reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcóweczki w UK i IRL- prowadzenie ciąży i nasze życie na obczyźnie

reklama
Formularz wysłany z certyfikatem urodzenia i zaznaczonymi, ze czekamy na child tax.

Forma tax creditow wysłana dzien przed.
 
Angel zadzwoń do taxow , może zdazysz , masz do 3 miesiąca życia dziecka czas aby złożyć o becikowe . Zapytaj w taxach czy już rozpatrzyli decyzje i czy mogą to jakoś przyspieszyć ... Może sie uda , miej tez gotowa 2 aplikacje o becikowe w momencie jak dostaniesz Taxy na konto ( zawsze najpierw na konto a pózniej papiery przychodzą) to wpiszesz dane i poleconym wyslesz , liczy sie data wysłania ( potwierdzenie z poczty) a nie kiedy dostaną bądź rozpatrza ;-) trzymam kciuki
 
angel- ja nie mam innych zasilkow tylko to ctc... a becikowe dostalam jeszcze prze przed pierwsza wyplata ctc....

a to ze musicie miec ctc wyzszy niz family(cos tam) to znaczy ze zeby dostac becikowe musicie rocznie dostawac wiecej niz 540 tego ctc... wtedy nalezy ci sie becikowe ile macie dostac ctc? ja mam 35 £ tygodniowo
 
Przez telefon jak zamawiał formę i podawał dane powiedziała, że 41 f :confused: To tygodniowo? Wam też przez tel juz podała tą kwotę ? I sorry, ze tak wypytuje- jakies wyrównanie dostaliscie od momentu zlozenia czy cos?

No to patrz czeski film o co znowu chodzi, przeciez zaznaczylismy w formie, ze czekamy na odpowiedz o CTC i dodalismy certyfikat:( Moze cos zle wypelnilismy, no zla jestem strasznie..
 
Dziewczyny przyznali nam odmowę o becikowe :/
Że nie pobieramy żadnych zasiłków! A przeciez bylo jak byk do zaznaczenia, ze czekamy na odpowiedz o CHild Tax -a m. juz dzwoniac o forme tam otrzymal wstepnie kwote jaka bedzie sie nalezala?? :/ Nic nie rozumiem serio- i, że nie przedstawiliscmy SF100 Ceritificate :/ Zamiast wypelnionej ostatniej strony zalaczylismy akt urodzenia bo bylo napisane, ze jesli wyslemy bez wypisanej ostatniej strony to musimy inaczej potwierdzic jego urodzenie, akt to za malo? :crazy: I bylismy z tym w jobcenter i facet powiedzial, ze ok zrobil kopie certyfikatu ostemplowal dal koperte i niby wszystko jak nalezy.

A wlasnie co znaczy " ctc at a rate higher than the family element"??

Kamila ty tez wysylalas odrazu po CTC o becikowe i Ci przyznali bez potwierdzenia otrzymywania tego? Czy pobierasz jeszcze inne zasilki co tam sa wypisane??

Ale dół no troche liczylismy juz na to, ze bez problemu bedzie..przydaloby sie jak złoto :(

to chodzi ze musisz miec CTC rocznie wiecej niz 545 f.masz miesiac na odwolanie od daty na liscie.i kazdy nastepny list to samo.mieiasc czasu..wez nowa forme lub zapytaj w Job centre jak z odwolaniem bo ja nie pamietam czy trzeba nastepna forme pisac skoro zasiliki sa nieuwzglednione?!czy tylko odwolanie i wyslackopoie z Ravenue!a powiedz mi jak mozesz na priv czy twoj pracuje i ty tez?tzn.czy ty jestes na maternity pay?

mi nie powiedzieli przez tel ile dostane:no:
 
Nie no spoko moge tu napisać- jestesmy tylko na pensji męża nie dostaje maternity, nie wracam do pracy.
Juz sie domyslam co zle zaznaczylismy........ cholera jasna.

Co Kamila zaznaczylas na part 2 str 3 z tym oczekiwaniem na odpowiedz o CTC ostatnie czy przedostatnie?
http://www.dwp.gov.uk/advisers/claimforms/sf100_print.pdf

A sie dziwilam, czemu ludzie placa w agencjach za wypelnianie tych form, jeden zle postawiony krzyzyk i wszystko sie idzie walić.

jednak nie tłumaczy to czemu napisali, ze nie wypelnilismy ostatniej strony skoro zalaczony byl certyfikat.

wrr:angry:
 
reklama
Do góry