reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

reklama
kociatka stresuję się, bo mnie ciągle brzuch pobolewa.. szczególnie, jak dźwigam małego, bo nieraz na ręce chce i wtedy ani rusz:no:
 
Dzieki wam za porady. Nawet nie boli mnie tak bardzo zebym musiala brac odrazu cos przeciwbolowego. To nie sa raczej takie ciagle bole ze boli mnie od rana do wieczora ale kilka razy dziennie sie zdaza. Raz bywaja tylko chwilowe innym razem troche dluzsze ale da sie wytrzymac. Pocieszam sie tym ze podczas okresu bardziej bolalo :-) a teraz tak tylko cmi. Zauwazylam ze jak mnie boli to musze cos zjesc i na troche przestaje :-) teraz tez zjadlam i odrazu lepiej. A oprocz bolow brzucha to mam bardzo wrazliwe sutki i jakby troche wieksze piersi (albo mi sie juz wydaje z wrazenia:-)) i bardzo jestem senna i zmeczona. Moglabym chyba caly dzien spac ale to moze przez ta pogode i wysokie temp.
Kociatka - nawet nie skojarzylam ze nam sie szykuje prezent na dzien kobiet :-) fajnie ze nie jestem sama, w grupie razniej :-)
 
Witajcie nowe Marcóweczki:-) super, że nas tak przybywa
Co do bóli brzucha ja też w pierwszej ciąży miałam zupełnie jak na okres i cały czas "wilgotna" się czułam więc cały czas biegałam do toalety, bo całam się cały czas że jednak okres przyjdzie,tak z dwa tygodnie chyba:-D
Zabka 54kg:szok: ja tyle chyba ostatnio w podstawówce ważyłam dla mnie opytmalna waga 60kg niestety już od połowy ciąży tyle nie ważę do 6miesiąca praktycznie rósł mi brzuch i piersi a potem maskara, tyłam puchłam wszystko na raz mimo tego, że uważałam co jem i ćwiczyłam skończyło się na ponad 30kg na plusie-uroki ciąży:-D

Życzę jutro wszystkim wizytującym pięknych pęcherzyków i ogromnych wzrostów betki
 
Daga - przeciwbólowo możesz brać no-spę - w ciąży jest całkowicie bezpieczna;) Być może sam lekarz zaleci ci ją rozkurczowo;) Ja w pierwszej ciąży przytyłam 18 kg. Cud, że tak mało, bo od 6 miesiąca nie odchodziłam na 2 metry od lodówki;) Zeszło mi to dość szybko - po 3 m - cach byłam 3 kilo na minusie w stosunku do wagi poprzedniej. Ja idę do lekarza w przyszłym tyg, na razie mam brać luteinę, bo tą przez ostatnie 5 miesięcy byłam "leczona";) Niech nasze fasolki zdrowo rosną!
 
hej dziewczyny. Wlasnie wrocilam od lekarza i ciaza potwierdzona :) troche jestem rozczarowana tym ze lekarz zrobil tylko badanie palpacyjne a moj napewno zrobilby usg dopochwowe bo zawsze na kazdej wizycie mi robil jeszcze przed ciaza. Nie zlecil mi tez zadnych badan. Powiedzial tylko ze to bardzo wczesna ciaza i odnosnie boli brzucha to przepisal mi Luteine 50mg ze wzgledu ze 9 lipca wylatuje i mam ja brac 2xdziennie (chyba po 1 tabletce) bo nie mowil czy pol czy cala wiec myslalam ze cala a w ulotce pisze roznie to teraz juz nie wiem :-( ale jesli bym miala brac pol to przeciez chyba by powiedzial, i mam ja brac do momentu wylotu i wziac ze soba i gdyby sie tam cos dzialo to jeszcze brac. Jak skonczy mi sie kwas foliowy ktory mam, to dal mi witaminy LadeeVit probeczke 4tabletki i zebym sobie je brala ale wydaje mi sie ze chyba to nie ma wiekszego znaczenia jakie witaminki bede brala wazne by brac, a te akurat dostal od przedstawiciela wiec reklamuje. Na nastepna wizyte mam przyjsc za miesiac ale 19 pojde juz do mojego i mam nadzieje ze mnie poprowadzi bo cos slyszalam ze on chyba ciazy nie prowadzi ale nie wiem ile w tym prawdy bo jest gin poloznik onkolog (chyba ze prowadzi tylko ciaze kobiet chorych onkologicznie) no ale mysle ze bedzie dobrze :biggrin2:
 
