reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
Umieram znowu od bólu głowy...dziś przyjeżdża znajomy fizjoterapeta, żeby mi kręgosłup szyjny ogarnąć co ból minie bo nie potrafię funkcjonować...

@Rose.mart te wartości to mediany jakieś i raczej samemu się nie interpretuje, spokojnie !!! Też mam jakieś dziwne wyniki bo właśnie zerknęłam, nie denerwuj się to nie jest BETA HCG tylko jakaś wolna beta i to nie to samo co robiłyśmy na początku ciąży.
 
reklama
A może ciąża jednak jest mlodsza niż 12 tydz
Miałam 2 usg z potwierdzeniem wieku ciazy. Przez dwoch lekarzy. Myslisz, że oni się mogli pomylic?juz sama nie wiem co sądzić o tym :(
Witamy:)

Powodzenia:)

Tego nie można samego interpretować. Dopiero po wprowadzeniu do systemu wyników tego i drugiego badania Papp-a plus USG i dane na temat twojego wieku, dostaniesz od lekarza pełny wynik badania prenatalnego wraz ze skorygowanym ryzykiem. Trudno mi powiedzieć, co może oznaczać za niski wynik, trzeba czekać na dokładny wynik z badań prenatalnych - kiedy masz mieć?

Plus zauważ, że to nie są podane normy. Mediana oznacza, że to jest środkowa liczba wyników osiąganych w danym tygodniu ciąży. Czyli masa kobiet ma wynik powyżej, masa ma poniżej, a to jest ta środkowa liczba, gdyby wypisać wszystkie liczby w kolejności od najmniejszej do największej.
Dla przykładu - mediana liczb od 1 do 5 wyniosłaby 3, bo jak sobie wypiszesz po kolei 1,2,3,4,5, to w samym środku szeregu masz 3.
Mam nadzieję, ze wszystko będzie dobrze. Właśnie widze ze to mediana. Wizytę mam dopiero w piatek, wiec jeszcze 6 dni stresu. Zastanawiam sie czy nie umówić się do lekarza jakiegokolwiek żeby sprawdzil na usg czy dziecku bije serduszko. Strasznie sie tego boje.
 
Lekarz kazal zrobić mi dwa wyniki krwi na tydzień przed usg.
Osoczowe białko ciążowe (PAPP-A) 2.150 _ IU/l, tutaj widze takie referencje:
Kobiety w ciąży:
10+0 do 10+6 tydzień (mediana): 1.144
11+0 do 11+6 tydzień (mediana): 1.647
12+0 do 12+6 tydzień (mediana): 2.664
13+0 do 13+6 tydzień (mediana): 4.349.
Czyli znowu mniejsze niż powinno być.

A usg dopiero w piątek będę miec.
Biore duphaston teraz, do wtorku mam tabletki i mam juz nie brac.


Nie, wyniki dostanę dopiero po usg. Lekarz kazal tylko krew zrobić i przyjść do niego z wynikami. Chyba ze ja coś zle zrobiłam.

Wpadłam w panike. Na dodatek ja już nie mam od kilku dni żadnych objawów ciążowych. Myślicie ze mozna poronic bez bolu brzucha, krwawienia itp? Boze, wariuje już.
Brak objawów nie świadczy o rozwoju ciąży [emoji4] jeśli tak się martwisz to może zapisz się na dodatkową wizytę do ginekologa albo nawet dla pewności jedz na IP pod pretekstem bólu podbrzusza, tam zrobią Ci USG i będziesz spokojna [emoji6]
 
Jesteśmy już po [emoji173]️ dziecię rozwija się dobrze :) nie chciało współpracować, ale sobie poradziliśmy :) płci jeszcze nie znany.
IMG_4115.JPG
IMG_4114.JPG
 

Załączniki

  • IMG_4115.JPG
    IMG_4115.JPG
    75,7 KB · Wyświetleń: 281
  • IMG_4114.JPG
    IMG_4114.JPG
    77,6 KB · Wyświetleń: 293
Ja się ostatni raz wypowiem w sprawie laserowej korekty wzroku, różnice miedzy wynikami korekt i gwarancje sukcesu zależą od metody, bo te różnią sie diametralnie - nawet do 6 miesięcy dochodzenia do siebie po korekcie za 3 tys za oko, w porównaniu do 2-4 tygodni po korektach od 5 tys za oko (chociaż są również droższe).

