reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy ze Szkocji

magdziarz- moze zanim sie nastawisz na to ze to refluks to moze pogadaj z HV. Zmiejsz czas karmienia tak by nie najadal sie za bardzo i po karmieniu poloz go na ramieniu i dluzej tak potrzymaj. Mozesz np usiasc sobie po 10 min na kanapie i polozyc na piersi by sobie jeszcze troche polezal w bardziej pionowej pozycji. Jezeli ma cos podobnego do tego to na noc czy na jakiekolwiek lezenie bedziesz musiala klasc do pod skosem- to specialne cos dla takich dzieci- Pollywog Baby Online Store
 
reklama
magdarz a moze za czesto go karmisz i jest przejedzony? niewiem co to refluks ale pamietam jak dominik byl maly... zaczelam go dokarmiac butelka juz jak mial jakies 4-5 dni bo wydawalo mi sie ze mam za malo mleka...najpierw cycek pozniej butla jesli nadal sie darl...(przewaznie bylo to wieczorami tylko) zjadal zawsze wszystko wiec wnioskowalam ze jest glodny.. w kazdym razie po tygodniu zaczelo sie wlasnie takie ulewanie.. myslalm ze to normalne wkoncu kazdemu dziecku sie ulewa.. pozniej bylo tylko gorzej.. dominik juz nie ulewal ale wymiotowal i to ostro... zaczelam czytac w necie wszystko i doszlam do tego ze to z przekarmienia...
 
Nic, trzeba będzie się zgadać z hv, niech coś poradzi... Może rzeczywiście go przekarmiam-teraz jest już na samej butelce... Niby jasno pokazuje, kiedy już nie chce jeść, ale może nie zauważam wcześniej :zawstydzona/y: Doveinred, ja właśnie robię tak, jak piszesz. Nie kładę go od razu po jedzeniu, trzymam w pionie aż mu się odbije porządnie [z tym ma problemy, czasem to trwa i trwa...], jak już go wkładam do łóżeczka to główkę i plecy ma wyżej, tak jak w szpitalu było... Eh, nic nie wiem... Szkoda mi tylko tej kruszyny, że tak się męczy... :-(
 
witajcie okropnie dzis na dworku wstacv sie nie chcialo.magdziarz mojemu alanowi sie bardzo dlugo ulewalo ciagle wszystkie poduszki mokre i on caly jak zapomnilam pieluszki podlozyc ale wszystko mu przeszlo z czasem wiec glowa do gory wszystko bedzie ok :-)
 
Asiuli tez sie ulewalo, nie moglam jej ruszac do pol godz po posilku.Lezakowala sobie.
Mam pytanko-kumpela z pracy jest w 7 miesiacu ciazy.Moze zostaly wam jakies rzeczy z torby szpitalnej i chcialybyscie sie podzielic???Albo w ogole macie cos do oddania?

Lece na spacerek z goscmi, Asiula zzostaje z tata w domku.Buziaki
 
Nic sie nie chce w taka pogode..... nati ma drzemke... jak wstanie to na playgrupe skoczymy ciut sie pobawic.. potem jakies porzadki moze:) jak to jest ze codziennie jest cos do sprzatania i konca nie widac:)
Zna sie ktoras na materialach? moze jakas krawcowa tu jest? Szukam materialu zeby zrobic daszek nad hustawke do ogrodu.. czyli jakis wytrzymalszy material, ale nie wiem jaki dobrac. Jakas pomoc z waszej strony?
Emilia - a wie moze czy to chlopczyk czy dziewczynka? Co prawda wszystko oddaje siostrze bo tez w ciazy jest, ale kilka sztuk bodziakow sie znajdzie na pewno.

To wam jeszcze opowiem o mojej zabawnej sytuacji. British Gas wynajelo firme windykacyjna zeby sciagli ode mnie kase za rachunki, za okres w ktorym ja nie mieszkalam pod danym adresem:) I chca zebym im udowodnila ze mieszkalam gdzies indziej.. a niejestem w stanie bo wynajmowalam tylko pokoj u znajomych.. i musze zaplacic 100funtow!!! jaja se robia:) Pewnie ze nie zaplace:) TYlko musze to jakos rozwiazac:) poracha...
 
