reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
reklama
Ja nie myślę o korekcji bo ja mam wadę -2,5 to jeśli jest ryzyko, że oni mi zmniejszą tylko do -1 to lipa.


Ja na początku też co 2 tyg, ostatnio i teraz mam 3tyg. przerwy i myślę, że od następnej wizyty już co 4 tyg. będzie. Pamiętam, że po 32 tyg. znowu zaczęły się przerwy między wizytami skrócać, na końcu chyba nawet co tydzień, ale ja miałam starzejące się łożysko i nie chciał "przeczekać". A to są prywatne wizyty?
Wcześniej chodziłam co tydz, a teraz co dwa ponoć do konca, tak wizyty prywatne. Koleżanka twierdzi,ze mial problemy z zus i pacjetka jak dawał l4 na 4 tyg i teraz daje na 2 tyg i stad wizyty co tyle
 
Dziewczyny, wczoraj miałam pobierana krew do badań prenatalnych. Zmartwilam się...
Wolne beta HCG to 10.49 _ IU/l.
Wartość referencyjna: Kobiety w ciąży:
8+0 do 8+6 tydzień (mediana): 70.7
9+0 do 9+6 tydzień (mediana): 75.5
10+0 do 10+6 tydzień (mediana): 57.3
11+0 do 11+6 tydzień (mediana): 42.8
12+0 do 12+6 tydzień (mediana): 34.5
13+0 do 13+6 tydzień (mediana): 29.5

Ja jestem w 12 tygodniu... Co to znaczy? Mam za mało tego :( mam sie czym martwic?
A bylas juz na usg? Lekarz zlecil ci to badanie. Ja nie mam pojęcia jak to jest wyżej jak rosnie, ale normy sa większe to faktycznie dziwne troche. Może powinnaś miec luteine, bierzesz?
 
A bylas juz na usg? Lekarz zlecil ci to badanie. Ja nie mam pojęcia jak to jest wyżej jak rosnie, ale normy sa większe to faktycznie dziwne troche. Może powinnaś miec luteine, bierzesz?
Lekarz kazal zrobić mi dwa wyniki krwi na tydzień przed usg.
Osoczowe białko ciążowe (PAPP-A) 2.150 _ IU/l, tutaj widze takie referencje:
Kobiety w ciąży:
10+0 do 10+6 tydzień (mediana): 1.144
11+0 do 11+6 tydzień (mediana): 1.647
12+0 do 12+6 tydzień (mediana): 2.664
13+0 do 13+6 tydzień (mediana): 4.349.
Czyli znowu mniejsze niż powinno być.

A usg dopiero w piątek będę miec.
Biore duphaston teraz, do wtorku mam tabletki i mam juz nie brac.

A nie dostałaś opisu i skorygowanego ryzyka? Ja nie mam na wynikach żadnych norm wolnej bHcg dla poszczególnych tc tylko opis USG uzupełniony o wyniki krwi i uwagi - tam dokladnie jest napisane "wynik testu prawidłowy, nie stwierdzono zwiększonego ryzyka wystąpienia zespołu Downa itd., bez wskazań do diagnostyki inwazyjnej"
Nie, wyniki dostanę dopiero po usg. Lekarz kazal tylko krew zrobić i przyjść do niego z wynikami. Chyba ze ja coś zle zrobiłam.

Wpadłam w panike. Na dodatek ja już nie mam od kilku dni żadnych objawów ciążowych. Myślicie ze mozna poronic bez bolu brzucha, krwawienia itp? Boze, wariuje już.
 
Lekarz kazal zrobić mi dwa wyniki krwi na tydzień przed usg.
Osoczowe białko ciążowe (PAPP-A) 2.150 _ IU/l, tutaj widze takie referencje:
Kobiety w ciąży:
10+0 do 10+6 tydzień (mediana): 1.144
11+0 do 11+6 tydzień (mediana): 1.647
12+0 do 12+6 tydzień (mediana): 2.664
13+0 do 13+6 tydzień (mediana): 4.349.
Czyli znowu mniejsze niż powinno być.

A usg dopiero w piątek będę miec.
Biore duphaston teraz, do wtorku mam tabletki i mam juz nie brac.


Nie, wyniki dostanę dopiero po usg. Lekarz kazal tylko krew zrobić i przyjść do niego z wynikami. Chyba ze ja coś zle zrobiłam.

