reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Hej dziewczyny dawno się nie odzywałam ale śledziłam codziennie wasze wątki:-)

Lady Karen jestem pełna podziwu twojego poczucia humoru i siły jaką masz w sobie..nie jednej nas tego brakuje ale ty....jescze nas potrafisz rozbawic:)

Yess bardzo mi przykro, mam nadzieje ze za 3mce pochwalisz się nam swoją fasolką 3maj sie!!

Nie pamietam kto ale zastanwial sie czy nie za poźno robi badanie genetyczne..ja sama zapisałam sie na 12 tc ale wczoraj bylam na usg i kazała mi przepisac sie na 13 bo wtedy najlepiej widac wszytkie parametry wiec glowa o gory-leakrze wiedzą co robią zapisując nas na 13 tc.

Co do mojego stanu zdrowia...a raczej naszej dziecinki to wczoraj na usg zobaczyłam nasze tak żywotne dzieciątko że aż łza mi się zakreciała jak rączkami i nóżkami przebierało:tak: Gin stwierdział "że idzie sobie na spacer i nie wie czy zdązymy za nim bo takie żywotne dziecko jest":-D Widziałam nawet 2półkule mozgu i dziecko jest idealnie w 9t3dniu wg ostaniego usg ktore robilam prywatnie !! Teraz poszłam z NFZtu i dotałam wiecej zdjęć bo 9 niż tam płacąc za samo usg 150 zł bez konsultacji:baffled: złodzieje!! Lekarz zaprosil nawet mojego męża a myśłam ze przy takiej wczesnej ciązy jeszce nie moze byc mąż a tu szok:tak: Pozniej śmaiałam sie z Krzysia bo tak przeżywał to ze dzidzia ma 2,6cm a ma raczki i nożi jak stwierdził "wyciągneło do niego ręce:-)" kochany głuptas :-D

No ale zeby nie była tak pięknie lekarz stwierdział ze mam krwiaka podkosmówkowego:-( o wymiarach 27x11 mm ...
i no wg niej powinnam leżec do 12 tc:-( ale nie jst lekarzem prowadzacym i nie mogla nic przepisac ani dac zwolnienia!! Mam pytanie czy ktoras z was tez ma/miala krwiaka i czy musze isc na zwolnienie i cos trzeba brac na podtzrmyamnie ciązy?? Jak wy z tymsobie uporałyscie !! Wchłonał wam sie??

Bo w pracy nikt nie wie jeszcze i jak pojde na 3tyg L4 to lipa....GŁUPIA jestem bo sie przejmuję parcą ale obsluguję sprzęt ktory nikt oprocz mnei nie umie obsłuzyc i jak pojde na zwolnienie to jak wróce to do konca roku sie nie wyrobie z robotą!!

No i teraz mam kolejny orzech do zgryzienia co robic..wiadmo dobro DZIECKA na 1 miejscu ale ciąza to nei choroba wiec :confused:
Na podtrzymanie ciązy to zazwyczaj bierze się duphaston albo luteine, ja biorę duphaston z powodu wcześniejszych poronień i plamień które w tej ciązy pojawiły się 2 razy:(
Lekarz powiedziała mi po ostatnim plamieniu-krwawieniu że mogłam mieć małego krwiaka który pękł, ale przyczyn jest duuużo...ale leżenie jet obowiązkowe!!!więc kląć się do łózka kobitko...
 
reklama
Faktycznie, różnica w cenie niezła.
Ale swoją drogą to genialny pomysł, pomierzyć sobie staniczki w sklepie, spisac najlepsze modele, a potem kupić takie na aukcjach :tak: Sama bym na to nie wpadła :-D
 
kochana mialas sie nie dolowac,ja cie po golym tylku stluke zobaczysz :)
Nawet sie nie spodziejesz jak tam do Tych wparuje i pozadek zrobie :)
nie mysl o tym a bedzie dobrze ,do srody juz nie daleko i bedziesz w domku :)
Ja dzisiaj do pracy ide :(nie chce mi sie ale musze bleeeeeeeeee


milego dnia:)
 
No ale zeby nie była tak pięknie lekarz stwierdział ze mam krwiaka podkosmówkowego:-( o wymiarach 27x11 mm ...
i no wg niej powinnam leżec do 12 tc:-( ale nie jst lekarzem prowadzacym i nie mogla nic przepisac ani dac zwolnienia!! Mam pytanie czy ktoras z was tez ma/miala krwiaka i czy musze isc na zwolnienie i cos trzeba brac na podtzrmyamnie ciązy?? Jak wy z tymsobie uporałyscie !! Wchłonał wam sie??

