reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu sierpniowych dzieci !!

Marta u nas Łukasz od dłuższego czasu je to co my.
Już nie gotuję nic specjalnego.
Tylko raczej delikatniej. Narazie nie moge poszaleć ale nie narzekamy...
A surówki to takie jak my, bez wyjątku... i buraczki i kapucha i sałata i ogórki co mam to młody je.

[URL="http://www.gotowanie.wkl.pl/grp_przep.php?grp_prz=78"]Przepisy - powy

zajrzyj tam, może coś znajdziesz ciekawego...
 
reklama
Jejku a ja myślałam, że tylko u nas jest problem z nudnawym moim zdaniem jedzeniem. Na śniadanie na przemian jajecznica, parówka (a miałam nie dawać:zawstydzona/y: ) kanapki z wędliną, kanapki z serem. Przeboje są z pieczywem bo nigdy nie wiadomo czy zje i jakie więc zawsze staram się mieć i ciemne (takie Mery woli) i jasne. A i prawie codziennie pomidor. Czasami z powyższych zestawów Marysia zjada ....... pomidora. Obiady to pomidorówka (ulubiona), rosół z wkładką mięsną, pupeciki w różnych sosach, krupnik nie bardzo ale jakoś wszedł, pieczone mięsko. Muszę popróbować z innymi zupami. Surówek nie robię ale my ich nie jadamy - do obiadku to albo brokuł, groszek z puszki na ciepło, kukurydza, marchewka. No i jeżeli my jemy coś co Marysi smakuje to proszę bardzo - ostatnio sałata z sosem vinegre :eek: no ale moje dziecko lubi kapary :szok: i teraz Darek musi je jeść po kryjomu :-D Kolacja to owoce ze słoiczka (jeśli łaska ) i jakiś serek albo jogurt (jeśli łaska).
 
Amelka wcina bardzo podobnie tylko bez kapysty grochu i takich tam wszystko to co my juz od bardzo dawna nie gotujemy osobno dla niej zupki : pomidorowa dużo kluchów rosół i dużo kluchów krupnik ogórkowa żurek barszcz czerwony biały co popadnie sosy mięska mało choć ostatnio moze i lepiej z mięskiem a ziemniary to czasem je same np. z sosem lub jak mięcho nie papu to podlewam rosołkiem i marcheweczki do tego zgniatam i tak je ogórki kiszone lubi strasznie jak widzi to tylko oguka i oguka chce kolacja to przeważnie szklanka kaszki owocowej na gęsto i flacha przed 6 rano i śniadanko to jak inne dzieciaczki parówki z keczupkiem koniecznie kanapki z pasztetem szynką dżemem serkiem jajka w każdej postaci ale wszystko zależnie od dnia jak coś spasuje to zje jak nie to nie
 
Moja Julka też jest fanką ogórków kiszonych podchodzi do lodówki , sama ją otwiera i krzyczy: górka mama górka :-). I też je to samo co my tylko czasami mniej przyprawione..
 
a Majka nie chce jeść surówek, i też w sumie je to co my, w najbliższym czasie zrobię placki ziemniaczane i jej dam zobaczymy, uwielbia za to zupy
dziś ma np. zupę zieloną - por, seler,koperek, zielony groszek, szpinak, ryż i to na mięsku
zupa czerwona - marchewka, buraczki, pomidor, pietruszka, lane kluski
zupka mega warzywana - marchewka, seler, pietruszka, por, ziemniaczki, koperek, natka pietruszki, kalafior, brokuły, buraczki, makaron
to są takie typowo dla niej, my baaaaaaaardzo żadko jadamy zupy, ale jak już robię to ona też je barszczyk z jajkiem, żurek z ziemniaczkami, no i ulubiony rosołek z makaronem

a drugie danie to najczęściej mięsko z makarone, zimniaczkami, no i nie chce surówek małpiszon jeść
 
Amelka ostatnio wcinała klopsiki z mielonego w sosie pomodorowym albo schabik w sosie jak nie jadała mięcha tak wcinała ze gwizdało mielone tez lubi twu twu twu oby tak dalej
 
okazalo sie ze oje dziecko uwielbia ryby
moja ciocia zrobila jej pange gotowana w jarzynkach i zajadala ze sie jej uszy trzesly

mam pytanie ile wasze dzieci pija, bo mam paranoje ze Hania za duzo pije, musze dokladnie zmierzyc
i dajecie picie tylko do posilkow czy stoi sobie gdzies tam i dziecie bierze jak chce?
 
atol Majka potrafi wypić niekapka 330ml na raz, a dziennie na pewno wypija min. 2 ale czasami 4-5 więc duuuuuuuuuuużo pije
 
reklama
Do góry