reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy ze Szkocji

Ejdzejka pytanie brzmi czy wynajmujecie mieszknanie z nim czy od niego!!Bo tak naprawde jesli od niego to nie ma sie co awanturowac.Podal wam cene i sie zgodziliscie, oczywiscie zagral troche nie fair ale kazdy kto wynajmuje pokoje stara sie na tym zarobic.Mysle ze powinnac skladac o socjalne, teraz masz najwieksze szanse.
Hej
Emilia - jest tak on mieszkanie ma na siebie a my placimy mu część rentu i część cansilu - to wersja oficjalna............więc tak jak mowisz zarabia na nas ok czyli "kumpel?" no ale wczoraj mój m zapytał go jaki jest tu cansil ? powiedział że C a według tego podanego linka u nas wychodzi ze B - a u was wszystkich sie sprawdziło ze macie taki jaki placicie wiec kłamstwo nr1 - za tydzien mu placimy wiec rozmowa bedzie i czekamy na wyjaśnienia............bo nas poprostu oszukuje co na te m-ce które mieszkamy to jest kwota ok.500 f.............:-(
A jeszcze jedno pytanie.......a woda jest doliczana do cansilu czy zawarta w kwocie kansilu ? no i te osoby - jesli by nas zglosił to powinien miec na papierze?
musze sie przygotowac bo zmusze go zeby pokazał jakąs umowe czy papier:wściekła/y:
Tak tak - biegnę do causilu z księgą .......mam dość........:-(
 
reklama
A dziękuję :) Czy może mi któraś z Mam powiedzieć, gdzie ja mogę kupić folię przeciwdeszczową do wózka...? Dopiero niedawno się zorientowałam, że tu przecież większość czasu pada... :)
 
Hej
A jeszcze jedno pytanie.......a woda jest doliczana do cansilu czy zawarta w kwocie kansilu ? no i te osoby - jesli by nas zglosił to powinien miec na papierze?
musze sie przygotowac bo zmusze go zeby pokazał jakąs umowe czy papier:wściekła/y:
Tak tak - biegnę do causilu z księgą .......mam dość........:-(
tak woda jest wliczona w council taks ale to tez zawsze jednakowa stawka. tu licznikow na wode brak wiec jakos sobie obliczaja i le mieszkancow i im jakos to wychodzi ile za wode i scieki. "kolega" powinioen posiadac pismo z councilu ktore przychodzi z rozliczeniem rocznym. :tak: na tym jest wypisane i rozdzielone ile woda i scieki a ile council my placimy D na nowym miezkaniu i np. 150Łco miesiac i w tej kwocie jest juz wliczona oplata za wode.:tak:

A dziękuję :) Czy może mi któraś z Mam powiedzieć, gdzie ja mogę kupić folię przeciwdeszczową do wózka...? Dopiero niedawno się zorientowałam, że tu przecież większość czasu pada... :)
na ebayu np poszukaj :tak:zaprponowac moge jeszcze sunday market ale tam trzeba trafic:dry:jak nikt akurat nie ma na zbyciu to nie znajdziesz:dry:my dokupowalismy na ebayu za smieszne pieniadze i mozesz dobrac np do modelu wozka labo taka unowersalna choc trzeba czytac fidbacki sprzedajacego zeby sie na jakis bubel nie nadziac bez potrzeby:tak::-)
 
ejdzejka my mieszkamy sami , wydaje mi sie ze babka mowila ze tu jest B a w tabelce wyszlo A - sprawdzilam dokladnie caly adres. u mnie moze byc jeszcze ta sytacja ze my wprowadziismy sie we wrzesniu a placimy od pazdziernika - moze dlatego wyszlo wiecej niwiem zobaczymy od marca jak nam przyjdzie na nowy rok rozliczenie.