Dronka ja również mam lub miałam krwiaka to okaże się na badaniu usg za tydz. Od 5 tyg jestem na duphastonie 2 razy dziennie po 1 tabletce. Ostatnio jak byłam w 8 tyg był ślad po krwiaku taki w kształcie banana długi na 6 mm i szeroki na 3 mm, poprzednio był znacznie większy i bardzej okrągły.
Lekarz nie kazał mi leżeć tylko dużo odpoczywać, nie dźwigać, unikać słońca, gorących kąpieli i sexu ;-) z tego nie wszyscy są zadowoleni ale cóż ;-)
U mnie nie było żadnych plamień ani bóli brzucha poprostu jak miałam usg w 5 tyg to oprócz pęcherzyka był krwiak, może dlatego nie kazała mi leżeć.
Na lekach mam być conajmniej do 12 tyg, zależy jak teraz wyjdzie usg. Myśle że zalecenia lekarzy są różne w zależności od wielkości krwiaka, jego umiejscowienia, tego czy to jest pierwsza ciąża, czy nie było krwawień itd ale napewno odpoczynek nie zaszkodzi :tak: a wręcz przeciwnie jeśli tylko masz możliwośc poleżakowania z 2 tyg to skorzystaj z tego napewno przyśpieszy to wchłanianie się krwiaka.
Życze powodzenia i trzymam kciuki.:-)
 
Kurdę boje się coraz bardziej, jak się czyta to co piszecie o tych poronieniach to ciarki przechodzą po plecach. Ja chyba jako jedyna nie widizałam jeszcze mojego maluszka, byłam owszem w 6 tyg. ale jeszcze nie było za bardzo nic widać - tylko ten pęcherzyk. Jutro mam wizytę, kurna ale się boję.... żeby tylko wszystko było w porządku. Wiem że jak już zobaczę ją i usłyszę że jest wszystko o.k to będę już dużo dużo spokojniejsza. Straszne to czekanie...
Lady Karen skoncentruj się na sobie i na dziecku, mów sobie że to wszystko co się dzieje wokoło nie dotyczy Ciebie, z tobą wszystko będzie o.k - zobaczysz!!!

moniSkabe ja nie nosiłam, słyszałam że są dobre ale ja nie miałam potrzeby. Karmienie piersią bardzo wyciągało ze mnie powolutku kilogramy. Dodam że nie mam problemów ze schudnięciem gorzej jest z tym żeby coś przytyć :tak::-)
 
Hej kochane :):*

Ta ciąża mnie wykańcza.. Najpierw ten szpital i ta nerka, a teraz mam zapalenie trąbki słuchowej.. Do końca jeszcze tyle tygodni, a ja się zastanawiam co mnie jeszcze czeka.. Najgorssze że często śni mi się szpital i to że coś z dzidzią nie tak :( budze się cała w strachu i zalana łzami :( Koszmar.. Już nie wiem co robić.. Myśle że najbardziej by mi się wczasy jakieś przydały i odpoczynek od wszystkiego, ale sie tak panicznie boje jechać ze względu na to że może się coś stać, że nie jadę..

Zapisałam się do liceum dla dorosłych. Lubię naukę, to troche mnie odciągnie od codzienności.

Dziewczyny, a powiedzcie mi, czy możliwe jest że w 13tc można odczuwać lekkie łaskotanie od środka? Ja mam wrażenie że moja dzidzia jak się wierci to mnie łaskocze.. Ja strasznie delikatna jestem i wyczuwam wszystko.. Hehe :)
 
ej ja czasem czuje jakby dzidzia sie obracala i mi glowka tak mocno w brzuch wypychala i zachwile nic nie czuje... takei wlasnie jakby obracanie sie ale tez nie wiem czy to nie cos w jelitach bo wieczorem juz tak dwa razy czulam kilka dni temu i wczoraj fajnie by bylo jakby to dzidzia ale nie wiem czy to nie za wczesniej jeszcze :tak: i tak sie zastanawiam kiedy bede czula wlasnie jakies delikatne ruchy :-)

dzisiaj chodzilam po sklepie i szukalam z mezem prezentu dla mojego chrzesniaczka poltorarocznego i chcialam tez kupic jakies spiochy czy pajacyki dla naszego ale moj mi nie pozwolil to si eprawie rozryczalam na caly sklep tzn tak popatrzylam na niego i broda mis ie zaczela trzepac :-p no i chyba jak sie popatrzyl na mnie to zrozumial ;-):tak: i mielismy kupic ale stwierdzilam ze moze nie ciuszek ale gryzaka jakiegos albo cos ale byly z woda i sie balam ze moze peknac kiedys albo dac mu za pol roku czy tam nawet wiecej czasu to bym sie bala... no i nic nie kupilam ale obiecal mi mezus ze zrobimy zakupy dla maluszka po 10tym (po wyplacie) :-) oczywiscie uhahana i uradowana sie zgodzilam ;-) chybakupie jakis przewijak i pajacyki jakies albo te rzeczy chociaz czesc potrzebnych do szpitala dla maluszka albo jakis reczniczek... moj to w ogole stwierdzil bo chcialam kupic skarpeteczki dla dzidzia dzisiaj ze z nich do pol roku nic nie zostanie bo zaczne je tak miętolic przytulac i sciskc ze sie wytra i dziury zrobią :-D:-D calkiem mozliwe ;-):-)

najadlam sie objadem bo w fajnej knajpie bylismy ze nakladasz sobie i wszystko ci waza i placisz na wage super jedzenie i tanio pycha ale zygne chyba zaraz :-p
 
reklama
No właśnie czuję jakby mi się tam w brzuchu jakaś piłeczka delikatnie odbijała he he ;) A czytałam że w czternastym tyg. jest to możliwe :) jeśli jest druga ciąża, albo jeżeli jest się szczupłym. A ja bardzo chuda jestem ;p
 
Do góry