Jestem zdziwiona tym, co napisałaś - ja widziałam bardzo dobrze od razu po zabiegu, praktycznie na drugi dzien moglam już wrócić do pracy ale wzięłam urlop na tydzień, bo przez tydzień musiał stosować odpowiednie krople - później wizyta kontrolna i powrót do normalnego życia (oczywiście z kroplami nawilżającymi przez jakiś czas). Metodę trzeba dobrać do wady - ja robiłam swoją korektę 9 lat temu, kiedy to były dostępne tylko 2 opcje, dziś wiadomo jest tego więcej ale nie słyszałam żeby ktoś dochodził do siebie aż 6 miesięcy. Może zależy to od klinki - ja wybrałam taka, która była jedną z pierwszych na polskim rynku, pracujący tam specjaliści znają się na rzeczy, więc wszystko poszło dobrze :-)
 
Miałam 2 usg z potwierdzeniem wieku ciazy. Przez dwoch lekarzy. Myslisz, że oni się mogli pomylic?juz sama nie wiem co sądzić o tym :(

Mam nadzieję, ze wszystko będzie dobrze. Właśnie widze ze to mediana. Wizytę mam dopiero w piatek, wiec jeszcze 6 dni stresu. Zastanawiam sie czy nie umówić się do lekarza jakiegokolwiek żeby sprawdzil na usg czy dziecku bije serduszko. Strasznie sie tego boje.

To podjedź do lekarza jakiegoś czy na IP, jak radzi AntOlaa. Ja też mam w piatek prenatalne USG, ale mi dopiero wtedy będą pobierać krew na badania, więc na pełne wyniki będę musiała czekać.
 
Lekarz kazal zrobić mi dwa wyniki krwi na tydzień przed usg.
Osoczowe białko ciążowe (PAPP-A) 2.150 _ IU/l, tutaj widze takie referencje:
Kobiety w ciąży:
10+0 do 10+6 tydzień (mediana): 1.144
11+0 do 11+6 tydzień (mediana): 1.647
12+0 do 12+6 tydzień (mediana): 2.664
13+0 do 13+6 tydzień (mediana): 4.349.
Czyli znowu mniejsze niż powinno być.

A usg dopiero w piątek będę miec.
Biore duphaston teraz, do wtorku mam tabletki i mam juz nie brac.


Nie, wyniki dostanę dopiero po usg. Lekarz kazal tylko krew zrobić i przyjść do niego z wynikami. Chyba ze ja coś zle zrobiłam.

Wpadłam w panike. Na dodatek ja już nie mam od kilku dni żadnych objawów ciążowych. Myślicie ze mozna poronic bez bolu brzucha, krwawienia itp? Boze, wariuje już.
Moje wyniki, tylko ja miałam robione w 13t1d. Czekam na konsultację z genetykiem 8.09. i nie próbuję tego interpretować.
1535274441908.jpg
 

Załączniki

  • 1535274441908.jpg
    1535274441908.jpg
    2,3 MB · Wyświetleń: 283
reklama
Miałam 2 usg z potwierdzeniem wieku ciazy. Przez dwoch lekarzy. Myslisz, że oni się mogli pomylic?juz sama nie wiem co sądzić o tym :(

Mam nadzieję, ze wszystko będzie dobrze. Właśnie widze ze to mediana. Wizytę mam dopiero w piatek, wiec jeszcze 6 dni stresu. Zastanawiam sie czy nie umówić się do lekarza jakiegokolwiek żeby sprawdzil na usg czy dziecku bije serduszko. Strasznie sie tego boje.
Tez ide w piątek i juz mnie stres dopada, bo okolice 13tego tyg ,zle mi sie kojarza. Mimo to odtracam mysli musi byc dobrze trzymam kciuki za ciebie tez
 
Do góry