reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

No ja wolę się wyżalić tu niż mówić niektóre rzeczy mężowi
Mąż zaraz mówi " przrstan już się nakręcac niepotrzebnie " albo " jak jest dobrze to będzie dobrze " " już nie wymyślaj" 🤐🫡
To ja już wolę was poczytać niż jego słuchać 😀
Ja mężowi opowiadam jakich ciekawych rzeczy o ciąży czy dzieciach się od Was dowiem. Czasem opowiadam mu też zabawne sytuacje o których piszecie (jak np ta z dzisiaj o panu, który moczył swoje jajka w ciepłej wodzie żeby była dziewczynka 🙃). On jest pod ogromnym wrażeniem, że grupa obcych kobiet potrafi obdarzyć się tak ogromnym wsparciem i dać sobie tyle ciepła 🙂 Nawet dzisiaj powiedział, że to domu jest mi teraz bliższe niż niektóre osoby w real life 🙂 Także, ja jestem ogromnie wdzięczna, że tu trafiłam ❤️
 
reklama
Też w sumie wiele z nas ma na swoim koncie już nieprzyjemne doświadczenia i wiele z nas od pozytywnego testu jest ja lekach, dlatego musimy się tak szybko umawiać na wizyty 🤷🏼‍♀️😄
Dokładnie, ja poszłam szybko (jak na USG jeszcze nic nie było widać, a beta była ok 300) i dostałam od razu te wszystkie leki (w tym te nieszczęsne zastrzyki). Po tych złych historiach to trochę dla zdrowia psychicznego jest patrzenie na ten ekranik i potwierdzanie, że wszystko jest w porządku 😅
 
@Kotciara prośba o wpisanie wizyty na 22.08 :) idę przed urlopem sprawdzić czy moje dziecko i torbiel rosną zdrowo 🙈
Odnośnie nifty- nie trzeba skierowania? @Migdałkowa mówiłaś ze na harmony chyba trzeba, ale na nifty już nie, racja? A wiesz może w którym labo robią nifty?
Mój lekarz postawił na pappe, której w ogóle nie brałam pod uwagę i która jest dla mnie niewiarygodna i zastanawiam się, czy mimo wszystko nie zrobić jeszcze dodatkowo nieinwazyjnego 🙄
 
Hej,
dziewczyny zapewne nie jedna z Was już miała badania krwi. Powiedzcie mi proszę jak to wygląda przed, bo mam skierowanie na toksoplazmozę, różyczkę itp oraz na mocz i glukozę czy jednego dnia zrobię wszystko?
Kupiłam sobie glukozę cytrynową bo czytałam, że zwykłą mogę zwrócić :D
Długo trwają takie badania?
Czy mogę przed wypić szklankę wody?
Mam zawsze problem z pobraniem krwi co mnie mega stresuje bo przez to że mało piję krew jest gęsta i nie chce lecieć :/ i odwieczny problem "nie widzę żyły u Pani" później mam cała rękę fioletową z 2 tyg więc za jednym zamachem chciałabym zrobić wszystko uff
 
Hej,
dziewczyny zapewne nie jedna z Was już miała badania krwi. Powiedzcie mi proszę jak to wygląda przed, bo mam skierowanie na toksoplazmozę, różyczkę itp oraz na mocz i glukozę czy jednego dnia zrobię wszystko?
Kupiłam sobie glukozę cytrynową bo czytałam, że zwykłą mogę zwrócić :D
Długo trwają takie badania?
Czy mogę przed wypić szklankę wody?
Mam zawsze problem z pobraniem krwi co mnie mega stresuje bo przez to że mało piję krew jest gęsta i nie chce lecieć :/ i odwieczny problem "nie widzę żyły u Pani" później mam cała rękę fioletową z 2 tyg więc za jednym zamachem chciałabym zrobić wszystko uff
Wypij i to nawet dużo przed badaniem :) wszystko Ci normalnie pobiorą za tym 1 pobraniem a potem wypijesz glukozę i zrobisz krzywa. Zajmie Ci to zapewne lekko ponad 2h :)
 
Hej,
dziewczyny zapewne nie jedna z Was już miała badania krwi. Powiedzcie mi proszę jak to wygląda przed, bo mam skierowanie na toksoplazmozę, różyczkę itp oraz na mocz i glukozę czy jednego dnia zrobię wszystko?
Kupiłam sobie glukozę cytrynową bo czytałam, że zwykłą mogę zwrócić :D
Długo trwają takie badania?
Czy mogę przed wypić szklankę wody?
Mam zawsze problem z pobraniem krwi co mnie mega stresuje bo przez to że mało piję krew jest gęsta i nie chce lecieć :/ i odwieczny problem "nie widzę żyły u Pani" później mam cała rękę fioletową z 2 tyg więc za jednym zamachem chciałabym zrobić wszystko uff
Hej,
Ja miałam już wszystkie te pierwsze rozbudowane badania, wypij jak najwięcej wody przed, glukoza nie będzie do picia, tylko z krwi na tym etapie ☺️ obciążeniowa jest dopiero później.
U mnie te pobranie trwało hmm z max 3 minuty 😄 mocz tylko pobierz z rana i zanieś do kliniki.
 
Hej,
dziewczyny zapewne nie jedna z Was już miała badania krwi. Powiedzcie mi proszę jak to wygląda przed, bo mam skierowanie na toksoplazmozę, różyczkę itp oraz na mocz i glukozę czy jednego dnia zrobię wszystko?
Kupiłam sobie glukozę cytrynową bo czytałam, że zwykłą mogę zwrócić :D
Długo trwają takie badania?
Czy mogę przed wypić szklankę wody?
Mam zawsze problem z pobraniem krwi co mnie mega stresuje bo przez to że mało piję krew jest gęsta i nie chce lecieć :/ i odwieczny problem "nie widzę żyły u Pani" później mam cała rękę fioletową z 2 tyg więc za jednym zamachem chciałabym zrobić wszystko uff
Zrób sobie ćwiczenia oddechowe przed wejściem na pobranie, wyłącz głowę już na badaniu i będzie dobrze ☺️
 
reklama
Hej,
dziewczyny zapewne nie jedna z Was już miała badania krwi. Powiedzcie mi proszę jak to wygląda przed, bo mam skierowanie na toksoplazmozę, różyczkę itp oraz na mocz i glukozę czy jednego dnia zrobię wszystko?
Kupiłam sobie glukozę cytrynową bo czytałam, że zwykłą mogę zwrócić :D
Długo trwają takie badania?
Czy mogę przed wypić szklankę wody?
Mam zawsze problem z pobraniem krwi co mnie mega stresuje bo przez to że mało piję krew jest gęsta i nie chce lecieć :/ i odwieczny problem "nie widzę żyły u Pani" później mam cała rękę fioletową z 2 tyg więc za jednym zamachem chciałabym zrobić wszystko uff
Masz skierowanie na samą glukozę czy musisz jeszcze zrobić krzywą cukrową? Jeśli samą glukozę to wszystkie te badania zrobisz za jednym razem 😊 tylko nic nie jedz wcześniej, mocz musi być z rana aaa i postaraj się wypić dużą ilość wody przed badaniem, może to ułatwi pobranie krwi 💪✊
 
Do góry