reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

reklama
Hej Dziewczyny. Czy któraś jest w takiej sytuacji co ja ? Jestem w 8tyg ciazy. Jestem w szpitalu z powodu krwawienia. Umowę o pracę mam do 31.08. Po wyjściu ze szpitala lekarz powiedział że muszę iść na zwolnienie. Co jeśli umowa mi się kończy a muszę iść na L4? Czy któraś była w takiej sytuacji? Czy później przejmuje mnie ZUS?
 
Hej Dziewczyny. Czy któraś jest w takiej sytuacji co ja ? Jestem w 8tyg ciazy. Jestem w szpitalu z powodu krwawienia. Umowę o pracę mam do 31.08. Po wyjściu ze szpitala lekarz powiedział że muszę iść na zwolnienie. Co jeśli umowa mi się kończy a muszę iść na L4? Czy któraś była w takiej sytuacji? Czy później przejmuje mnie ZUS?
z tego co wiem to do konca sierpnia placi Ci pracodawca, a potem przejmuje Cie ZUS. Jesli dostaniesz l4 od 1 wrzesnia to l4 musi byc wystawione na bylego pracodawce z jego nipem. Ty musisz poinformowac bylego pracodawce o zwolnieniu, a on potem ZUS.
 
Hej.
Witam się z Wami w 10t4d ciąży. Przyznam, że jakoś wcześniej temat logowania się na forach był dla mnie abstrakcyjny, bo bardzo ostrożnie podchodziłam do tematu pierwszych tygodni ciąży. Miałam na początku kwietnia poronienie (samoistne, zupełne w 6 tygodniu) i właściwie nie planowaliśmy tak szybko z narzeczonym kolejnej ciąży, ale mój organizm nas zaskoczył i przesunął owulację czerwcową o tydzień i już 14.07 wyszły dwie krechy :D
Jestem na razie po dwóch USG w poradni NFZ (6 tydzień - fasolka z serduszkiem 140 i 9t6d już maluszek z rączkami i nóżkami z pulsem 167). Teraz czekam do 14.09 na prenatalne z testem PAPPA, na które idę prywatnie, bo tak doradziły mi przemiłe Panie doktor z poradni przyszpitalnej :)
 
z tego co wiem to do konca sierpnia placi Ci pracodawca, a potem przejmuje Cie ZUS. Jesli dostaniesz l4 od 1 wrzesnia to l4 musi byc wystawione na bylego pracodawce z jego nipem. Ty musisz poinformowac bylego pracodawce o zwolnieniu, a on potem ZUS.
Bardzo dziękuję za pomoc. Wiem że niestety macierzyński mi się nie należy w mojej sytuacji prawda ?
 
reklama
Bardzo dziękuję za pomoc. Wiem że niestety macierzyński mi się nie należy w mojej sytuacji prawda ?
to juz jest bardziej skomplikowane. Do tego potrzeba akt urodzenia dziecka z adnotacja o martwym urodzeniu, a do tego z kolei trzeba znac plec dziecka. Pisalas, ze jestes w 8 tygodniu, wiec na tym etapie nie znasz plci. Musialabys prosic szpital o zabezpieczenie materialu genetycznego, a potem badania w kierunku ustalenia plci i zgloszenie tego w urzedzie. Potem wniosek o taki urlop sklada sie do pracodawcy, a Tobie sie umowa konczy w sumie za 2 dni, wiec zakladam, ze to niemozliwe i chyba lepiej skorzystac z tego l4.
 
Do góry