ejdzejka ten 'kolega' ma mieszkanie housingowe? slyszalam cos takiego ze jesli ktos dostaje takie mieszkanie i wynajmuje pokoj nie informujac o tym housingu moze miec problemy. jak bys ty poszla teraz i to zglosila to odrazu dostajecie mieszkanie a jemu zabieraja. niewiem ile jest w tym prawdy bo nie spotkalam sie z takim przypadkiem, jedynie slyszalam.
woda jest odrazu doliczana do kwoty counilu i jest podane ile wychodzi za rok i ta wasnie suma jest dzielona na 10 miesiecy.

ja juz padam patrykowi ledwo wyszy gorne trojki i myslalam ze troche odsapne a teraz idzie dolna.. od kilku dni nie moge sobie z nim poradzis drzemka w dzien sie poprzestawiala zamiast isc spac o 12 idzie dopiero ok 14! a w nocy budzi sie ok 2 i drze sie przez godzine :/ dzis niespalismy od 01.45 do 02.30 poczym znowu obudzil sie z placzem o 4! ciezko dac mu zel do buzi, a nurofen to musze przemycac gdzies w mleku..

milej niedzieli wam zycze moze wasza bedzie lepsza niz moja :)
 
Joasia może po prostu na razie masz takie dziecko i trzeba to przetrzymać.
Ejdżejka jeśli tax jest na was i to bezpośrednio wy płacicie a nie w czynszu komuś to spokojnie możesz iść żeby Cię z tego rozliczyli i dostaniesz zwrot. Woda jest zawarta w taxie. Jakby was zgłosił to na papierze by było ile osób i kto mieszka. Ja też słyszałam o tym co pisze anitha.
Magdziarz na ebay jest największy wybór, chociaż ja kiedyś kupowałam uniwersalna w tesco i mothercare
 
oki, dzięki dziewczyny za info,
nie nie , nie jest to mieszkanie hausingowe...........wynajmuje on od prywatnego landlorda - był w tamtym miesiącu po czynsz......
czyli.......jeśli jest caunsil B w kwocie 999f za rok 10/11 to w tej kwocie jest woda ścieki itd? dobrze zrozumiałam? czy 999 + woda + scieki co daje np 1200f za rok.
i jesli rok rozliczeniowy jest od 1.04/10 do 31.03.11 to nie oznacza ze jest na 12 mcy podzielone czy tak? czy na 10 ? itd......
czytam wlasnie strony z caunsil city of edinburgh............
 
Ejdżejka jeśli masz kwote cansilu 999 za rok to masz w tym śmieci i wodę i możesz tą kwotę rozłożyć sobie za 10 lub 12 miesięcy i nieważne czy płacisz przez 10 czy przez 12 płacisz 999. Rok jest od kwietnia do marca tak samo jak rok podatkowy tutaj
 
Ejdżejka jesli council jest przykladowo Ł999 to w tym masz wliczoną już wodę i ścieki, w zależności jak kolega wybrał może być to rozłożone na 10 albo 12 rat. Za ten okres co płaciliscie kumplowi zwrotu żadnego nie dostaniesz niestety, bo nie macie żadnego dowodu że jemu dawałaś kase, w Councilu też raczej nic nie wskórasz, bo żadne z Was nie jest na umowie. Z tego co mówiłas to tylko ten koleś jest na papierze, wiec ma jeszcze dodatkowo 25% zniżki za singe okupancy. Jedyne rozwiązanie to biec do housingu, bo teraz macie najwieksze szanse na pomoc. Kłócić sie z kolesiem tez nie ma chyba sensu, bo nic nie zyskasz a jedynie będziesz miała okropną atmosfere w domu. Przykro mi ze Was to spotkało:-(
 
reklama
ja tez bym poszla do housingu bo raz ze macie male dziecko to w dodatku mieszkacie na pokoju.. u mnie w housingu bylabys w tych najbardziej potrzebujacych (ja przy sredniopotrzebujacym czekalam pol roku) a jeszcze jak byscie sie dogadali z kolega ze napisze wam ze musicie sie wyprowadzic bo cos tam, to w tym momecie jestescie jako bezdomni wiec mieszkanie powinno byc szybciutko :) powodzenia
 
Do góry