reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

przerazona ale jak jedziesz do polski to zalatw od razu umiejscowienie aktu urodzenia w polsce bo bez tego nie wyrobisz kolejnego dokumentu dla dziecka. A paszport tymczasowy jest tylko na rok. My teraz mamy dowod i spokoj przynajmniej na 5 lat. Ale zeby go wyrobic trzeba bylo wyrobic tez pesel dla niej. Nie pomoge z czasem ile to zajmuje bo moja tesiowa pracuje w urzedzie miejskim i ona to zalatwiala sama
 
reklama
Cytryna a co sie stalo?
Przerazona co do dowodu to czeka sie okolo mies
Justa to masz szczescie, bo ta cala polityka z dowodami to koszmar
 
dzięki dziewczyny za info...widzę, że wszędzie jest inaczej...niby jest na stronie usc napisane, że może złożyć dokumenty ktoś z rodziny bez upoważnienia ale trzeba i opłatę skarbową uiścić a na to już chętnych nie ma;)))
co do Chrztu też tak myślę, że w razie przyjmie ksiądz tłumaczenie;)

ja raczej też kupię w PL jakiś wózek plus fotelik bo nie będę ryzykować;/


do wyjazdu 5 tygodni a ja już wiem, że nawet chwili nie odpocznę;/
 
przerazona wozek przyda ci sie jeszcze nie raz jak bedziesz w pl ale z fotelika maly szybko wyrosnie chyba ze kupisz jakis wiekszy.. zreszta fotelika chyba nikt ci nei zniszczy w samolocie wiec mogla bys wziasc swoj zeby nie tracicc kasy za duzo.

u nas w urzedzie bylo tak ze osobiscie musielismy tam byc i to oboje bo trzeba bylo sie podpisac, a pozniej decyzje przychodzily na adres mojej mamy a akty odbieral ktos z rodziny wczesniej upowazniony..

wzielam dzis patryka na spacer zanim odebralismy dominika.. po 30 min sam wracal do domu bo mu dupka przymarzla :-)
teraz robie obiad i mam zamiar posprzatac ale nie wiem co z tego wyjdzie :-D
 
Ja akt urodzenia i zameldowanie zalatwilam sama do dowodu juz musielismy byc oboje. Co do fotelika to ja kupilam w polsce taki wiekszy i najtanszy zaplacilam chyba 150 zl mozna tez uzywany kupic bo przeciez tylko czasami bedzie potrzebny.
 
Ja jak Nati miała pół roku i lecieliśmy z nią pierwszy raz samolotem to w Polsce na allegro kupiłam używany wózek-parasolkę ale rozkładaną na płasko bo ona wtedy jeszcze nie siedziała-zapłaciłam za niego ok 100zł,natomiast fotelik samochodowy-nosidełko zabraliśmy stąd ze sobą. Tamten wózek zostawiliśmy w Polsce.

Teraz jak lecieliśmy w grudniu to ona już miała prawie rok ale jeszcze nie chodziła więc pomimo,że w Polsce mieliśmy zostawiony tamten wózek to zabraliśmy ze sobą stąd parasolkę bo jednak na lotnisku się nam bardzo przydała-nie zniszczyli,zostawiliśmy przed samym wejściem do samolotu a odebraliśmy na taśmie z bagażami (bo w Krakowie tak się odbiera) natomiast bałam się "powierzyć" im fotelika bo mamy już ten większy-maxi cosi tobi a bardzo nie chciałam aby nim rzucili, więc tym razem to fotelik używany na allegro kupiłam-maxi cosi priori zapłaciłam tez ok 100zł i sobie został w Polsce.
 
Ostatnia edycja:
ale za fotelik chyba się płaci...

no ja właśnie taki mam zamiar kupić używane...mam nadzieję, że nie będzie opóźnień i wózek na lotnisku nie będzie potrzebny;)

znacie jakieś stronki z fajnymi przepisami na ciasta bez pieczenia;) ja to jestem beztalencie co do pieczenia a chciałabym wypróbować przed Chrztem żeby później niespodzianki nie było...
 
przerazona zależy jakimi liniami lecisz. W easy jet możesz wziaśc bez dodatkowych opłat akcesoria dla dzieci wózek+fotelik+łóżeczko turystyczne. W ryanair chyba tylko jedną z tych rzeczy a za kolejną dopłata-chyba 10 funtów o ile się nie mylę.
 
reklama
w ryanairze jest tak ze za 10 funtow mozna zabrac baby equipment. Podaja chyba wymiary jakie moze zawierac ten bagaz. Ja tak nigdy nie robilam ale wiem ze moja znajoma zawsze jak z nimi lata to nie bierze glownego tylko wlasnie to wykypuje i albo laduje wszystko do kartonu albo do wielkiego worka na smieci czarnego. A ze tam jest limit 20 kg to zawsze zmiesci jej sie fotelik i wszystkie ubrania dla dzieci i co tam jeszcze potrzebuja zabrac. W sumie lepiej to sie oplaca zabrac bo jest wiekszy limit kg i taniej niz kupowac glowny bagaz 15 kg za chyba 20 funtow.
w Easy jecie czytalam ze dla dzieci powyzej 2 lat, ktore maja juz swoje siedzenie mozesz zabrac fotelik na poklad i w nim je posadzic.
 
Do góry