Ale sie rozpisałyście ;-)

Ja dziś wstałam dochodząc do wiosku że bolą mnie sutki masakrycznie, do tego juz czuje ze dzis bedzie mnie meczyła znowu zgaga, dzieki bogu nie mam mdłości.

Super że jest nas coraz więcej:-)

Co do bóli brzucha to nie wiem za wiele, mnie ogólnie brzuch boli czasami i przez pare sekund głownie.

Ewcik coś musisz poradzić na to dźwiganie bo to nie zbyt wskazane, a przynajmniej ograniczyc :tak: I sie nie martw nic sie złego nie stanie ale też nie ma co przesadzać tym dzwiganiem
 
Powiedzial tylko ze to bardzo wczesna ciaza i odnosnie boli brzucha to przepisal mi Luteine 50mg ze wzgledu ze 9 lipca wylatuje i mam ja brac 2xdziennie (chyba po 1 tabletce) bo nie mowil czy pol czy cala wiec myslalam ze cala a w ulotce pisze roznie to teraz juz nie wiem :-( ale jesli bym miala brac pol to przeciez chyba by powiedzial, i mam ja brac do momentu wylotu i wziac ze soba i gdyby sie tam cos dzialo to jeszcze brac. :biggrin2:

Daga - ja biorę luteinę 2x2 dopochwowo "50 - tki". Pewnie ty musisz brać jedną, przynajmniej ja nie słyszałam, żeby ktoś miał brać pół tabletki.
 
Witam się i ja:biggrin2: mam nadzieję, że zostanę z Wami dłużej. Przyjemnie się Was czyta, a czytam od początku;-) Ujawniam się dopiero teraz bo bałam się zapeszyć. Poprzednią ciąże straciłam w pierwszych tygodniach mimo brania duph... więc jakiś tam lęk jest, ale jestem dobrej myśli. wg moich obliczeń zaczynam powoli 6 tydzień. Jutro mam pierwszą wizytę u gin. Trochę się boję i zarówno nie mogę się doczekać...trzymajcie kciuki.

Test robiłam już tydzień temu gdy spóźniał się okres i była już bardzo wyraźna krecha.
Od początku pobolewa mnie brzuch a że ból nie jest mocny to na razie nie panikuje i mam nadzieję, że to normalne. Z innych objawów to bolące i to baaaardzo bolące piersi no i mój nie znośny humorek:wściekła/y: aż męża mi szkoda...narzazie żadnych nudności, tylko ta senność mnie męczy. wczoraj wróciłam z pracy i cały wieczór przespałam co nigdy mi się nie zdarzało dotąd.

Dziewczyny które boją się o swoje fasolki - nie zamartwiajcie się. Wszystko będzie dobrze. Czas pokaże co nam pisane. To co możemy zrobić teraz to nie przemęczać się, odstawić używki, zdrowo się odżywiać i nie dostarczać fasolkom złych emocji chociażby pod postacią stresu i zamartwiania się czy wszystko będzie dobrze. Przy mojej pierwszej ciąży lekarz mi powiedział: natura wie co robi... był żal i płacz ale szybko pomyślałam, że tak miało być. Nie możemy sie stresować bo myślę, że stres w niczym nie pomoże a zawsze może nabroić.
Więc Dziewczynki myślimy tylko pozytywnie:biggrin2:
 
reklama
Cześć

Zdycham z upału... Dziś była druga betka, wynik pojutrze (jutro nie wyrobię przed zamknięciem diagnostyki). W środę rano też pierwsza wizyta u doktorka. Jeśli coś będzie, to najwyżej pęcherzyk, jeśli w ogóle... Poprzednio wyszedł ledwo miały pęcherzyk dopiero w 6 tc. Zobaczymy.

