reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcóweczki w UK i IRL- prowadzenie ciąży i nasze życie na obczyźnie

Kwiateczek nam każdy mowi, ze 1,5 -2 h to zdecydowanie za czesto juz na ten wiek. A przecie to taki kawał chlopa , ze jak tak dalej pojdzie... Teraz staram sie na maxa wyciagnac godziny jedzenia- ale on tez tak lubi z przerwami jesc co widac jak dostaje butle spija ja na 4 raty :/

Wczoraj podalam aptamil dla glodnych 125 ml + 2 cyce ( no rozciagniete chwilke w czasie) spal niecale 3 h :confused2: od 21 do polnocy..ale wtedy zjadl resztke mleka z kartonika ok 60 ml, cyc i spal do 5 :-) Raz sie przebudzil z rykiem, ja sie zerwalam kropelki sab simplex na lyzeczke kropie pol przytomna odwracam sie a on spi :sorry2: to bylo o 2, ale nie zjadl wiec fajnie pospal. Odrazu czuje sie inaczej. Rano o 8 wstal, posiedzial na lezaczku i smok na ramieniu zasnelismy na godzinke, wstal karuzela ( ja skimalam sie znowu na pol godziny :zawstydzona/y: ) wstal cyc i teraz lezaczek i bajka :dry: Mowcie co chcecie, przy sporym ryku w desperacji wlacze tv a on to z wielka radoscia oglada! Nie wiem co tam widzi nie wiem ale dziala czasem jak teraz co juz troche kawy i pączek byl konieczny :-D Bo widze, ze zaczyna byc dzien "poswiec mi wiecej uwagi, czyli badz ze mna caly czas" :sorry2: Wiec wypije, zjem i biore malego ludka w obroty ;)

Co do szczepien jak mnie to stresuje.. powiedzialam m. zeby wzial wolne na kolejn e zeby troche psychicznie lepiej sie czuc i przez to maly by byl spokojny. Fakt, ze to po zmianie gp wiec na druga strone ulicy a nie pedem na autobus ktory sie spoznia i nerw od poczatku wyprawy..

Z paszportem szkoda gadac, nie wiem kiedy to dziecko ochrzczę :crazy:

Kurde on chyba potrzebuje pieluch 4, a wkoncu chcialam zamowic te z kiddicare i sie obawiam, ze za duze jednak beda..
A w Wilkinsonie sie wkoncu zorientowali, ze zla cene mieli naszych huggisow :wściekła/y::wściekła/y: trzeba bylo nabrac na zaś cholera :-p

Aha o becikowe mam nowa forme, wypelniona mam nadzieje juz dobrze w poniedzialek 9-10 jest tu obok HV od wypelniania roznych papierow wiec ide i sleeeee oby sie udalo ostatni gwizdek!

Sorry jak napisze glupote- ale skad angielski paszport? Czy to jeden rodzic nie musi byc brytyjczykiem??
 
reklama
Angel no mały głodomorek ci się trafil. mój w ciagu dnia tez lubi jesc do 2 godiznki ale próbuje przeciagnac choc do 2,5 h.

My bedziemy miec paszport irlandzki, bo na polski mielismy czekac 2 mieisiace do ambasady. I w irlandii jest tak ze jeden rodizc musi byc w ciagu 4 lat, 3 lata pełne musi byc w irlandii. no i paszporcik juz sie drukuje i w przysżłym tyg bedziemy miec. Całe szczescie bo 6 lipca lecimy do polski a 15 chrzciny.
 
I co nusia mimo takiego jedzenia twoj tak nie tyje?? Nie wiem czemu ten moj tak..
Drugi dzien akcja butla + cyc na wieczor.
Kupiłam tez przy okazji w polskim sklepiej kleik ryzowy- za jakis czas jak kupie smoczki ( dopiero sie zorientowalam, ze to ma rozne dziurki i rozne smoczki na dany wiek 0+ 1+ 3 + :confused2: To pewnie my juz na 3+ powinnismy patrzec przy nim..) wedle wspominanego przepisu dodam łyzeczke do mleka by troszeczke zagęścic.. Moze to sie uda.

