reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

mi sie wydaje ze to cale bezpiecznie/niebezpiecznie jest strasznie wzgledne, przeciez wiadomo ze kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie i tak do 2 tyg przed porodem to nalezy nadal na siebie uwazac..jedne dzieci rodzily sie w 35 yg i potrafia same oddychac i jest wszystko si, a inne w koncówce 37 tygodnia czy nawet 38 lądują jeszcze w inkubatorku..wiec tak jak mówe, wzglednośc względność..

masz racje. nigdy nie wiadomo. :sorry:
 
reklama
Zwalczysz go tymi globułkami. Głowa do góry. Najwyżej też po narodzinach maleństwo dostanie antybiotyk.

Dzięki za słowa otuchy. W sumie juz mi tu i mama przez telefon tłumaczy że lepiej że sie dowiedziałam przed porodem a nie tak jak kiedys kobiety rodziły nie będąc swiadome że są zarażone i przenosiły go na swoje dzieciaczki.
 
Ja chciałabym żeby moja malutka odpowiadała jednak tygodniom ciąży jeśli chodzi o rozmiary. Martwi mnie więc każda rozbieżność. Tym bardziej że ja urodziłam się duża mąż prawie 4 kg. córka pierwsza 3610 a teraz nosze maleństwo jakieś. w 39 tyg. 2800 do 3 kg. Wiadomoże że lepiej przed skończonym 37 tygodniem nie rodzić żeby mieć pewość że dzidzia donoszona.
 
ahh Kochane własnie wróciłam od gina z usg. Mały fajnie sie rozwija. Gloweczka w dół. Rozmiarami na odpowiedni tydzien tzn 36. I w ogole sliczna buzie widziałam az sie wzruszyłam.
A jak schodziłam z kozetki to patrzy na mnie i pyta sie "To jak rodzimy?" ja mówie że oczywiście że SN. Kazał mi sie ustawić z profilu. Popatrzał na mnie i mówi że obawia się ze sie nie uda. Mówi mi że jak sie nic nie zmieni tzn pewnie juz nie bede miała skurczy porodowych itd to w 38tc do cięcia :szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok: mówie mu że mam te wymiary sprzężną 19!! a on mówi że to chyba nie wystarczy. Mierzył głowke i jest duża. :-:)-:)-:)-( kurcze dziwnie mi no...jakoś tak....aahh ide was czytać. a mam nadrabiania że głowa boli!!!!;-)
- ojej :eek: to nie ciekawie cc...wsumie Ty taka kruszynka i duze dziecko to nie wiadomo czy bys dała rade urodzic sn. A jak szyjka i rozwarcie?? jest cos czy nie jeszcze??
 
Dzięki za słowa otuchy. W sumie juz mi tu i mama przez telefon tłumaczy że lepiej że sie dowiedziałam przed porodem a nie tak jak kiedys kobiety rodziły nie będąc swiadome że są zarażone i przenosiły go na swoje dzieciaczki.

bedzie ok, ja w piatek robie badania i obawiam sie ze tez cos mi tam wyjdzienie tak..ale naprawde lepiej wiedziec i byc swaidomym..w pierwszej ciazy nie skierowali mnie na zadne badania bakteriologiczne i po porodzie moj Julek zachłysnal sie wodami i dostał zapalenia pluc....a gdybym wiedziala to podleczyli by mnie wczesniej badz podali antybiotyk przy porodzie itd i nie byloby tego koszmaru:no:
 
Wogole to wysprzątałam całe mieszkanie...2 pokoje + lazienke , bo kuchnie nie posiadam. Nameczylam sie troche, katar dalej, wogole to brak kataru, jedynie nos zatkany jakby korkiem...i wiecie co ja musze ten otrivin sobie psikac bo inaczej sie dusze. Na opakowaniu jest napisane ze 3-4 razy na dobe a ja psikam wiecej bo normalnie sie udusze taki zatkany ten nos. Myslicie ze cos sie stanie małemu?
 
No właśnie kochane, jakie wymiary powinny być bioderek, żeby urodzić SN? Mój dzidziuś też ma duża główke. A ja wymiary mam tak: 23,5; 24,5 i 18,5 (ten ostatni to wymiar od kości łonowej do kręgosłupa, a te wcześniejsze to szerokość bioder i coś tam).

Bo jaznalazłam coś takiego:

wymiar międzykolcowy powinien mieć 25-26 cm
wym. międzygrzebieniowy 28-29cm
wym.międzykrętarzowy 31-32cm
sprężyna zewnętrzna-20cm

i jeżeli takie są faktycznie prawidłowe, to ja się nie łapię..
 
Mi ani razu nikt nie robił tych pomiarów, więc nawet nie wiem czy jestem w stanie SN urodzić. A ta duża główka tzn że ile mierzy? To jest ten wymai BPD jeśli się nie mylę. Mi po ostatnim usg w 38 tyg BPD wyszło 95 mm i powiedział że sporo (jak na skończony 39 tydzień )
 
reklama
Do góry