Ostatnia edycja:
hej dziewczyny
nie było mnie trochę i miałam sporo do poczytania komputer wirusów nałapał i fachowiec musiał wszystko wyczyścić
doty fajnie że wszystko załatwiliście z weselem teraz pozostało tylko poczekać do ślubu no i dobrze że z malutką już wszystko ok

basieńka witamy na forum fajnie że przeprowadzasz się do coatbridge jeśli chodzi o przychodnie to tak jak pisały dziewczyny na przeciw stacji benzynowej asdy tylko nie rejestruj sie do singh practice bo to najgorsza inne są ok a szpital ja rodziłam w wishaw i było ok jest dużo bliżej niż do glasgow więc tak pod ręką jak przyjdzie do porodu no i jeśli zapiszesz się do wishaw to scan będziesz miała w monkland więc bardzo blisko

joasia to ładnie was właściciel załatwił dobrze że szybko znależliście inne no i całkiem w innym miejscu będziesz miała bliżej do dziewczyn z airdrie i coatbridge

ale mamy pogodę deszcz i deszcz ile może padać pocieszam się tym że zostało 8 tyg do wycieczki i wkońcu się wygrzeję przyjechała do nas mama więc mam trochę busy ale dzieciaki zadowolone że babcia ich odwiedziła
dziś wybieram się na zumbę ciekawe czy dam radę trzeba stracić pare kilo żeby wyjść na plażę
 
Ostatnia edycja:
Witam jestem tak padnieta ze brak slow
Zobena ja mialam podobna syt i poszlam do agencji w ktorej wczesniej wynajmowalam mieszkanie to za ktore mnie scigali i wzielam od nich pismo z potwierdzeniem dat kiedy tam mieszkalam i ze stanem licznika, to bylo jakie 2 lata temu, nic nie odpisali ale jak narazie mnie nie scigaja
Ale pogoda straszna az sie nosa z domu wystawic nie chce a w pracy mam dzisiaj taki zapierdziel ze nawet na sekunde nie usiadlam a i tak wszystko nie jest zrobione jedzcze ten gorac tutaj mnie dobija
 
Teraz to ja za wami nadążam tak mi się podoba cały czas czytam ale nic nie dopisuje bo jakoś tak weny mi brak. U mnie nic sie nie zmieniło praca rano później wracam do chłopaków moich po czym mój G ucieka do pracy na noc weekendy na szczęście razem!!!!
Witam kolejną nową mamusie !!!!
Co do rzeczy do torby szpitalnej to chyba mam jeszcze te wkładki do biustonosza ale musze sprawdzić resztę wcięło gdzieś
Dzisiaj się właśnie zorientowałam że za dwa tygodnie moi rodzice przyjeżdżają więc przydałoby się sprzątać zacząć:-D
Co do ulewania to pamiętam ten koszmar ja miałam problem z Piotrusiem z odbijaniem karmiłam i karmie go piersią więc ponoć miało nie być problemów a jednak jak go nakarmiłam i podnosiłam do odbicia to potrafił i 20 min mi nie odbić to była masakra a jak nie odbił to się mu ulewało ale nie tak jak piszesz że chlust tylko tak wyciekło czasem i sporo nie było na to rady a przeszło samo po 3 miesiącu. Ja na Twoim miejscu bym powiedziała hv że tak jest i zapytałabym się co z tym robić bo to wygląda bardziej jak wymioty niż ulewanie
 
reklama
Witam wszystkie mamuski. Wstalam, patrze za okno a tam nie pada. Zaraz obudze wiec mojego A i pojdziemy na spacerek.. musimy korzystac z pogody.. Miejmy nadzieje ze zrobi sie jeszcze ladniej i tak juz zostanie..

Zobena ja tez mialam podobna sytuacje. Jak sie wprowadzilam do caunsilu koles powiedzial ze moge sobie wybrac firme ktora bedzie mi dostarczac gas i prad. Wybralam scotish hidro i podalam im liczniki. Wszystko niby bylo ok. Tylko pozniej odezwalo sie scotish power ze mam im oddac jakies 80£ za rachunki i ze ich nie poinformowlam ze zmienilam gas na scotih hidro itp. Rowniez wynajeli firme wiNdykacyjna. Ja poprostu zadzwonilam do tej firmy windykacyjnej i powiedzialam ze zaplacilam za wszystkie rachunki od kad sie wprowadzilam i ze od samego poczatku mam scotish hidro i ze nie mialam nawet nic wspolnego ze scotish power. Powiedziali ze to sprawdza. Jakis rok juz mam spokoj wiec chyba doszli do takiego samego wniosku co ja....
Ja na twoim miejscu poprosilabym znajomych zeby potwierdzili ze mieszkalam u nich.. Albo nie masz zadnej umowy od landlorda kiedy mialas sie wyprowadzic lub cos w tym stylu...
 
Do góry