reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
On mi dodatkowo dal żelazo zebym wykupiła,a jest sens brać skoro zaczęłam przyjmować dopel Hertz boje sie,ze pozniej przegne, chyba ,ze kupie i dlugo nie bede brać

Ja bralam duuuzo zelaza.. na kibelek chodzilam max raz na tydzien. To byl koszmar -.-
Dopiero jak zaczelam herbate z pokrzywy pic i raz sok mi sie udalo w aptece kupic to podskoczylo. I bralam wtedy mniej tabletek i swiezym sokiem z pomaranczy popijałam po zelazo z wit c sie wchlania lepiej.
Z samego doppelherzu moze Ci nic nie dac.


Aaa na zaparcia jadlam jeszcze po 2 czy 3 sloiczko bobovity z suszonymi sliwkami ;-)
 
reklama
@aga6
@nata$za88
No ,ja właśnie boje sie o te zapracia, bo ja juz mam i od zawsze mialam ,bo cierpię na zespół jelita drazliwego w formie zaparc,nawet leki mi nigdy nie pomagały,a na diecie tez jakos lepiej nie bylo. Ja zelazo i morfologie na granicy mowil,ze mam jest w normie,ale na styk, tyle ,ze robilam ja 6 tygodniu temu wiec moze spadlo cos bardziej tym bardziej,ze ostatnio nie jadlam żadnych owocow ani wazysz, rozwalilo mnie to ,ze ide do marketu kupuje,a tam zaraz plesn sie robi blee...
 
O matko!!! Wspolczuje przezyc. Ja sie zawsze nega stresuje takimi sytuacjami. Bo tak naprawde do konca nie masz pewnosci czy jest dobrze i panikujesz czy intuicja ci dobrze podpowiada i trzeba działać.
Dobrze że syn się zachowuje normalnie. Może faktycznie jest ok. Ale wizyta lekarską nie zaszkodzi. Tyle że dodatkowy dres dla niego. No ale Ty się uspokoisz.

W pl jest o tyle spoko że mamy prywatną opiekę po w miarę sensownych cenach. Jak byłam w UK to tego mi właśnie brakowało. Że jak coś mnie mocno niepokoi to idę i robię badania i się uspokajam. Ja cudem trafiłam na rodzinnego któremu naklamalam że się boję że to cp i on mnie skierował do szpitala (A tylko krwawilam więc pierwsze co to że poronienie i czekac) bo jak się potem okazało to była cp. .
Moje przeczucie mi mówi, że jest okej bo widzę jak się moje dziecko zachowuje, ale nie jestem lekarzem i nie chcę żeby coś wyszło za tydzień, miesiąc, albo rok. Teraz już bardziej na spokojnie bo widzę, że nic się nie dzieje, ale i tak się zapiszę do tego laryngologa jutro.
Do tego wszystkiego dochodzi przeczucie winy (bo przecież czemu tego nie przewidziałam) i stres związany z tym przedszkolem. Chociaż przedszkole też w miarę ok i jutro jak go będę zaprowadzać to z mniejszym stresem.

Dziewczyny na zaparcia jeszcze jeden naturalny sprawdzony sposób to olej lniany tłoczony na zimno. Codziennie 1-2 łyżeczki. Ja dziecku podaję i zawsze pomaga. W każdym prawie markecie można kupić.
 
Ja mdlałam przy dużej ilości ludzi, bez ruchu powietrza i mieszających się zapachach.
O tak też miałam w pierwszej ciąży. Słabo mi się robiło w pociągach i raz zasłabłam na procesji na Boże Ciało :p

Mam tak jak Wy że zawsze wariuję, naczytam się co to może być i potem mm stracha. Ostatnio byłyśmy z córką chore i zamiast jej syropu dałam swój z kodeiną... Ale chyba i tak najgorsze to zakrapiania oka przy zapaleniu spojówek. Weź utrzymaj dziecko i zakrop to oko... Szaleństwo !