Wpadłam w panike. Na dodatek ja już nie mam od kilku dni żadnych objawów ciążowych. Myślicie ze mozna poronic bez bolu brzucha, krwawienia itp? Boze, wariuje już.
A może ciąża jednak jest mlodsza niż 12 tydz
 
Czesc, mam na imie Ola, mam termin na 3 marca 2019, moge do Was dolaczyc? :)
Witamy:)
Dzień dobry :)
Zaraz mam prenetalne i troszkę się denerwuje :(
Powodzenia:)
Dziewczyny, wczoraj miałam pobierana krew do badań prenatalnych. Zmartwilam się...
Wolne beta HCG to 10.49 _ IU/l.
Wartość referencyjna: Kobiety w ciąży:
8+0 do 8+6 tydzień (mediana): 70.7
9+0 do 9+6 tydzień (mediana): 75.5
10+0 do 10+6 tydzień (mediana): 57.3
11+0 do 11+6 tydzień (mediana): 42.8
12+0 do 12+6 tydzień (mediana): 34.5
13+0 do 13+6 tydzień (mediana): 29.5

Ja jestem w 12 tygodniu... Co to znaczy? Mam za mało tego :( mam sie czym martwic?
Tego nie można samego interpretować. Dopiero po wprowadzeniu do systemu wyników tego i drugiego badania Papp-a plus USG i dane na temat twojego wieku, dostaniesz od lekarza pełny wynik badania prenatalnego wraz ze skorygowanym ryzykiem. Tak więc musisz czekać do USG.

Plus zauważ, że to nie są podane normy. Mediana oznacza, że to jest środkowa liczba wyników osiąganych w danym tygodniu ciąży. Czyli masa kobiet ma wynik powyżej, masa ma poniżej, a to jest ta środkowa liczba, gdyby wypisać wszystkie liczby w kolejności od najmniejszej do największej.
Dla przykładu - mediana liczb od 1 do 5 wyniosłaby 3, bo jak sobie wypiszesz po kolei 1,2,3,4,5, to w samym środku szeregu masz 3.
 
A może soczewki? Ja używam tych których się nie ściąga na noc i dla mnie są super.

Soczewki na dłuższą metę to niestety nie jest dobre rozwiązanie - zawsze przy soczewkach należy mieć zwykle okulary i z nich korzystać, żeby oczy od soczewek odpoczęły.

Ja korektę wzroku miałam 9 lat temu - bezboleśnie, ekspresowo - na jednym i drugim oku prócz duzej wady miałam również astygmatyzm - aktualnie prawe oko 100 % widzenia, lewe - gdzie była bardzo duża wada - 90%. Widzę super, nie potrzebuja okularów -nic się nie poagrsza - uważam, że jest to świetne rozwiązanie i polecam każdemu - jeśli oczywiście ktoś dysponuje odpowiednimi środkami, bo niestety taki zabieg do tanich nie należy ale biorac pod uwagę wydatki na soczewki czy okulary, które też trzeba zmienić, to warto się nad tym na pewno zastanowić :-)
 
reklama
Lekarz kazal zrobić mi dwa wyniki krwi na tydzień przed usg.
Osoczowe białko ciążowe (PAPP-A) 2.150 _ IU/l, tutaj widze takie referencje:
Kobiety w ciąży:
10+0 do 10+6 tydzień (mediana): 1.144
11+0 do 11+6 tydzień (mediana): 1.647
12+0 do 12+6 tydzień (mediana): 2.664
13+0 do 13+6 tydzień (mediana): 4.349.
Czyli znowu mniejsze niż powinno być.

A usg dopiero w piątek będę miec.
Biore duphaston teraz, do wtorku mam tabletki i mam juz nie brac.


Nie, wyniki dostanę dopiero po usg. Lekarz kazal tylko krew zrobić i przyjść do niego z wynikami. Chyba ze ja coś zle zrobiłam.

Wpadłam w panike. Na dodatek ja już nie mam od kilku dni żadnych objawów ciążowych. Myślicie ze mozna poronic bez bolu brzucha, krwawienia itp? Boze, wariuje już.

Nie panikuj, będzie dobrze. Musisz dotrwać do USG i wszystkiego się dowiesz. Plus tak jak napisałam w poprzednim poście, to nie są podane normy, tylko mediana.
 
Do góry