reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
reklama
Pytanie mam. Mogę wybrać nauczycielkę dla córki-7 lat zaczyna szkole(po znajomosci). Nie ma 1 idealnej. I nie wiem co wybrać. Miła serdeczna panią którą stawia na relację i dobre samopoczucie dzieci w szkole czy taka którą stawia na naukę? Moja corka intelektualnie jest bardzo ogarnięta Ale emocjonalnie dość wrażliwa i krytyka ja zniechęca a odpowiednią motywacja i wspieranie dużo daje ( widzę np na balecie gdzie ma panią nastawiona na relację właśnie a nie na osiągnięcia-jest tam fajnie Ale to równoległa grupa od wymagającej Pani jeździ na zawody).
Póki co wybrałam ta opiekuńcze. I nie wiem czy dobrze...
 
A jak u Was z kawa?

Wszystkie odstawilyscie kawe z kofeina na rzecz tej zbozowej? Dla mnie ta zbozowka to masakra... Nie jestem w stanie tego pic :baffled:

Moja ginekolog powiedziala mi, ze na jedna zwykla kawe dziennie moge sobie pozwolic - taka jedna w pracy to dla mnie jak zbawienie,w weekend staram sie nie pic w ogole, choc czasem musze.

Ja piłam dwie dziennie ale teraz zwyczajnie mi nie smakuje, nawet z dużą ilością mleka. Dlatego wybrałam zbożową bo mi wchodzi ale to też tylko czasem .. Dziwne jakieś no ale cóż
 
Pytanie mam. Mogę wybrać nauczycielkę dla córki-7 lat zaczyna szkole(po znajomosci). Nie ma 1 idealnej. I nie wiem co wybrać. Miła serdeczna panią którą stawia na relację i dobre samopoczucie dzieci w szkole czy taka którą stawia na naukę? Moja corka intelektualnie jest bardzo ogarnięta Ale emocjonalnie dość wrażliwa i krytyka ja zniechęca a odpowiednią motywacja i wspieranie dużo daje ( widzę np na balecie gdzie ma panią nastawiona na relację właśnie a nie na osiągnięcia-jest tam fajnie Ale to równoległa grupa od wymagającej Pani jeździ na zawody).
Póki co wybrałam ta opiekuńcze. I nie wiem czy dobrze...
Pewnie lepiej opiekuncza skoro jest wrazliwa, bo inaczej sie zrazi
 
Ja piłam w każdej ciąży kawę i w tej też pije.... dwie dziennie..
Uff... to nie tylko ja zostalam przy prawdziwej malej czarnej - a juz sie balam, ze wszytskie grzecznie pija zbozowa ;-)
Ja piłam dwie dziennie ale teraz zwyczajnie mi nie smakuje, nawet z dużą ilością mleka. Dlatego wybrałam zbożową bo mi wchodzi ale to też tylko czasem .. Dziwne jakieś no ale cóż

W ciąży wiele rzeczy jest dziwnych ;-)
Nie zdziwię się wcale, jeśli za jakiś czas też przestanę mieć ochotę na kawę, tak jak miałam z kaszanką, która uwielbiałam, a teraz nie mogę na nią nawet spojrzeć ;-)
 
Mi został ostatni tydzień 1 trymestru i zamiast przytyć to schudłam haha :D
Mi spadlo ponad 3kg rtlko nie mam pojecia skad bo nie widze żebym schudla
Uff... to nie tylko ja zostalam przy prawdziwej malej czarnej - a juz sie balam, ze wszytskie grzecznie pija zbozowa ;-)
Ja czarna odrzucilam bo przestala mi smakowac ale mam nadzieje ze ochota na nia wroci bo lubialam rozpoczynac dzien od kawki ,zbozowej wogole nie pije bo nie lubie na razie tylko mieta mi wchodzi ewentualnie herbata owocowa
 
@monia_55 dzieci sa niezwykle wrazliwe, ale w zyciu rzadko sie ktos nad nami rozczula. moze warto wybrac dla rownowago pania stawiajaca na nauke, by corka mialo mozliwosc zmierzyc sie tez emocjonalnie z szorstkim obyciem. Tak, by w przyszlosci takie traktowanie nie bylo dla niej zbyt trudne. Poki co jestes blisko i duzo mozesz pomoc i wytlumaczyc. To tylko luzna propozycja.
 
reklama
Doswiadczone mamy.. jaki rowerek biegowy/hulajnoga/samochodzik dla 1,5 rocznej dziewuszki?
Ja kupiłam puky 12' dla córy. Na początek obnizylam na maxa, bo to rowerek dla 2.5+ teraz śmiga tak szybko że ja też na rowerze muszę jeździć.
Czy ktos poza mną wstaje 3 razy w nocy siku?-.-
Ja wstaje raz ale sikam z 5 min, rano to samo :)i ostatnio ciężko mi zasnąć :/
Ja też, jak już sie obudzę to koniec,już nie zasypiam. Najgorzej jak to sie stanie po 3,do 6 leżę w łóżku i w pracy siedzę jak potłuczona.


Dziewczyny. Mam prenatalne 31.08. A wizytę u ginekologa prowadzącego 30.08. Zastanawiam się czy nie przełożyć wizyty u mojego ginekologa po prenatalnych, ale następny wolny termin ma 10.09. Po jakim czasie po prenatalnych widzicie sie u swojego lekarza? Wcześniej bylam 30.07 na wizycie.
Ja mam 2 tyg po prenatalnych wizytę bo mój aktualnie na urlopie. Ale to będzie dokładnie 4 tyg od ostatniej wizyty.
Dziewczyny mam pytanie troche z innej beczki - jak z Wasza kondycja?

U mnie dzis 11 tydzien i 4 dzien ciazy, a czuje ze kondycja spadla mi bardzo - przed ciaza bylam bardzo akywna - ternowalam kettle 3/4 razy w tygodniu - od lipca za porada mojej ginekolog zrezygnowalam z treningow, z koniecm sierpnia beda dwa miesiace jak nie cwicze - planuje wrocic do cwiczen od wrzesnia, z poczatkiem 2 trymestru ale widze po sobie, ze wejscie po kilku schodach jest ciezkie, wczoraj spacerowalam z mezem i jak wrocilam po 4,5 km do domu, to bylam tak padnieta, ze na nic sily nie mialam - przeraza mnie to, bo wczesniej bylam dosc aktywna osoba - a jak jest u Was?

Rowniez czujecie spadek formy i koncycji? Czy tylko ja tak mam? :(:(:(


Nawiazujac do okreslenia plci - mam badania prenatalne 27.08 - bedzei to 12 tydzien i 3 dni i mam nadzieje, ze cos zobaczymy - jakos od poczatku ciazy czuje, ze bedzie to chlopiec i bardzo jestem ciekawa, czy intuicja sie sprawdzi :D:D
Moja kondycja lezy! Przed cwiczylam dość inettensywnie 5 razy w tyg,teraz ledwo chodze. Kregoslup mnie pobolewanie, zadyszka po przejściu 5 metrów, coś mnie strzyknie, to zaboli :/ chciałam ćwiczyć dalej w ciąży ale nie ma szans... A jestem w 13+2 i niby 4 mies zaczęłam. Nie wiem czy to już 2 trymestr ale nic lepiej nie jest.
Poprzednie ciążę jakość lajtowo pamiętam, no nie liczac końcówek gdzie miałam wszystkiego dość :D
 
Do góry