reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

juterko zadzwonie no chyba ze w nocy sie obudze i bedzie gozej. Z tego co wiem to w nicy nie robia USG bo nie ma operatorow ale ile w tym prawdy to nie wiem....:dry:
 
reklama
Ja rodziłam w Livingston- z przymusu wprawdzie- i z czystym sercem mogłabym polecić. Personel super, naprawdę. Co chwila ktoś był, pytał jak się czuję, badał... W porze posiłków dzwonili do mnie na oddział małej, żeby mi czasem jedzonko nie wystygło, bo muszę jeść, nabierać siły i karmić małą ( ale ją pokarmiłam- trzy tygodnie ledwie)
A tutaj leżałam dwa razy. Za pierwszym razem- nie narzekam, trafiłam na ginekologa Polaka, naprawdę kompetentnego gościa i wszyscy zajmowali się mną dobrze. Ale za drugim razem... Porażka. Przez 5 godzin leżałam z rozwaloną raną po cesarce, ubrudzona ropą, z gorączką i może ze dwa razy ktoś do mnie zajrzał. Kiedy mnie przenieśli na oddział, przez następne dwie godziny prosiłam, żeby ktoś mi przyniósł wodę, żebym mogła się umyć. Dopiero jak się zmiana zmieniła, to się ulitowała nade mną jedna fajna położna
 
Vampiria to Ci współczuję i tego co się stało i podejścia, ja też nie mam przyjemnych doświadczeń
Doveinred to fakt, kumaci lubią sobie pogadać ale ja wolę z takimi niż z innymi, mówisz do niego a on się na ciebie patrzy i nic. Co do usg to z mojego doświadczenia po godz 20 nie ma już tych od usg
 
Emilia_ to nie tylo Twoj maz taki uparciuch,ja tez wybralam sie rowerem do pracy:)rano bylo ok,ale wracajac mialam niezla gimnastyke,szczegolnie pod wiatr.Jesli lubicie sporty ekstremalne polecam:)ale Magdziaz i Doveinred wy nie probujcie,:)Odpoczywajcie poki mozecie. a co do skurczy to ja tez mialam takie ja wy teraz,bol kregoslupa szczegolnie i przez 3 dni rowno co 10 minut
Azorek , Misialula przepis na ciasto z truskawkami i ja poprosze:)

szalency!!!
tylko, ze Romek jechal na 18:)

Emilkaqq gratulacje!!!
 
Ostatnia edycja:
Ja nie narzekam na czas po porodzie - to spoko tylko podczas porodu jakas lewa zmiana mi sie trafila :)

W planie porodu teraz nie pisalam co i jak chce tylko napisalam ze mam nadzieje ze nie beda znow potraktowana jak ostatnio a w rubryce z czym sie by chcialo podzielic jezeli sie juz rodzilo to napisalam od serca co myslalam miedzy innymi : mam nadzieje ze nie bede olewana, ze przez 12 godzin porodu chociaz poznam moja prowadzaca polozna i takie tam- nie byla za bardzo mila....

Za to jak bylam w szpitalu teraz to chyba sobie przeczytaly bo sie meldowala i nawet mowila ze moge cos przyniesn jakby co czy cos potrzebuje- wiec plan sie udal.
 
hey



Dziewczyny, ja tez mialam durna polozna, na sam koniec mojej ciazy pojechala na urlop i mialam ostatnio spotkanie z inna polozna, dowiedzialam sie od niej wszystkiego. bo moja to mowila tak musi byc...:wściekła/y::wściekła/y:
i ta polozna dala mi SKIEROWANIE NA SCAN W 39 TYGODNIU wiec mozna miec skan pozniej!!!!
Ona bala sie ze mam malowodzie itp...
Ale okazalo sie wszystko ok.


Wogole przy porodzie mialam fajna polozna , caly czas byla w pokoju, wychodzila tylko na siku lub po kawe.
Czytalismy razem plan porodu , rozmawialismy , tlumaczyla jak to bedzie wygldac itp. Naprawde super.
 
