reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
.Bylam swiadoma ze idac prywatnie do lekarza bede musiala placic rowniez za badania,te pierwsze beda mnie prawie 300zl kosztowac.Wszyscy mnie namawiaja zebym chodzila tez dodatkowo na nfz zeby brac skierowania na badania.Moim zdaniem to bez sensu.Robila ktoras z Was tak?
To powszechna praktyka, na nfz prowadzi się ciąże dla skierowań na bezpłatne badania, i prywatnie dla świętego spokoju i lepszej często opieki :)
 
reklama
Cześć. Pracujące dziewczyny, kiedy powiedzialyscie w pracy o ciąży? Wg usg jestem w 10t2d, wg om 10t4d. Myślę o yym by powiedzieć jakos za 3 tygodnie jak będę juz po prenatalnych badaniach. Ale czuję sie z tym słabo, jestem zastępca kierowniczki, akurat każe mi iść na szkolenie za dwa tygodnie, jestem wdrażana w nowe rzeczy cały czas. Sama nie wiem co robić, ale chyba poczekam do tego 13 tygodnia. Czuję, że dobrze tego nie przyjmie ;)

Ja powiedzialam od razu jak zalożyli mi karte ciąży, jestem w biurze z szefową sama wiec od razu chciałam żeby wiedziała że kogoś na moje miejsce musi sobie najprawdopodobniej znaleźć.
 
Witajcie dziewczyny.Pragne dolaczyc do Waszego grona.Nie moglam sie zebrac bo caly czas jestem jeszcze pelna obaw.Termin z om 23.03, teraz 8 tydzien.W 6w6d bylam na wizycie pierwszej i okazalo sie ze bliznieta.Bylam w szoku bo predyspozycji nie mam ale ucieszylam sie bardzo.Niestety naczytalam sie ze w wielu przypadkach jeden z blizniakow na poczatku obumiera i przestalam sie cieszyc.Nie wiem jak doczekam kolejnej wizyty zeby sprawdzic czy wszystko wporzadku:( a przy okazji gratuluje wszystkim mamom i zycze powodzenia;)
Witaj, podwojnie ci gratuluje :)
Trzeba wierzyc, ze bedzie dobrze.
Halszka tutaj tez sie spodziewa blizniakow.

A wlasnie, Halszka, haaalooo, co u was? Jak sie czujesz? :)
 
Jeśli umowa zostałaby rozwiązana przed ukończonym 3 miesiącem to mogą zwolnić, jeśli okres wypowiedzenia by się kończył po skończonym 3 to wtedy przedłużyć do dnia porodu.

Czyli po skończonym 3 tyg przedłuża się umowa do porodu, a wiesz jak dalej jest w macierzyńskim i wychowawczym, należy się?
Ja mam właśnie umowę do 15 listopada....
 
Kurcze, czy Wam też tak ciężko się siedzi??
Dziś pierwszy dzień po urlopie. Pracuję przy biurku i dziś mi jakoś wyjątkowo źle... Nie mogę sobie znaleźć pozycji. Ciągle coś mnie ciśnie i uwiera (specjalnie założyłam sukienkę). To dopiero początek 8 tygodnia - więc chyba jeszcze nie powinno tak być...
Chyba że to lenistwo pourlopowe jeszcze....

Ja tak mam co dzień, też mam siedzącą pracę i ciężko mi wysiedzieć te 8h... chodzę juz w ubraniach nie uciskających brzucha bo nie wysiedziałabym :) w ogule mnie pozycja siedząca męczy trochę :)
 
Czyli po skończonym 3 tyg przedłuża się umowa do porodu, a wiesz jak dalej jest w macierzyńskim i wychowawczym, należy się?
Ja mam właśnie umowę do 15 listopada....

Też mam umowę do listopada. Muszą przedłużyć do dnia porodu i w kilku źródłach doczytałam, że macierzyński normalnie się należy :happy2:
 
reklama
Ja już oczywiście po wizycie :) wszystko jest w porządku objawy mi przeszły, bo to już ten czas, także nie stresujcie się tym kobitki :) dzidzia rośnie jak na drożdżach i okazało się że to jednak już 11t6d, więc termin mamy jednak w lutym :D 26.02. Miałam też usg prenatalne i jest ok, tzn ryzyko baaardzo małe :) Jestem przeszczęśliwa!!! :) jutro zaczynamy 13 tydzień :)
 
Do góry