reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcelinka i Jaś

Dzisiaj zaczęłam małej mieszać nenatal z 1.Chyba 1 bardziej jej smakuje ,bo zjadła 100ml.Teraz chwilka wytchnienia niunie śpią.Miałam prasować ale zostawię na jutro dla mamy coby się nie nudziła jak przyjdzie.
 
reklama
Pochwaliłam Marcelinkę a w nocy jazda była ostra.Mam nadzieję,ze nie zaczyna nam się nowy problem.Niunia po jedzeniu jak tylko wyjęłam jej smoka chlusnęła.To chlustanie było pod niesamowitym ciśnieniem i ściętym mlekiem.Biedaczce aż noskiem poszło.No i znów stres związany z karmieniem,eh czy to nigdy się nie skończy?
Psikam Jasiowi wodę morską do noska ,odciągam a jemu cały czs furkocze w nosku.Szczególnie rano ,tak jak by miał straszny katar.
 
Ostatnia edycja:
Jasiowi pewnie bardziej furkocze w nosku po nocy, psikaj mu nadal, moze masz za sucho w pokoju maluchów???
I mama nie panikuj od razu z MArcelinką...może jej się poprostu za mało odbiło po tym jedzonku i dlatego tak chlusnęło??? Obserwuj ją po kolejnych karmieniach. A pisałaś, ze zjadła całą stówkę mleka, moze za duzo jak dla niej i nie strawiła całego mleczka???
MAMO 1 zasada : NIE PANIKUJ!!!
Pisze ci to Ta, co do panikowania jest pierwsza hehehe.

Miłego dnia :)
 
wiolunia82
user-online.png
-jak dobrze,że jesteś.Dzięki za odpowiedź.Gotowa jestem polecieć po bebilon ar.Buziaki dla Was.
Dziewczynki czytałam o Synagisie ,my nic takiego nie dostaliśmy.Czy orientujecie się czy my mogli byśmy dostać te przeciwciała nie płacąc?
 
Ostatnia edycja:
agatko powiec ci tak! jaja z tym synagisem sa -lekarze w ogole nie informują rodziców o tym czy dzieci sie kwalifikują czy nie. zadzwoń do szpitala i dowiedz sie czy dzieci kwalifikowały sie do szczepienia i im je przyznano oraz czy wiedzą w którym szpitalu jest on podawany(najczesciej poradnie neonatologiczne w szpitalu). problem jest tym bardziej ze juz kończy sie okres podaży tego leku....do końca marca -może nam sie jeszcze uda w kwietniu dostać ale to musze w tygodniu zadzwonic. gdyby nie eciocie i dociekliwość poprostu by przepadło-poinformowałam o tym mame kolezanki łukaszka i dzieki temu mała dostała bo tak to o niczym nie wiedziała ze cos takiego istnieje. gdzyby dzieci urodziłay sie w listopadzie dostały by wiecej dawek bo okres najwiekszej zachorowalnosci na tego wirusa wrzesien-marzec. ja pytałam jeszcze czy bedzie sie mozna starac we wrzesniu....a pani na to ze to sie okaze jakie beda wytyczne NFZ i kryteria do spełnienia....i zobaczymy.Nie wiem natomiast jak to jest prywatnie alepopytam.
AAA mojemułukaszkowi tez furgocze tylko ze ja nie wiem czy to nosek czy on tak w gardle mruczy ryczy furga chrapie....psikam mu i srednio pomaga a nic nie ma do ściągniecia....starmsie wietrzyc i tak jak dziewczyny mówią nawilżac powietrze to pomaga -wieszammokrepiluchy wokół łóżeczka.

WIOLU najwieksza panikarą to jestem JA!
 
Agata 100ml....no pięknie, ale moze to było za dużo na ten malutki żołądek ;-) Igor raz mi wypił 120ml a zwrócił hmm miałem wrażenie, że ze 200;-) Na razie nie ma co kupować mleka AR. Moja Ola chlustała do 6 miesiąca i nic nie pomagało.

A co do STNAGISU to na stronie NFZ jak wpiszesz w wyszukiwarkę nazwę leku to wyskakują dokumenty wydane przez fundusz. W jednym z nich (tylko nie wiem, czy nie mają aktualniejszych i to nadal obowiązuje) jest napisane, ze do synagis kwalifikuja się dzieci z dysplazją oskrzelowo-płucną.
Tu masz linki :Narodowy Fundusz Zdrowia - Wyszukiwarka i http://www.nfz.gov.pl/new/art/3546/pismo.pdf

Moi chłopcy mieli wrodzone zapalenie płuc ale to na pewno ich nie kwalifikuje do tego leku.
 
Monia dzięki.Straszna panikara jestem.Wiem,że za dużo zjadła tak jak piszesz,a zwrotu chyba ze 3x tyle.Dzisiaj je po 60ml i odpukać nie zwraca.Matko ale kaźde karmienie to stres,zwróci czy nie.
 
reklama
Do góry