reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
Może zadzwoń do inspekcji pracy ?
Screenshot_20180813-123333_Samsung Internet.jpeg
 

Załączniki

  • Screenshot_20180813-123333_Samsung Internet.jpeg
    Screenshot_20180813-123333_Samsung Internet.jpeg
    70,7 KB · Wyświetleń: 203
reklama
Witajcie dziewczyny.Pragne dolaczyc do Waszego grona.Nie moglam sie zebrac bo caly czas jestem jeszcze pelna obaw.Termin z om 23.03, teraz 8 tydzien.W 6w6d bylam na wizycie pierwszej i okazalo sie ze bliznieta.Bylam w szoku bo predyspozycji nie mam ale ucieszylam sie bardzo.Niestety naczytalam sie ze w wielu przypadkach jeden z blizniakow na poczatku obumiera i przestalam sie cieszyc.Nie wiem jak doczekam kolejnej wizyty zeby sprawdzic czy wszystko wporzadku:( a przy okazji gratuluje wszystkim mamom i zycze powodzenia;)
 
Witajcie dziewczyny.Pragne dolaczyc do Waszego grona.Nie moglam sie zebrac bo caly czas jestem jeszcze pelna obaw.Termin z om 23.03, teraz 8 tydzien.W 6w6d bylam na wizycie pierwszej i okazalo sie ze bliznieta.Bylam w szoku bo predyspozycji nie mam ale ucieszylam sie bardzo.Niestety naczytalam sie ze w wielu przypadkach jeden z blizniakow na poczatku obumiera i przestalam sie cieszyc.Nie wiem jak doczekam kolejnej wizyty zeby sprawdzic czy wszystko wporzadku:( a przy okazji gratuluje wszystkim mamom i zycze powodzenia;)
Gratulacje, nie martw sie pewnie bedzie dobrze. Zdarza sie takie coś, ze jedno z bliźniąt wchlania jakby drugie, jednak nie musi najważniejsze zeby ciąża przebiegała prawidlowo
 
Nie ma ochronki przy umowie trwającej krócej niż 1 miesięc i kończy się przed skończonym 3 miesiącem. Nie ma też ochronki przy umowie na zastępstwo.
Jak na moje nie powinna ci rozwiązać jak jestws w ciąży i dałaś zwolnienje ale właśnie nie wiem też jak z tą oświatą. Z drugiej strony chamsko się zachowała. Tym bardziej że to nie jej firma tylko pañstwowka.
No dokładnie.. ehh zobaczymy
 
Sew, to moja druga ciaza.Mam dwuletnia córeczkę.Ale w pierwszej ciazy poprostu "chodzilam" i czekalam na porod.Teraz od poczatku mam jakies paranoje i doszukuje sie nieprawidlowosci nie wiem po co.
 
Teraz to ciężko coś jasno znalezc. Raz znalazłam że może nie przedłużyć z Tobą umowy czyli jak Ci się kończy to ma prawo jej nie przedłużyć jeśli jest na zastępstwo. Ale zwolnić jako tak nie może bez zgody związków czy inspektora.
Przedłużyć nie musi tyle że ja mam dopóki ta dziewczyna nie wróci to jeszcze co najmniej 2 lata umowa jest ważna ale nie wiem czy rozwiązać moze
 
reklama
Dziewczyny dzisiaj dyrektorka mi powiedziała że rozwiąże mi umowę. Mam umowę na zastępstwo dopóki nie wróci poprzednia dziewczyna , rozmawiałam z nia i ona nie będzie wracała co najmniej przez najbliższe 2 lata. Byłam w inspekcji pracy ale akurat facet powiedział że jeśli pracuje w oświacie to mi nie pomoże bo się na tym prawie nie zna i mam przyjść 23 sierpnia. Powiedział że gdyby to nie była oswiata to na pewno by nie mogła mi rozwiązać umowy przed powrotem tamtej dziewczyny. Do 23 sierpnia jeszcze trochę czasu więc stwierdzilam że może Wy będziecie wiedzieć jak to jest w żłobku państwowym?
Musisz ciągnąć zwolnienie aż do porodu ZUS będzie Ci płacić nawet jak rozwiążą umowę. A potem normalnie macierzyński ci się należy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry