reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy ze Szkocji

Gwiazdeczka ja przy Kubie tez nie wiedzialam kiedy mu zeby wychodzily a przy malej strasznie to odczuwamy, co do spania w osobnym pokoju to ja tez mialam takie obawy ale ja nie moglam z mala spac bo ona wedruje po lozeczku w nocy a ja sie budzilam wiec jak skonczyla roczek to poszla do swojego pokoju i nic jej sie nie dzieje a z racji tego ze ona sie strasznie rozkopuje a w spiworku nie lubi spac to zakladam jej pizamke i cieplego pajaca na wierzch i juz
 
reklama
przerazona u lekarza wypelniasz taki formularz i potem przysylaja ci karte do domu i jeszcze przez rok po porodzie masz darmowe leki jak tak koniecznie chcesz juz teraz miec skan to idz prywatnie tam gdzie dziewczyny ci powiedzialy a w ktorym tyg jestes bo nie wiadomo czy na scanie cos wyjdzie a ten slub to kiedy masz w ktorym tygbedziesz? Moze uda ci sie jeszcze pojechac a jak nie to mysle ze siosstra zrozumie.
 
Witam,pogoda rewelacyjna:-(
Przerazona moze po prostu zrob to usg tu po co masz sie tak martwic,ja mialam w 15 tyg bo lekarz ktory byl na zastepstwie w mojej przychodni nie przeslal moich papierow albo gdzies zgubil i polzna nie dostala,tak to juz jest ze pierwsze tyg czekasz ale mozesz od razu isc do gp ale usg i tak wychodzi kolo 12 tyg,czy w pl lepiej to nie wiem chyba ze bedziesz placic bo z tego co wiem to na nfz robia tez 2 przynajmniej u nas a reszta to prywatnie wiec tu czy tam co to za roznica jesli masz placic,
moze to glpio zabrzmi ale tak to jest ze czeka sie do 12 tyg moja mama jest polozna i czesto w pl tez tak robili ze nie podejmowalo sie zadnych krokow bo to za wczesnie lepiej jak straci sie ciaze w pierwszych tyg jak kolo 20 albo pozniej jesli organizm nie przyjmuje to i tak odrzuci dla mnie tez przykre ale coz:-(
mam nadzieje ze wszystko u ciebie bedzie w porzadku i w nie martw sie tak opieka tu nie jest taka zla wszystkie przez to przeszysmy i mamy fajne zdrowe dzieci,glowa do gory:-)
Gwiazdeczka moj Piotrek tez z nami spi w jednym pokoju,od poczatku spal w swoim lozeczku,zreszta nasze dziecko nie lubi z nami spac,nie zdarzylo mu sie ani razu,wogole nawet jak wrocilam ze szpitala to nie za bardzo mu sie to podobalo jak kladlam go kolo siebie,dziwny ten moj Piotrus:-D teraz sie smieje ale wczesniej to dola mialam,jedynie kiedy sie polozy to jak maz spi bo jak jestesmy razem to nie przyjdzie wogole zazdrosn jest o tatusia:tak: lozeczko mam kolo siebie i szczerze ciezko mi jak pomysle ze w koncu kiedys bedzie spal w innym pokoju,ja tak jak ty lubie sluchac jak oddycha,przykryje kolderka i wogole jest kolo nas,wiem ze wiekszy problem to ze mna jak z Piotrusie bo sam zasypia i nawet by nie wiedzial w nocy ze jest sam ale mi jakos by bylo ciezko,my narazie i tak spac musimy razem bo mamy tylko 1 bed ale w koncu przyjdzie czas ze bedzie musial spac osobno ale ja tez mysle ze im szybciej tym lepiej bo pozniej moze byc ciezko.
 
Gwiazdeczka bedziemy sie nawzajem pocieszczac jak nasze dzieci beda sie buntowac przy przeprowadzce do drugiego pokoju:-D zartuje wiesz co wiadomo kazda z nas ma swoje zdanie na ten temat wiem ze to jak my robimy to nie za dobrze ale z drugiej strony kiedy mam sie nacieszyc swoim dzieckiem,kurcze czas szybko leci i moj zaraz tez bedzie mial 2 lata,chyba nawet jakbym miala dodatkowy pokoj to na pewno do 15-18 miesiaca spal by z nam,znam dziewczyny i w tym moja bratowa gdzie dzieci maja prawie 3 lata i spia w jednym lozku z rodzicami wiec u nas nie jest jeszcze tak zle:-D
 
gasiorek coraz bardziej czuje sie usprawiedliwiona heheheh no w sumie tak jeszcze przyjdzie czas gdzie beda spali sami i napewno nie beda chcieli spac w pokoju z rodzicami a teraz tak fajnie sluchac jak swoje dzieciatko spi :-):-):-) mnie sie wydaje ze alan tak bezpieczniej sie czuje wiedzac ze jestesmy razem w pokoju ;-)
 
Gasiorek,Gwiazdeczkamoj syn tez spi w naszej sypialni,mimo ze obok wolny pokoj jest. Spi w swoim lozeczku ale czasami wskakuje do nas. Szczerze mowiac to chyba ja przeciagam termin jego przeprowadzki do drugiego pokoju, tez uwielbiam patrzec jak spi:) I tak jak Gasorek mowisz, kiedy sie nim naciesze jak nie teraz. Juz niedlugo nie bedzie mnie wpuszczal do swojego pooju,bo bedzie mial duzo sekretow wiec ciesze sie chwila:)))
 
reklama
witam dzisiaj..
Co do spania to : U nas Barnim spi w swoim pokoju. Przez pierwsze 2 tyg zycia spal ze mna albo na mnie, potem spal obok na podlodze w koszyku a tak jak juz mial tak z 4 mies spal juz w osobnym pokoju w lozeczku.
Przyznam sie ze nas troszke draznilo to jego glosne spanie...( to chrzaka to mruczy....) i stwierdzilismy rowniez ze lepiej wczesniej usamodzielnic do spania w swoim pokoju a co z tym idzie pozbycia sie problemow pozniej ( takich jak gdzie jest mama i tata...czemu jestem sam...itp no a co z tym idzie placzu bop dziecko nie przyzwyczajone do nowych okolicznosci).
Takze Barnim nie wie co to jest spac z nami w jednym pokoju. Mam blisko dzwi zaraz sasiaduja z 2-gim pokojem a lozeczko jest zaraz przy. Jak chodze do toalety to zagladam do niego i jakby co przykrywam. Zreszta jak chce pic czy jest mu zimno budzi sie i nas wola.

Wiadomo nam to pasowalo ale innym juz nie - kazdy sam powinien zdecydowac co mu najlepiej pasuje. Wiadomo wazne jest to by zgoda byla pomiedzy partnerami, jezeli np. tatusiowi to nie przeszkadza to super ale jezeli tatus ma objekcje to tego trzeba porozmawiac i przedyskutowac.
 
Do góry