reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2018

No


Postraszyć skargą. Ma sprzedać i koniec.


Hmm... z ciekawości poszperałam i w "Ustawa z dnia 9 października 2015 r. o zmianie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw", jest napisane:
" 5. Farmaceuta i technik farmaceutyczny mogą odmówić wydania produktu leczniczego, jeżeli:
1) jego wydanie może zagrażać życiu lub zdrowiu pacjenta;
2) w przypadku uzasadnionego podejrzenia, że produkt leczniczy może być zastosowany w celu pozamedycznym;
3) w przypadku uzasadnionego podejrzenia co do autentyczności recepty lub zapotrzebowania;
4) zachodzi konieczność dokonania zmian składu leku recepturowego, w recepcie, do których farmaceuta albo technik farmaceutyczny nie posiada uprawnień, i nie ma możliwości porozumienia się z osobą uprawnioną do wystawiania recept;
5) od dnia sporządzenia produktu leczniczego upłynęło co najmniej 6 dni – w przypadku leku recepturowego sporządzonego na podstawie recepty lub etykiety aptecznej;
6) osoba, która przedstawiła receptę do realizacji, nie ukończyła 13. roku życia;
7) zachodzi uzasadnione podejrzenie co do wieku osoby, dla której została wystawiona recepta. "

Może punkt 1 jest trochę na wyrost potraktowany no ale na wszystkich lekach, nawet "bezpiecznych" dla ciężarnych jest napisane że należy się skonsultować z lekarzem. (Jest tak, np. przy Stodalu)
 
reklama
Zazdroszczę Wam smaków i apetytu... Ja nie mam ochoty na NIC! Musze się zmuszać do jedzenia:(

Mnie od piątku męczy gorączka i uporczywy kaszel i w aptece nawet paracetamolu nie dostałam... Oczywiście jak się przyznałam że jestem w ciąży. Dziś u lekarki też nie dostałam nic na gorączkę. Tylko zwolnienie i spać i odpoczywać, a na kaszel stodal, choć mam obawy, bo zawiera etanol, śladowe ilości (wg mojego męża, znawcy tematu;) ale jednak. Nie mam doświadczenia w leczeniu się w ogóle, a w ciąży to już zwłaszcza. Moja karta jest najcieńsza w przychodni, rzadko tam bywałam przez całe życie [emoji14]


@andzelika87 chętnie dołączę do zamkniętej grupy :)
A sprobuj moze syrop dla kobiet w ciazy. *spam* na naturalnych skladnikach. Uwierz mi czyni cuda

Napisane na LG-H525n w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zespamowali mi nazwe ale zaczyna sie na P. Jak powiesz w aptece to bd wiedzieli co Ci dac [emoji14]

Napisane na LG-H525n w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hmm... z ciekawości poszperałam i w "Ustawa z dnia 9 października 2015 r. o zmianie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw", jest napisane:
" 5. Farmaceuta i technik farmaceutyczny mogą odmówić wydania produktu leczniczego, jeżeli:
1) jego wydanie może zagrażać życiu lub zdrowiu pacjenta;
2) w przypadku uzasadnionego podejrzenia, że produkt leczniczy może być zastosowany w celu pozamedycznym;
3) w przypadku uzasadnionego podejrzenia co do autentyczności recepty lub zapotrzebowania;
4) zachodzi konieczność dokonania zmian składu leku recepturowego, w recepcie, do których farmaceuta albo technik farmaceutyczny nie posiada uprawnień, i nie ma możliwości porozumienia się z osobą uprawnioną do wystawiania recept;
5) od dnia sporządzenia produktu leczniczego upłynęło co najmniej 6 dni – w przypadku leku recepturowego sporządzonego na podstawie recepty lub etykiety aptecznej;
6) osoba, która przedstawiła receptę do realizacji, nie ukończyła 13. roku życia;
7) zachodzi uzasadnione podejrzenie co do wieku osoby, dla której została wystawiona recepta. "

Może punkt 1 jest trochę na wyrost potraktowany no ale na wszystkich lekach, nawet "bezpiecznych" dla ciężarnych jest napisane że należy się skonsultować z lekarzem. (Jest tak, np. przy Stodalu)
Klauzula sumienia :wink::wink::wink:
 
reklama
Trzymam kciuki. Czekam na info.
@Eseczka strasznie czepliwa farmaceytka sie trafiła. A do sklepu nie mozesz iść i kupić apapu?

No niby mogę, ale apap to dla mnie placebo :D już jest lepiej a skoro lekarka nie przepisała mi nic na gorączkę to chyba nie zagraża aż tak bardzo, zwłaszcza że najgorsze i tak już mam za sobą.
 
Do góry