reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Dziewczyny a o co dokladnie chodzi z sukrzyca ciazowa? To jak sama nazwa wskazuje tylko w ciazy i po ciazy minie? Ja dopoero bede badala glukoze ale nigdy nie mialam problemow z cukrzyca. Ale sie zastanawiam jak to bedzie teraz. Mam nadzieje ze awaryjnie to potem minie.
 
reklama
Zauważyłam u siebie odbijanie po jedzeniu i uczucie takiego wzdętego brzucha. Czytałam coś, że w Itrymestrze perystaltyka jelit jest utrudniona, bo jelita zostaja ucisniete przez rozpychajaca sie macice. Macie podobne odczucia?
To jest moja pierwsza ciąża ever, wiec też nie udzielam sie tak bardzo, bo co moge komu poradzić jak to dla mnie nowości ;)
 
Dziewczyny a o co dokladnie chodzi z sukrzyca ciazowa? To jak sama nazwa wskazuje tylko w ciazy i po ciazy minie? Ja dopoero bede badala glukoze ale nigdy nie mialam problemow z cukrzyca. Ale sie zastanawiam jak to bedzie teraz. Mam nadzieje ze awaryjnie to potem minie.
Tutaj bardzo dużo ciekawych informacji z książki „Mamy dla mamy” 🙂
 

Załączniki

  • IMG_6911.jpeg
    IMG_6911.jpeg
    220,7 KB · Wyświetleń: 47
  • IMG_6912.jpeg
    IMG_6912.jpeg
    191,5 KB · Wyświetleń: 32
  • IMG_6913.jpeg
    IMG_6913.jpeg
    93,2 KB · Wyświetleń: 35
Dziewczyny a ja wracam z pytaniem które chyba już kiedyś zadawałam. Jaki macie śluz i szyjkę?

Ja zauważyłam ze raz na jakiś czas wyleci ze mnie nieco więcej śluzu (typu glutek) co spowodowało ze zaczęłam te szyjkę sprawdzać.

I wydaje mi się ze jest na tyle miękka i otwarta nawet na cały opuszek palca a ona przypadkiem nie powinna byc twarda i zamknięta?

U mnie w ciągu dwóch ostatnich tygodni zdarzyło się 2 razy, że wyleciało więcej śluzu (miałam uczucie jak w czasie okresu gdy wylatuje skrzep krwi). Kolor lekko zabarwiony na żółty. Bez nieprzyjemnego zapachu i jakichkolwiek innych objawów. Jakoś nie przejęłam się tym zbytnio, czy powinnam?
 
Dziewczyny czy glukoza 94 to cukrzyca? Wizyta dopiero 22 i nie wiem czy iść do pierwszego kontaktu z tym wynikiem i robic już krzywa czy poczekać?
Mi na pierwszym badaniu glukozy miesiąc temu wyszedł wynik 99. Lekarz od razu sķierowal mnie ma krzywą cukrową. Ten wynik 99 miałam od razu po przyjeździe z wczasów, co prawda nie jadam wogule słodycze i produktów z białej mąki ale na wczasach piłam kawę albo nawet dwie na czczo, śniadanie jadłam późno i kolację bardzo obfite. W sumie to jadłam tylko 2 posiłki. Po powrocie przestrzegałam diety jadłam mało A często, na kawę wogule nie miałam ochoty, dużo produktów pełnoziarnistych, zero cukrów i ostrożnie z owocami. Po 2,5 tygodnia zrobiłam krzywą i glukoza na czczo wyszła mi 89, o 10 mniej niż poprzednio. Spróbuj na razie może dietą, nie jest dużo powyżej normy.
 
Moje wyniki krzywej to 96-148-65. Domyślam się, że będę musiała stosować dietę (przekroczony wynik na czczo), ale bardzo dziwi mnie to, że ostatni wynik po 2 godzinach od wypicia glukozy jest niższy niż wynik na czczo. Miała tak któraś z Was?
 
Dziękuję za rady wszystkim dziewczynom, które wypowiadały się w temacie cukrzycy ciążowej. Miałyscie rację, mój ginekolog właśnie mi odpisał że wynik glukozy 97 na czczo to już cukrzyca ciążowa. Czeka mnie wizyta u diabetologa. Zastanawiam się co na teraz mogę sama zrobić ( do czasu wizyty) w temacie diety. Będę oczywiście czytała jak najwięcej na ten temat na necie. Może macie jakieś konkretne strony do polecenia? Jestem zielona w tym temacie, w poprzedniej ciąży cukrzyca mnie ominęła, ale to było 9 lat temu 🙈
 
Ja się żywię głównie kanapkami z twarożkiem lub z sosem czosnkowym i ogórkiem. Tylko obiady wchodzą normalnie. Wczoraj wątróbka wchodziła jak złoto. Za to dalej nie wchodzą owoce, do słodyczy też wstręt. Chipsów itp w ogóle nie jadam.
A o pasztecie też nie wiedziałam, w pierwszej ciąży jadłam często. Aż idę się dokształcić co z nim nie tak.
Z wątróbką też trzeba uważać, bo to bogate źródło witaminy A, która ma działanie teratogenne.
 
reklama
Dziewczyny a ja wracam z pytaniem które chyba już kiedyś zadawałam. Jaki macie śluz i szyjkę?

Ja zauważyłam ze raz na jakiś czas wyleci ze mnie nieco więcej śluzu (typu glutek) co spowodowało ze zaczęłam te szyjkę sprawdzać.

I wydaje mi się ze jest na tyle miękka i otwarta nawet na cały opuszek palca a ona przypadkiem nie powinna byc twarda i zamknięta?
sluz mam albo bialy/zolty albo przezroczysty, bardzo roznie 🙂 szyjki nie sprawdzam i lekarz tez mnie "recznie" nie bada 🙂
Gdzies czytalam ze jesli to nie jest pierwsza ciaza to szyjka moze byc w ciazy lekko otwarta ale czy to prawda to nie wiem.
 
Do góry