reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
Kurczę ciekawe no zobaczymy poczekam tydzień i się rozjaśni sytuacja :)
Dobrze by było żeby do dnia porodu Ci płaciła a później to już macierzyński z ZUS 80% wynagrodzenia w przypadku brania na rok i może Cię za przeproszeniem cmoknac. ;)

Myślałam że mój szef to idiota ale widzę są lepsze perełki. :)
 
reklama
Dobrze by było żeby do dnia porodu Ci płaciła a później to już macierzyński z ZUS 80% wynagrodzenia w przypadku brania na rok i może Cię za przeproszeniem cmoknac. ;)

Myślałam że mój szef to idiota ale widzę są lepsze perełki. :)
Ale ZUS też może jej płacić l4 do dnia porodu i potem macierzyński.
 
Gratulacje. Moje bliźniaki mają 15m nie czytaj głupot szkoda stresu. Czy lekarz określił ci jaki to rodzaj ciąży? Jedno czy dwujajowa i ile owodni ile kosmówek. Gdybyś miała jakieś pytania zapraszam na priv albo tu na forum jest grupa dotycząca ciąży bliźniaczej.
Ciaza dwuowodniowa,dwukosmowkowa.Staram sie nie czytac ale to silniejsze ode mnie.Mam mase watpliwosci.Przeraza mnie troche tetno z pierwszego usg gdzie jeden maluch mial 107 drugi 116. Caly czas powtarzam sobie, aby do 12 tyg.Ale wiem ze spokojna bede dopiero jak dzieci przyjda na swiat.
 
Dobrze by było żeby do dnia porodu Ci płaciła a później to już macierzyński z ZUS 80% wynagrodzenia w przypadku brania na rok i może Cię za przeproszeniem cmoknac. ;)

Myślałam że mój szef to idiota ale widzę są lepsze perełki. :)
No dokładnie ja dzisiaj to w szoku byłam i od razu właśnie do inspekcji szkoda że ta babeczka na urlopie
Dokładnie o to chodzi. ALE TY nic na tym.nie tracisz tylko musisz mieć ciągłość w l4 aż do porodu.
Tzn jeśli umowa się rozwiąże to wtedy na meciezynskim bym dostawał tylko 1000 zł a tak mam 80 % mojej wypłaty a to jednak w ciągu roku dużo wychodzi
 
Szczęściara jedna z najbezpieczniejszych ciąż mnogich. Tętno płodu jest ok nie masz się czym martwić. Przy takiej ciąży jedne zarodek może być sporo starszy od drugiego. Więc i różnice będą. Czy twój ginekolog zajmuje się takimi ciążami? Jeśli nie znajdź specjalistę od ciąż mnogich to ważne by lekarz wiedział na co zwracać uwagę.
 
Slim nie martw sie na zapas. Wg mnie jest tak jak dziewczyny mowia ze mimo że umowa Ci się rozwiąże to ZUS bedzie Ci płacił + macierzyński.

Rossmary podwójne gratulacje!

Udało mi się umówić na usg prenatalne 27.08 15.50 będzie wtedy skończone 11+3. Może być?
 
Witajcie dziewczyny.Pragne dolaczyc do Waszego grona.Nie moglam sie zebrac bo caly czas jestem jeszcze pelna obaw.Termin z om 23.03, teraz 8 tydzien.W 6w6d bylam na wizycie pierwszej i okazalo sie ze bliznieta.Bylam w szoku bo predyspozycji nie mam ale ucieszylam sie bardzo.Niestety naczytalam sie ze w wielu przypadkach jeden z blizniakow na poczatku obumiera i przestalam sie cieszyc.Nie wiem jak doczekam kolejnej wizyty zeby sprawdzic czy wszystko wporzadku:( a przy okazji gratuluje wszystkim mamom i zycze powodzenia;)
Super wieści bliźniaki: ) swoją drogą mój lekarz ginekolog prowadzi ciążę 5raczkow to dopiero jest! Nie martw się bedzie oki trzymamy kciuki:) a kiedy następną wizyta?
Też mam w domu 2letnią córeczkę: )
 
No dokładnie ja dzisiaj to w szoku byłam i od razu właśnie do inspekcji szkoda że ta babeczka na urlopie

Tzn jeśli umowa się rozwiąże to wtedy na meciezynskim bym dostawał tylko 1000 zł a tak mam 80 % mojej wypłaty a to jednak w ciągu roku dużo wychodzi
Jeśli będziesz mieć ciągłość czyli l4 to dostaniesz normalnie 80% pensji. Chyba za się coś pozmieniało ostatnio.
 
reklama
Ja pamietam,ze mialam płacone za chorobowe z zus ,bo firma zostala zamknięta,ale za macierzyński już nie dostawalam. Moim zdaniem nie może cie zwolnic dopoki tamta osoba dana na umowę nie wroci, zadzwon naprawde do inspekcji i ci powiedza
 
Do góry