycofany.

Tego typu srodkami nie wyleczycie sie z otylosci!
Otylosc to choroba polegajaca (mowiac w skrocie) na nieprawidlowym odzywianiu.

Jesli czlowiek nie otrzyma wystarczajacej ilosci witamin, mineralow, itd, zaczyna glodowac i pozera wszystko, co mu wpadnie pod reke. Organizm ma nadwyzke energetyczna ale w dalszym ciagu gloduje!

Dlatego, jesli chcesz schudnac zwroc sie do specjalisty o pomoc, a nie do lekarza, chcacego byc milym dla pacjenta!

Zobaczcie, jak schudla Magda z akcji https://www.babyboom.pl/temat_miesiaca/badz_w_formie/

Prosilabym o niezamieszczanie ofert sprzedazy na tego typu srodki.

dziekuje i pozdrawiam,
magda
 
:)
mrs_szaya myslę,że powinnaś się zastanowić nad tym co robisz i jakie są tego przyczyny , a nie myśleć o Meridii itp.Twoje jedzenie może być ( i pewnie jest) odpowiedzia na stres,który na pewno Ci towarzyszy, a dodatowe kilogramy powodują jeszcz gorsza irytację i mamy błędne koło.Spróbuj poszukać pomocy,wsparcia...I nie wyobrażaj sobie siebie za pół roku w czarnych barwach.Nie musi tak być.Powodzenia!!
 
Mam pytanko ;D moja kolezanka stosuje Meridie,ale mysli o dzidziusiu.Niewiecie ile czasu musi minac po odstawieniu, zeby mogla beziecznie zafasolkowac ??? Ja nigdy niebralam takich lekow i niewiele jej moge pomoc :p
 
kallusia pisze:
Mam pytanko  ;D moja kolezanka stosuje Meridie,ale mysli o dzidziusiu.Niewiecie ile czasu musi minac po odstawieniu, zeby mogla beziecznie zafasolkowac ??? Ja nigdy niebralam takich lekow i niewiele jej moge pomoc  :p

Nie wiem, ale bralam inne leki (antybiotyki i wit A) i lekarz zezwolil na zajscie w ciaze po co najmniej 6 miesiacach od odstawienia. Radzilabym Twojej kolezance zadzwonic do firmy farmacutycznej (producenta) i zapytac u zrodel.

Pozdr, Magda
 
reklama
Nazwa handlowa leku: Meridia 10/ Sibotrim 10


Nazwa międzynarodowa: SIBUTRAMINE HYDROCHLORIDE MONOHYDRATE
Postacie występowania leku: kapsułki
Jak działa lek? Lek powoduje zmniejszenie masy ciała nasilając uczucie sytości oraz (prawdopodobnie) zwiększa wytwarzanie ciepła w procesach przemiany materii.
Kiedy lek ma zastosowanie? Lek jest zalecany pomocniczo w kompleksowym (dieta, psychoterapia, wzmożona aktywność fizyczna) leczeniu pacjentów z otyłością oraz pacjentów z nadwagą z obecnymi u nich dodatkowo czynnikami ryzyka takich jak cukrzyca typu II, zaburzeniami lipidowymi (hipercholesterolemia LDL, hipertriglicerydemia).
Jakie są zasady przyjmowania leku? • Lek jest stosowany doustnie w dawce i częstotliwością ustaloną przez lekarza.
• Zwykle lek przyjmuje się w ilości 10 mg raz na dobę rano z jedzeniem lub bez jedzenia, bez rozgryzania, popijając szklanką wody.
• Dawkę można zwiększyć do 15 mg na dobę gdy zmniejszenie masy ciała jest mniejsze niż 2 kg w ciągu 4 tygodni , a tolerancja leku jest dobra.
• Leku nie należy stosować u dzieci oraz osób starszych.
Jakie mogą być niepożądane skutki? • Utrata apetytu, zaparcia, suchość w ustach, nudności.
• Kołatanie i szybka akcja serca, wzrost ciśnienia tętniczego.
• Uderzenia gorąca (rozszerzenie naczyń krwionośnych), nasilenie kłopotów z hemoroidami.
• Bóle i zawroty głowy, bezsenność.
Stosowanie leku może również wywołać: • Zaburzenia smaku.
• Uczucie mrowienia w palcach.
• Potliwość.
O czym należy poinformować lekarza? • Twoje problemy z nadwagą wiążą się z innymi chorobami takimi jak niedoczynność tarczycy czy nadczynność kory nadnerczy.
• Jesteś na lek uczulony (bądź na któryś ze składników preparatu).
• Masz problemy z nerkami lub wątrobą; dokucza Ci prostata (problemy z oddawaniem moczu).
• Stwierdzono u Ciebie chorobę wieńcową, zaburzenia rytmu, nadciśnienie tętnicze.
• Chorujesz na nadczynność tarczycy.
• Masz powody podejrzewać lub jesteś w ciąży.
W czasie stosowania leku unikaj : • Jazdy samochodem.
• Picia alkoholu.
Zapytaj lekarza, jak stosować lek, gdy przyjmujesz jednocześnie: • Inhibitory MAO, leki przeciwdepresyjne, neuroleptyki, opioidy, leki przeciwmigrenowe.
• Cyklosporynę, ketokonazol, erytromycynę,
• Ryfampicynę, antybiotyki makrolidowe, fenobarbital, deksametazon.
• Leki stosowane w zaburzeniach rytmu (amiodaron, flekainid, meksyletyna, sotalol).
Zapamiętaj! Regularnie kontroluj ciśnienie tętnicze krwi, a w przypadku jego wzrostu skontaktuj się z lekarzem.
Postać farmaceutyczna preparatu: Meridia 10 (Knoll AG) Sibotrim 10(EVA PHARMA) kapsułki 10mg, 30 kaps.

Meridia 10 (Knoll AG) kapsułki 10mg, 60 kaps.


 
Do góry