reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

No dziewczynki, już, spokój;-):-) Wyluzowac prosze;-):-)
Możecie mi polecic jakąś dobrą mascarę, która wydłuża i pogrubi i nie skleja rzęs?:-p:-) Teraz mam jakąś Loreala czy jak to tam się pisze... taka, że z jednej strony ma biały tusz, smaruje się tym, odczekuje iles tam sekund i poprawia czarnym tuszem który jest z drugiej strony.. ale już mi przyschła i chcę sobie zafundowac coś dobrego;-)
 
reklama
patinka a niby dlaczego masz nie dostac zasiłku macierzynskiego? teraz jestes na zwolnieniu czyli jestes zatrudniona? nie wiem jaka jest sytuacja wiec ciezko pomóc. A jesli z dniem porodu konczy Ci sie umowa to faktycznie nie mozesz isc na URLOP macierzynski bo urlopowac sie mozna bedac zatrudnionym. Ale zasiłek macierzynski zus powinien wypłacac.

mcgosia83 MUSZA dac urlop wychowawczy jesli bedziesz chciała isc- nie maja prawa odmówic. Tyle tylko że nikt płacic nie bedzie

agniesiak z czystym sumieniem moge polecic max factor masterpiece albo 2000 calorie jesli wolisz tradycyjne szczoteczki. Duuuzo maskar przetestowałam i max factor najlepsiejsze.
 
A co do zwolnienia to nic, że zatrudniona jesteś u mamy, przepadną pieniądze z zusu, ale teraz to nie najważniejsze.
.
1. przepadna pieniadze z Zusu za te dni kiedy nie było zwolnienia- wiec mama bedzie musiała odprowadzic składki za ten czas
2. Niestety ale zaczął sie nowy rok wiec od nowa licza sie te 33 dni za które płaci pracodawca- jesli bedzie jeden dzien przerwy w zwolnieniu to teraz przez 33 dni bedzie musiała wypłate płacic mama (czyli chociaz składki i podatki od dochodu) a pozniej znowu wezmie to na siebie zus.
 
Patinka nie denerwuj sie Myszko, napisz dokładnie jak to jest z tą twoją umową: czy w najblizszym czasie Ci sie konczy?? mało info podałaś i nie wiadomo co Ci doradzić napisz dokładniej to cos pomyslimy:tak:
 
Dziewczyny wybaczcie ze podałam malo info ale szłam do kuchni. Ja zostałam zwolniona z pracy jak wyszłam ze szpitala we wrześniu. I wtedy przejął mnie ZUS bo jedno L4 wypłacil mi zakład pracy. Ja nie mam umowy o prace. Byłam pewna ze dostane normalne świadczenia. Z reszta kzynka ktora ma kolezanke w zusie mówiła że dostane a sie okazało ze sie dostanie kase jesli zaklad upadł. A mój poj.... szpital ma sie całkiem dobrze. No i teraz myślimy z M co zrobić. Chyba on bedzie musiał poszukać nowej pracy bo za jego pensje nie damy rady a na karku kredyt na mieszkanie itd. Jest jeszcze wyjście takie że on pojdzie na tacierzyński a ja ide do pracy po 6 tygodniach. Nie wyobrazam sobie zostawić Franka takiego malutkiego. Ogólnie jestem załamana jak w tym kraju traktuje sie kobiety w ciązy i po urodzeniu dziecka. Dostane zasiłek dla bezrobotnych...jakies 400zł :-:)-:)-( No nic tak to wygląda...ogólnie jest do kitu. Brak mi sił...jakoś mamy strasznie pod górke...z resztą nasze nazwisko chyba do tego zobowiazuje:dry:
 
patinka a niby dlaczego masz nie dostac zasiłku macierzynskiego? teraz jestes na zwolnieniu czyli jestes zatrudniona? nie wiem jaka jest sytuacja wiec ciezko pomóc. A jesli z dniem porodu konczy Ci sie umowa to faktycznie nie mozesz isc na URLOP macierzynski bo urlopowac sie mozna bedac zatrudnionym. Ale zasiłek macierzynski zus powinien wypłacac.

mcgosia83 MUSZA dac urlop wychowawczy jesli bedziesz chciała isc- nie maja prawa odmówic. Tyle tylko że nikt płacic nie bedzie

agniesiak z czystym sumieniem moge polecic max factor masterpiece albo 2000 calorie jesli wolisz tradycyjne szczoteczki. Duuuzo maskar przetestowałam i max factor najlepsiejsze.

koza ale mi właśnie umowę przedłużyli do dnia porodu. Powiedzieli mi że macierzyński owszem ale wychowawczy nie...Teraz już sama zgłupiałam...przy najbliższej okazji znowu pomęczę kierowniczkę.:baffled:
 
Hej marcóweczki :o) piszę pierwszy raz :) termin porodu 11 marzec.
Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie!!!!

Witam Cię:-)

Kochane, nie wiem co mi sie dzieje ale nie moge usiedziec na miejscu.. Źle mi sie oddycha a w dodatku czuje ogromny nacisk na dół brzucha.. :( Mam wrażenie jakby brzuch ważył tone.. Kuje mnie troche dół brzucha.. Pare minut temu stwardnial mi lekko ale jako takich skurczów nie mam. Jejku, martwie sie co mi jest.. mięśnie rąk i nóg mnie tak dziwnie bolą.. I to tak nagle mnie złapało.. Prosze, powiedzcie czy coś wiecie na ten temat..

Mam nadzieje,że to nic złego,oby było wszystko dobrze:tak:

jade do szpitala trzymajcie kciukasy, mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok!!

Kciuki zacisnięte:tak:
 
A przed chwilką była u mnie mojego M bratowa dała mi dużo ubranek dla Bartusia i przewijak,chce mi dac jeszcze rozek.W przyszłym tyg bede prała i prasowała.A jutro też jade do miasta z siostrą troche kosmetyków dla małego kupić.Synek sie wypycha i mocko wierci i na dole uciska.
 
reklama
Do góry