reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy ze Szkocji

manolka jak ci sie drugie dziecie urodzi to tylko dzwonisz i mowisz ze urodzilas tego i tego dnia. mi sie babka jeszcze zapytala czy zgalaszam juz do chb i czy chce zeby oni zrobili to za mnie :) powiem co szczerze ze z tego co pamietam to nawet aktu urodznia im nie wysylalam. przy drugim dziecku juz jest o niebo lepiej. odrazu po 2 tyg dostaniesz pismo ile i czego beda ci placic z wyliczeniem na 2 dzieci :)
 
reklama
Dzwonilam do tej firmy windykacyjnej..ale babka byla uparta.. i mimo iz jej mowie jak sytuacja wyglada to ona stoi przy swoim, ze jak nie mam umowy wynajmu na poprzednie mieszkanie to musze im to zaplacic. Ale dzis sie przeszlam do CAB i tam mi facetka wsjo od reki zalatwila:) Wiec sprawa chyba wyjasniona.. tylko czekac na potwierdzenie pisemne.
Dzis spedzilam sporo czasu na miescie... bardzo nie odpoczelam.... Ale jutro zapowiada sie dobry dzien:)
 
widac ze dzisiaj jestem pierwsza:-) kurcze bez samochodu to jakas katastrofa a z dnia na dzien mamy wiekszy metlik w glowie.. nie jestesmy zdecydowani co bysmy chcieli... miejmy nadzieje ze niedlugo cos kupimy...
dzisiaj ide do pracy.. nawet sie ciesze bo i tak pogoda taka sobie..
zobena ciesze sie ze udalo ci sie wszystko zalatwic.. dobrze ze poszlas do CAB.
milego dnia zycze dziewczyny:-)
 
Cześć Dziewczyny :-)
Ja znowu mam pytanie... :sorry2: Wiem, że to już było poruszane, ale nie znajde teraz... Jak to jest z tymi bezpłatnymi lekami dla mam do 1 roku życia dziecka? Przyszła mi poczta recepta na żelazo od mojego gp, bo się okazało, że mam anemię, i nie wiem czy ja to muszę kupić czy dostanę to po prostu w aptece... :confused:

Ja jestem jednak sierotka marysia :rofl: wystarczyło receptę odwrocić na drugą strone i tam wszystko jest napisane :-D ale teraz możecie mi podpowiedzieć, czy ja mam zaznaczyć ten kwadracik o 'maternity exemption certificate'? Bo tylko to odnosi sie do macierzyństwa, ale nie wiem, czy nie muszę miec jakiegoś specjalnego zaświadczenia od gp... :confused:
 
Ostatnia edycja:
a ja ma takie pytanie jutro zapowiada sie piekna sobota ze sloneczkiem znacie jakies moze fajne miejsca kawalek za edim czy w edim zeby zrobic sobie piknik zeby dzieciak pobiegal itd zeby odpoczac po prostu:-)??
 
Cześć Dziewczyny :-)
Ja znowu mam pytanie... :sorry2: Wiem, że to już było poruszane, ale nie znajde teraz... Jak to jest z tymi bezpłatnymi lekami dla mam do 1 roku życia dziecka? Przyszła mi poczta recepta na żelazo od mojego gp, bo się okazało, że mam anemię, i nie wiem czy ja to muszę kupić czy dostanę to po prostu w aptece... :confused:

Ja jestem jednak sierotka marysia :rofl: wystarczyło receptę odwrocić na drugą strone i tam wszystko jest napisane :-D ale teraz możecie mi podpowiedzieć, czy ja mam zaznaczyć ten kwadracik o 'maternity exemption certificate'? Bo tylko to odnosi sie do macierzyństwa, ale nie wiem, czy nie muszę miec jakiegoś specjalnego zaświadczenia od gp... :confused:

tak zaznaczasz tem kwadracik. A to zaswiadczenie to powinnas dostac juz jak bykas w ciazy bo wtedy tez przyslugiwaly Ci darmowe leki. Jak go nie dostalas to pogadaj z GP i wysla Ci nowy. Ale w aptece nigdy mi sie nie zdazylo, zeby prosili o pokazanie tego swistka wiec spokojnie mozesz isc i odebrac zelazo.
 
Cześc dziewczyny, pogoda się zrobiła super.
Nie pamiętam która o co pytała ale tak jeśli chodzi o drugie dziecko to tylko dzwonisz i im zglaszasz i to wszystko, jeśli chodzi o recepte to tam sie zaznacza maternity jeśli dla ciebie a jesli dla dziecka to ze ponizej 16 roku zycia, powinnas miec taka kartke ze masz jeszcze przez rok darmowe recepty i dentyste, jesli tego nie masz to upomnij sie u gp o to. Ogolnie nie musisz tego pokazywac w aptece ale lepiej miec przy sobie w razie czego
My dzis bylismy w deep sea world a potem moze spacerek zaliczymy
Ja mialam starszna noc, wieczorem zaczely mnie wszystkie miesnie bolec i tak cala noc, na dodatek najpierw bylo mi zimno a potem mna trzeslo a goraczki nie mialam, w nocy zbudzilam sie z takim bolem glowy ze az niedobrze mi bylo.
 
magdziarz - ja nigdy nie dostalam takiego papierka od GP i juz od ponad roku wybieram darmowe recepty w aptece, idz i sprobuj zrealizowac.. a jak nie daja to wtedy idz po ten papierek albo do innej apteki:)
gwiazdka - a moze Roslin Village of Roslin Jest tam fajny park.. parkujesz autko za darmo.. mas zlaweczki gdzie siedzisz i pikniujesz a dzieciak ma duuuzy teren do biegania. I jest tam tez rzeczka wiec pochlapac sie mozna a takze zwiedzic ruiny zamku - choc maciupkie. Ale fajnie tam jest:)

Ja dizs buzie przyrumienilam na sloneczku:) W ogrodku jest juz marchewka, pietruszka i szczypiorek:)
 
reklama
hej dziewczyny pogoda super byłyśmy dziś na dworze całe popołudnie najpierw w ogródku a póżniej na spacerku z lalą jutro przyjeżdża do nas siostra ale tylko na wekend no i mama wyjeżdża we wtorek więc życie powróci do normy

basieńka super że się już przeprowadziłaś i że wszystko ok no i że się wyspałaś jeśli można zapytać w jakiej dzielnicy coatbridge zamieszkałaś

doty podsyłam ci linka z fajnym miejscem z samochodami ja tam kupiłam swój dokładnie w endinburgu i byłam bardzo zadowolona z obsługi i pracuje tam polak oni mają kilka punktów ale wszystko znajdziesz na stronce może akurat coś znajdziecie Car Deal Warehouse: Cheap Used cars for sale in Edinburgh, Glasgow, Dunfermline, Perth, Newcastle.
 
Do góry