Ahaaa zapomnialam w piatek przyszedl nam juz child tax wiec uff :-) Bo ostatnio czytalam wpisy dziewczyn sprzed tygodni paru, ze czekaja po pare miesiecy i jeszcze nic :szok:
 
Angel moj tez je co 2 godz ,padam.czekm teraz bo mi sie nie oplaca juz polozyc.tez mysle o kaszkach juz,musze juro kipic jakas zolta i dodac lyzeczke....zobaczymy efekty.one w sumie sa od 4 mies ale coz zrobic.je co 2 godz i w piety jej idzie bo malo przybiera:sorry2:ale 4 cm urosla:tak:co do smoczkow to tak sa rozmiary 0-3to nr1potem 3-6 nr2 itd..moje takie sa z tommee tippee:tak:ja juz 2 tyg temu zmienilam na nr2 bo ciagla mi a nie jadla.karmilam ja ponad pol godz a zjadla 2oml,myslalam ze moze slabo juz jej leci ale 2ka nie zrobila roznicy.....cos miala chumory .teraz jada dobrze,znaczy szybko:tak:a jakie butelki ty masz??

Nuisa to uwas troche szybciej idzie z paszportem.tu trzebabyc 5 lat.

Angel dzieci urodzone tu naleza pod british citizen wiec im sie paszport nalezy.tez myslalam ze nie,ze musi byc jeden rodzic anglikiem a jednak nie.Palnaktos kiedys glupote i tak sie rozeszla:sorry:tylkoze wolali na mnie z 5lat P60 wiec trzeba byc 5lat...jedngo z rodzicow oczywiscie.
Co do Chtx to jesli sie dzxiecko tu urodzilo to jest w miare szybko.gorzej z CHB
 
CHB przyszlo mi po 6 tygodniach a CHT po nieciałtch 3 :-)
Butelki poki co avent zastanawiam sie nad dr. Brown.
To klops my nie jestesmy tu 5 lat ( dzieki za pw).. Czy te 5 lat musza byc w momencie urodzenia dziecka, czy za 3 lata mozemy mu paszport zrobic dopiero? ;)
 
witam :)
angel trzymam kciuki za becikowe

co do paszportu to ja nawet nie zaczelam go robic...... wstyd sie przyznac... wyslalam tylko akt urodzenia malaj do tesciowej zeby go umiejscowila w uc i tyle narazie.....

jutro szczepienie z mala masakra bop sama musze isc ..............

i mala tez czesto na cycu wisi...ale mi sie wydaje ze ona to lubi sobie go poprostu pomemlac...
 
n.
To klops my nie jestesmy tu 5 lat ( dzieki za pw).. Czy te 5 lat musza byc w momencie urodzenia dziecka, czy za 3 lata mozemy mu paszport zrobic dopiero? ;)
ogolnie 5 lat......nie od ur dziecka.a ile juz tu jestescie??jedno z rodzicow musi byc 5 lat.w sumie tak do konca nie jestem pewna na 100%.babka na mnie wola p60 z 5 lat po prostu.....ciekawe jakby dal z 3 lat....a masz rezydenta???lub WRS?
 
A gdzie tam , dwa latka tu jestesmy dopiero :)
No nic czekamy do 12 lipca na paszportowa wizyte i wtedy 6 tyg :/ Wycieczka najszybciej na polowe wrzesnia bedzie, super tak nie znac terminow z biletami nie wiem jak to zrobimy, ceny sa kosmos juz teraz co dopiero przed samym wrzesniem :/

Kamila trzymajcie sie, ja tez na 1 szczepieniu bylam sama masakra :-( Teraz powiedzialam m , ze musi miec wolne w tym dniu i tyle.
 
Witam
Szczepien wspolczuje,pierwsze dziecko to przezywacie hehe.ja tez przezywalam:sorry2:tez chodzilam sama.teraz tez sama:baffled:te chlopy to wsyztsjo omija.my za 4 tyg nastepne....bos i to 3 szczepionki naraz/masakra:sorry2:
 
reklama
to my idziemy jutro -tez same jakos juz przywyklam do tego, bo w ostatnim czasie ciagle cos mlodej dolega i te placze i sceny dantejskie juz mnie ie ruszaja.Dzis bylysm sprawdzic wage 5kg mamy:) staram sie tak co 2-3 tygodnie z nia isc i sprawdzic tylko ciagle zapominam o wzroscie
 
Do góry