reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki rosną ;)

i jeszcze jedno.ja mam grupe krwi 0RH-,maz ma BRH+ ,Amelka ma BRH+.To czy istnieje jakiekolwiek ryzyko w ciazy drugiej?jestem ciekawa z jaka grupa krwi urodzi sie bobas.sorki ze smece ale dzis mnie ta wizyta dobila.siedzialam dzis w szpitalu 2 godz.
 
reklama
elza - z tego co wiem, to zatrucie ciazowe objawia sie wysokim cisinieniem i nadmiernym przybieraniem kilogramow, co jest zwiazane niekoniecznie z tyciem, ale z zatrzymywaniem wody w organizmie, co wiaze sie tez z puchnieciem. Ale znam osoby, ktore mialy zatrucie ciazowe i wszystko z dzieciaczkiem bylo ok, bo to nie jest wcale taka rzadka rzecz. Wiec sie nie martw i glowa do gory, bo skoro to juz wykryli, to teraz przeciez beda o ciebie bardzo dbali, prawda?i na pewno niczego nie przeocza:-)
 
czy zatrucie ciazowe jest bardzo grozne dla dziecka?po czym mozna poznac ze to zatrucie ciazowe?dzis lekarka powiedziala ze od tej pory beda mnie bacznie badac ze wzgladu na wysokie cisnienie: 130/85,130/90.
a tetno dzidzi dzisiaj bylo 130-150.za miesiac mam na usg zeby sprawdzic ulozenie dzidzi.zas 24 stycznia na usg zeby pomierzyc czy tez zwarzyc dzidzie wg usg,a 25 do szpitala na badania cukrzycy.cholera czemu wczesniej tego mi nie powiedzieli.teraz zaczynam sie bac i porodu i o zycie dzidzi.jak lekarka mowila ze jest wiele pozycji podczas porodu,a z moimi kolanami po wypadku to niewiadomo co to bedzie.


Elza poczytaj sobie w tych linkach o zatruciu ciążowym (gestozie):

Webpark - Wirtualna Polska

Potomek.pl - Gestoza-"zatrucie ciazowe"
 
i jeszcze jedno.ja mam grupe krwi 0RH-,maz ma BRH+ ,Amelka ma BRH+.To czy istnieje jakiekolwiek ryzyko w ciazy drugiej?jestem ciekawa z jaka grupa krwi urodzi sie bobas.sorki ze smece ale dzis mnie ta wizyta dobila.siedzialam dzis w szpitalu 2 godz.

a nigdy nie dostalas immunoglobuliny :confused:
ja tez mam rh ujemnie a maz ma dodatnie i wtedy trzeba dostac 2 czy 3 zatrzyki z immunoglobulina

w PL powiedzieli mi ze dostaje sie to tylko w pierwszej ciazy
a tutaj dostaje te zastrzyki po raz kolejny
powiedziano mi ze tutaj dostaje sie za kazdym razem jak sie jest w ciazy
 
i jeszcze jedno.ja mam grupe krwi 0RH-,maz ma BRH+ ,Amelka ma BRH+.To czy istnieje jakiekolwiek ryzyko w ciazy drugiej?jestem ciekawa z jaka grupa krwi urodzi sie bobas.sorki ze smece ale dzis mnie ta wizyta dobila.siedzialam dzis w szpitalu 2 godz.


A popos tego to znalazłam coś takiego :

[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]Powstanie konfliktu serologicznego[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]Konflikt serologiczny powstaje wówczas, kiedy zachodzi niezgodność między czynnikiem grupowym krwi Rh u matki i u dziecka. Większość ludzi posiada czynnik oznaczany Rh+ (około 85% wszystkich populacji). Jeśli kobieta ma krew Rh+, to w żadnym przypadku nie dojdzie do konfliktu. Jeżeli jednak matka ma krew Rh-, ojciec Rh+ i dziecko odziedziczy po ojcu grupę Rh+, to krew matki uznaje czynnik grupowy dziecka jako "obcy" i atakuje go, produkując przeciwciała. Mimo tej niezgodności, do konfliktu zwykle nie dochodzi w przypadku pierwszej ciąży (chyba, że kobieta miała wcześniej przetaczaną krew Rh+ i posiada już przeciwciała anty-Rh+), ponieważ budowa łożyska uniemożliwia mieszanie krwi płodu matki i dziecka. Druga ciąża jest już zagrożona, oczywiście jeśli również drugie dziecko odziedziczy grupę Rh+. W czasie pierwszego porodu pewna ilość krwi dziecka miesza się bowiem z krwią matki, która produkuje przeciwciała anty-Rh+, atakujące krwinki Rh+ drugiej ciąży. Mogą one doprowadzić do uszkodzenia rozwijającego się płodu. Obecnie konfliktowi serologicznemu można zapobiec, nawet w czasie kolejnych ciąży poprzez podanie odpowiednich zastrzyków hamujących powstawanie przeciwciał anty-Rh+ u matki.[/FONT]


Te zastrzyki to pewnie immonoglobulina, o której napisała Mel.


A jakbys chciała trochę medycznego "bełkotu" to możesz tu poczytać:

Konflikt serologiczny :: Zdrowie kobiety
 
elza74 - nie wiedziałam kochana ze ty lezysz w łozeczku, nie zadroszczę ci oczywiście ale uważam jesteś i tak bardzo dzielna.Na pewno wytrzymasz i wszystko dobrze się skończy.Ja osobiscie bym chyba zwariowała leząc bo straszne mam noce a tu jeszcze cały dzien :-(....trzymam za ciebie kciuki :-)
co do zatrucia to pewnie juz wiesz że objawy to : szybkie przybieranie na wadze 3kg na tydzień, puchniecie całego ciała.....a jezeli chodzi o konflikt to pewnie poczytałas link podesłany przez dziewczyny.
dobrze ze ten internet jest bo inaczej to byśmy do biblioteki latały a nie wszystkie z nas mogą ;)
ja za chwilę szykuje sie do lekarza ...zobaczymy co tam u mnie w srodeczku słuychac i jak wyniki na żłótaczkę i toskoplazmozę....
 
o cholerka chyba połaczyłam Elze 74 z Magdą...:-(...gapa ze mnie
Magda przeciez musi lezeć czy nie tak?....hy..efekt szybkiego czytania
 
Jarzyneczka, spoko! Każda z Nas ma jakieś prolemy i połapac się w tym nie jest łatwe.:))Elza, sprawdź co z tym zatruciem. Ja się nie znam na tym ale lekarze przecież wpisuja w kartę również grupę krwi ojca dziecka. Powinni zareagować, gdyby miało istnieć jakieś zagrożenie.
 
reklama
dziewczyny znikam na troche . niewiem ile to potrwa bo problemy z kompem jakies sa

zostalo mu 10 minut zycia i padnie

a kiedy sie naprawi niewiadomo:tak:

mezus wczoraj zachaczyl o kabel od ladowarki i wyrwal tam cos i nie dziala:no:
wiec trzymajcie sie cieplo
mam nadziej ze juz do jutra to naprawi :confused:
i niech mi tu nikt nie rodzi :tak: :tak: :tak:

pozdrawki kochane
 
Do góry