reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
reklama
ja się załamałam totalnie z tym tsh ;( i mam ochotę płakać, boję się,że przez to coś pójdzie nie tak, tym bardziej wiele się słyszy,że tarczyca nie służy ciąży , ma któraś z was taką wysoką ?
 
ja się załamałam totalnie z tym tsh ;( i mam ochotę płakać, boję się,że przez to coś pójdzie nie tak, tym bardziej wiele się słyszy,że tarczyca nie służy ciąży , ma któraś z was taką wysoką ?
Idź do lekarza. Da leki na zabicie jesli bedzie uważał ze jest ten za wysokie. Nie martw sie na zapas ! :*
 
Się dzieje tutaj.
Gratulacje udanych wizyt,wysokich bet !
Przykro mi z tych niższych bet...
TSH jak miałam 3.3 w poprzedniej ciąży to lekarz zwiększał mi dawkę znowu moja koleżanka miała niecałe 4 chyba i lekarz nic nie mówił. Moje endokrynolog zawsze pilnuje abym miala max 2.5
 
reklama
Tak odnośnie bety chciałam napisać że dziś widziałam transmisję mamyginekolog na insta i właśnie mówiła o tym hormonie. Mówiła że nie da się na jego podstawie stwierdzić jaki to tydzień ciąży, czy to z testu czy z laboratorium z krwi. Powiedziała że każda kobieta jest inna i U każdej kobiety będącej w tym samym okresie ciąży stężenie bety może być całkowicie inne. Jedne kobiety szybciej się pozbywają tego hormonu z organizmu, ich nerki czy wątroba szybciej to filtruja A u innych będzie go dużo. Opowiadala że te wytyczne są strasznie rozbieżne i nie da się na podstawie wyniku określić tc i czy ciaza rozwija się prawidłowo. Wspomniała nawet przypadek pacjentki która w 5 tc miała bete 18000. Że konsultowała to z innym lekarzem bo różne rzeczy podejrzewała A okazało się że ciaza jest całkowicie zdrowa. Jedyne rozwiązanie które daje możliwość ustalenia tc i czy ciaza rozwija się prawidłowo to informacja o terminie ostatniej miesiączki i badanie usg.
Uff trochę się rozpisalam, ale mam nadzieję że trochę pomogłam i że dziewczyny które tak sprawdzają te wyniki przestaną się denerwować i w spokoju poczekają na badanie lekarskie:blink:
 
Do góry