ThisIs.. gratulacje pęcherzyka i witaj

Cześć Doroteks
Hej Daga, ja też na 8 marca! Dostaiemy prezent na dzień kobiet - bóle porodowe, he he:-D Jak za mocno boli, bierz magnez ew nospę. Nie powinno jakoś kosmicznie boleć, ale pobolewanie jest raczej normalne. Moja trzecia ciąża - jedna niestety stracona, właśnie po ostrych bólach, na które nie zareagowałam niczym rozkurczowym.

Madzia, leżeć to leżeć a nie fikać:wściekła/y:

Maryla
, poprzednią ciążę było po mnie trochę widać już w 2 miesiącu... Teraz brzuch mi wywaliło już na początku 4go tygodnia... Nie dopinam się w dżinsach, które dopiero nosiłam z paskiem:szok: Poprzednio w 6 miesiącu wyglądałam jak w 9, a w 9 jakbym miała trojaczki. Dzieciaki tak mi się w brzuchu układają - siedzą "na zewnątrz".

Elu, szkoda - trzymam mocno kciuki, żeby udało się na kwiecień!

Nam po stracie kazano czekać 2 cykle. Ale nie miałam zabiegu - wszystko zeszło samo

Buziaki
ufff myślałam że to tylko ja tak mam - dobrze wiedzieć ze nie jestem jedyna dziś już musiałam założyć ciążowe leginsy bo normalne mnie strasznie piją i brzucho potem boli

hej dziewczyny. Wlasnie wrocilam od lekarza i ciaza potwierdzona :) troche jestem rozczarowana tym ze lekarz zrobil tylko badanie palpacyjne a moj napewno zrobilby usg dopochwowe bo zawsze na kazdej wizycie mi robil jeszcze przed ciaza. Nie zlecil mi tez zadnych badan. Powiedzial tylko ze to bardzo wczesna ciaza i odnosnie boli brzucha to przepisal mi Luteine 50mg ze wzgledu ze 9 lipca wylatuje i mam ja brac 2xdziennie (chyba po 1 tabletce) bo nie mowil czy pol czy cala wiec myslalam ze cala a w ulotce pisze roznie to teraz juz nie wiem :-( ale jesli bym miala brac pol to przeciez chyba by powiedzial, i mam ja brac do momentu wylotu i wziac ze soba i gdyby sie tam cos dzialo to jeszcze brac. Jak skonczy mi sie kwas foliowy ktory mam, to dal mi witaminy LadeeVit probeczke 4tabletki i zebym sobie je brala ale wydaje mi sie ze chyba to nie ma wiekszego znaczenia jakie witaminki bede brala wazne by brac, a te akurat dostal od przedstawiciela wiec reklamuje. Na nastepna wizyte mam przyjsc za miesiac ale 19 pojde juz do mojego i mam nadzieje ze mnie poprowadzi bo cos slyszalam ze on chyba ciazy nie prowadzi ale nie wiem ile w tym prawdy bo jest gin poloznik onkolog (chyba ze prowadzi tylko ciaze kobiet chorych onkologicznie) no ale mysle ze bedzie dobrze :biggrin2:
hej super i gratulacje ja myśle że musisz brać 2 razy dziennie po jednej tabletce ja tez tak biore


ehhh ja niedospana bo moj mały od 2 do 4:30 nie spał tylko sobie śpiewał i chciał zeby go nosić i sie przytulac troszke ehhhhhhhhhhhhhh cięszka noc za mną
 
Do góry