Ostatnia edycja:
W pierwszej ciazy brzuch opadl mi nisko 3 tyg przed porodem i tak czy tak kicha bo nic to u mnie nie oznaczalo :)

mnie opadl w 7 mcu :D mialam plamienia i pojechalam do szpitala lekarz zabdal stwierdzil 2cm rozwarcia i wypisal do domu hahahaha jak zapytalam o zwolnienie z pracy czy cos to sie usmiechnal i pyta mnie "a poc o??" przecie nawet nie zapytal jakie mam warunki w pracy--nawet zadnego stolka nie bylo zeby na 30 min przerwy usiasc!!! zarlam sie z managerem i babami z head officu o takie rzeczy bo szlag mnie trafial+dzwiganie +obsluga klienta wsio na stojaco...rozladowanie dostawy--manager mowil ze przykjdzie i zrobi a wielkie go**o robil:/ ehhh

mnie boli tak jak nanokres ale czasami bardziej kluje. nie boli caly czas tylko co jakis i jak boli to kregoslup tez.... brzuch w chwili skurczu twardnieja- no bo ja juz nie wiem--- hi hi i jak pierworodka :)
no ja wiem ze takie skurcze to juz skurcze:D tylko te sa przygotowujace. i chyba bedziesz miec sporo bolu z krzyza:( ja tak mialam ze skurczami ze jak sie zaczely to kregoslup napier***l jak nie wiem co:(( mam nadzieje ze w twoim przypadku sie myle :) nikomu nie zycze takich boli z krzyza


no wiec przepis na ciacho (najprostsze jakie moglam znalesc izawszew sie udaje):
4 jajka+ szklanka cukru----zmiksowac
dodac 0,5 szkl oleju-------zmiksowac
dodawac powoli 1,5 szkl maki +1,5 lyzeczki proszku do pieczenia----zmiksowac

wylac na blaszke dodac owocki i do pieca na temp ok 150-170 stopni (najlepiej piecyk z termoobiegiem ale ja takiego nie mam hihi) na ok 1h
ja ciacho wkladam na temp 160 stopni i po ok 40-45 min jest gotowe :D smacznego
aaa i dodaje czasem olejek do ciast bo lubie taki posmak waniliowy lub migdalowy :p i owocki to jakie sie tam chce mozna dodac. ja nie lubie zbytnio slodkiego ciasta to kupilam np mix owockow jezyny,maliny,czeresnie i super wyszlo:D mozna owocki swieze, z puszki(tylko trzeba odsaczyczeby za ciezkie nie byly) albo mrozone :)


i zapomnialam.... wpadlam zeby napisac ze jest market na ktorym sa dziciufowe i ciezarne uzywane rzeczy:D podaje wiec adresik:http://www.jackandjillmarket.co.uk/
Edinburgh Academy
42 Henderson Row, EH3 5BL
Edinburgh, United Kingdom

w soboty od 10.30 do 13.30 :D
mozna tez sie tam zapisac i wynajc stanowisko i wystawic swoje graty....tylko na te sobote juz brak miejsc maja i nie mam pojecia ile to kosztuje:(
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny mialam sie wlasnie was pyatc, co wy robicie z zeczami po dzieciach??

macie jakies miejsca gdzie mozna sie wystawic z zeczami dla dzieci?
Bo ja chetnie sie gdzies wystawie juz tyle tego mam...
 
Dzisiaj to już cisz tu nastała. W nocy to myślałam, ze mi okna powyrywa. Mojemu J nagadałam ostatnio to już 2 dzień z rana kuchnie sprząta, co prawda dzisiaj się strasznie tłukł ale nic nie powiedziałam, żeby nie było, że znowu się czepiam.
Azorek ja też miałam bóle krzyżowe i nikomu tego nie życzę. Nie dość że skurcze to jeszcze ból w krzyżu taki że ani stać, ani chodzić, ani siedzieć a o leżeniu już nie wspomnę, a teraz przy Maji to mi cały czas kazali leżeć więc myślałam że kręgosłup też urodzę
Misialula ja zawsze wystawiam na ebay i gumtree. Robie zdjęcia opisuje i nawet niezle idzie a ciuchów też zawsze mam mnóstwo. Robie take duże zestawy i wysyłam kurierem i potem mam kaskę żeby małej kolejne ciuchy kupić
 
reklama
azorek a wybierasz sie na ten rynek???czytalam o nim ostatnio:)
ja rozdaje ciuchy, kilka ulubionych zostawilam( truskawki np:):) kilka sprzetow (no koszyk czy "bouncer") dostalam za darmo od kumpeli wiec tez oddalam
 
Do góry