Póki co na zaparcia pomaga mi picie dużej ilości wody i zaczynanie dnia od szklanki wody na czczo. Nie jest źle. Ale mam siemię lniane więc jak coś to podziałam
 
Olej lniany na zaparcia Pijąc olej lniany nie tylko wpływa się korzystnie na regulację pracy przewodu pokarmowego, ale również obniża się ryzyko chorób metabolicznych. Olej lniany zmniejsza zagęszczenie stolca, rozluźnia masę kałową, ułatwia poślizg stolca przez jelita, zapobiega zlepianiu się masy oraz osłania błonę śluzową jelita. W zależności od zapotrzebowania należy spożywać na czczo od 1–2 łyżek oleju lnianego dziennie, aby uzyskać pożądany efekt. Warto pamiętać o prawidłowym sposobie przechowywania oleju, który gwarantuje odpowiednią jakość produktu. Olej należy przechowywać w chłodnym miejscu bez dostępu do światła i powietrza nie dłużej niż 3–4 tygodnie od otwarcia pojemnika. Takie postępowanie gwarantuje zachowanie właściwości prozdrowotnych produktu [4].
 
Moje przeczucie mi mówi, że jest okej bo widzę jak się moje dziecko zachowuje, ale nie jestem lekarzem i nie chcę żeby coś wyszło za tydzień, miesiąc, albo rok. Teraz już bardziej na spokojnie bo widzę, że nic się nie dzieje, ale i tak się zapiszę do tego laryngologa jutro.
Do tego wszystkiego dochodzi przeczucie winy (bo przecież czemu tego nie przewidziałam) i stres związany z tym przedszkolem. Chociaż przedszkole też w miarę ok i jutro jak go będę zaprowadzać to z mniejszym stresem.

Dziewczyny na zaparcia jeszcze jeden naturalny sprawdzony sposób to olej lniany tłoczony na zimno. Codziennie 1-2 łyżeczki. Ja dziecku podaję i zawsze pomaga. W każdym prawie markecie można kupić.
Ja slyszalam,ze rycynowy tez ,bo lekarz mi kazal kiedyś,ale ja od razu na takie rzeczy wymioty mam nie przelkne
 
O tak też miałam w pierwszej ciąży. Słabo mi się robiło w pociągach i raz zasłabłam na procesji na Boże Ciało [emoji14]

Mam tak jak Wy że zawsze wariuję, naczytam się co to może być i potem mm stracha. Ostatnio byłyśmy z córką chore i zamiast jej syropu dałam swój z kodeiną... Ale chyba i tak najgorsze to zakrapiania oka przy zapaleniu spojówek. Weź utrzymaj dziecko i zakrop to oko... Szaleństwo !

Póki co na zaparcia pomaga mi picie dużej ilości wody i zaczynanie dnia od szklanki wody na czczo. Nie jest źle. Ale mam siemię lniane więc jak coś to podziałam
Wiem o czym mówisz moj mial zapalenie dwa tygodnie temu ile razy z boku poszla kropla,a ile razy maść na wierzch [emoji23] nerwy brały
 
reklama
Witam się i ja :)
Mam na imię Natalia, mam 27 lat i właśnie spodziewam się drugiego Skarba ❤️ Jest to dla mnie dosyć szybko ponieważ w październiku 2017 urodziłam synka przez CC. Przerwa między ciążami dosyć krótka wiec jestem pełna obaw ale mam nadzieje ze wszystko będzie ok z blizna, zdrowiem a przede wszystkim maluszkiem. Mimo wszystko bardzo się cieszymy z tej ciąży, choć jest dla nas niezłym zaskoczeniem ale o synka staraliśmy się 1,5 roku z różnymi przebojami. Wiec fakt zajścia w ciąże tak poprostu to dla nas duży cud. Termin z miesiączki mam na 25 marzec. Dziś właśnie skończyłam 11 tydzień :) w tej ciąży okazało się ze mam nieduża niedoczynnosc tarczycy i biorę Euthyrox, nigdy wcześniej nie miałam problemów z tarczyca.
Mam tez co jakis czas plamienia (biorę spore dawki magnezu i duphaston- ta sama przypadłość w pierwszej ciąży), ale obrazowo wszystko z dzidzia ok :) taki mój urok podobno...
Wstawiam zdjęcie dzidziusia z ostatniej wizyty, mam nowa gin która ma super sprzęt :)
CB571CEC-EB41-4AC1-8CE4-E845F41A36F5.jpeg
 

Załączniki

  • CB571CEC-EB41-4AC1-8CE4-E845F41A36F5.jpeg
    CB571CEC-EB41-4AC1-8CE4-E845F41A36F5.jpeg
    573 KB · Wyświetleń: 293
Do góry