reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy ze Szkocji

Basienkaaa ja bym mimo wszystko zglosila to na policje. Mialam podobna sytuacje z allegro (na sporo mniejsza kwote niz twoja - 200zl) i oprocz tego ze zawiesili konto tej osobie tez kazali zglosic na policje - tylko ze ja jestem tutaj :eek: wiec na razie sie kazalam rodzicom dowiedziec jak ja to moge i czy moge zrobic z innego kraju. Wiem ze pieniedzy nie odzyskam ale moze przynajmniej ta osoba przestanie oszukiwac...
Wtedy sobie obiecalam ze za wszystko bede juz tylko i wylacznie placic karta kredytowa (bo wtedy masz ubezpieczenie).

Ewa - gratulacje!

Ja intensywnie robie cwiczenia. Na temat przekrecania sa bardzo rozne opinie - wiec nie wiem.... Ja zdecydowanie wolalabym rodzic naturanie, uwazam ze taki porod jest lepszy i dla mamy i dla dziecka (oczywiscie wtedy kiedy wszystko jest w porzadku). No ale jak sie mala nie obroci to pewnie bedzie cc... a jesli sie uda naturalnie to chyba sie zdecyduje na porod w wodzie :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
basienka moze jednak ta babka odda ci te pieniadze skoro napisala do ciebie? miejmy taka nadzieje bo oszczedzilo by co to nerwow..

bylam u gp.. sprawdzil mocz swoim super paseczkiem i powiedzial ze wg niego jest wszystko ok!! pytam sie go skad w takim razie te bole, nie moge chodzic zalawiac sie.. wiem jak sie objawia infekcja bo mialam ja w ciazy przez prawie 2 mce znam ten bol i to napewno jest to. poczym pyta sie mnie czy zycze sobie zbadania moczu.. masakra jakas.. jak lekarz moze pytac o cos takiego? przepisal mi wkoncu antybiotyk na tydzien i tabletki przeciwbolowe :D a za tydz kontrola..mam nadzieje ze mi przejdzie i predko nie wroci :)
 
ewa dzieki za podpowiedz. Zastanawialismy sie nad Cyprem jak i na Kanarach. Chcemy jechac sami (do malej przyjezdza tesciowa na tydz). Mam nadzieje ze odpoczniemy:-) chcemy sie wybrac w nastepnym tyg do jakiegos biura podrozy i podpytac co oni proponuja..
Anitha mam nadzieje ze czujesz sie dzisiaj lepiej:-) wracaj do zdrowia:-)
Basienka ja tez poszlabym z ta sprawa na poliscje. Moze akurat uda ci sie odzyskac pieniazki:-) trzymam kciuki..
 
Witam z kawka
Basienka idz na policje wtedy mozesz isc do banku i strac sie odzyskac pieniadze z banku. Jesli nie masz nic oficjalnego z ebay to napisz do nich ze potrzebujesz pismo w zwiazku z ta sprawa. Swoja droga jesli ebay proponuje platnosci inna droga niz paypal to powinno to tez byc jakos zabezpieczone, bo co roznica w jaki sposob zaplacilas. Ciekawe czy bys odzyskala pieniadze jesli by to b ylo przez paypal
Doty proponuje ci barheadtravel maja dobre oferty. Kiedy umawiamy sie na kawke?
Anitha wspolczuje, mam nadzieje ze antybiotyk pomoze. Mnie to nawet lekarz nie chcial widziec tylko od razu recepta na mnie czekala
Nie wiem czy slyszalyscie ale do opakowan nurofenu plus powsadzali psychotropy przez pomylke wiec jesli kupujecie to uwazajcie
 
doty ja tez polecam Ci wyspy kanaryjskie. W tamtym roku bylam jakos w polowie pazdziernika na Teneryfie i bylo naprawde goraco a w tym na poczatku listopada lecimy na Lanzarote. Tak jak Ewa pisala wszystko dla dzieci kupisz bez problemu wiec nie trzeba brac az takich zapasow z domu. Moze tylko kup sobie tutaj piluszki do plywania bo nie wiem czy tam znajdziesz takie jak bedziesz chciala. I nie idz do biura bo przeplacisz - my wszystko szukalismy na necie. Samolotem mozesz leciec osobno np ryanairem a hotel na jakiejs stronie wyszukaj i dokup osobno. O wiele taniej Cie to wyniesie niz wakacje z biura a niczym sie to nie bedzie roznilo. Aha i my jeszcze wypozyczylismy auto przez net i tez bardzo tanio nam wyszlo (auto reisen czy cos w tym stylu)
 
Doty my w listopadzie jedziemy do Hiszpanii, Justa ma racje jak sama sobie poszukasz to moze byc taniej a jak wolisz z biura to napewno cos ciekawego i taniego znajdziesz, teraz jest duzo ofert, bedziesz miala w czym wybierac.
Co za pogoda, tylko sie pod kocem zakopac z ksiazka i gdyby nie Majka to napewno bym tak zrobila a tak to ogarnelam kuchnie i pokoje dzieciakow, chociaz nie wiem po co bo i tak zaraz zrobia balagan, pranie zrobione tylko je powiesic no i za jakis obiad trzeba sie zabrac
 
dzieki :) czuje sie juz lepiej , przy zalatwianiu troche boli ale i to powinno minac lada dzien..

pogoda beznadziejna.. poszlam z dziecmi do sklepu myslac ze bedziemy wracac przez park.. wracalismy w pospiechu bo juz zaczynalo padac.. zakupy zrobilam takie ze glowa mala.. niewiem co sie stalo patrykowi ale jak tylko weszlismy do sklepu to wpadl w szal , darl sie tak jak bym go gdzies zostawila samego.. z tego wszystkiego prawie nic nie kupilam bo nie bylo jak..po wyjsciu ze sklepu odrazu sie uspokoil jak by nic sie nie stalo! teraz siedze i zastanawiam sie nad obiadem bo wielkie g.. mam...
 
Anitha znam to. Ja juz sie zastanawiam jak bede na zakupy jezdzic bo moj w pon wyjezdza na jakies 5 tyg. Chyba bede musiala dzieciaki u opiekunki zostawiac bo ostatnio to we dwojke nie dajemy z nimi rady na zakupach. A w weekendy jak ich nie pozabijam to bedzie dobrze, chyba bede czestym gosciem w rainforest i na basenie chociaz nie wiem czy dam sobie sama z nimi rade na basenie
 
Witam z kawą i ja :)
Widzę,że nie tylko ja mam problem na zakupach. W tesco czy innym markecie jest ok ale sklepy z ciuchami to jakaś masakra. Wczoraj TŻ sam mnie wysłał na zakupy bo mówi,że ciągle tylko dziecku coś kupuję a sobie nic wiec zabrałam Mała i ruszyłyśmy na podbój sklepów. A ona co? Wyszkolona przez tatusia,że jak mamusia spędza dłuzej niż 10 min w jednym sklepie z ciuchami to ma zacząć krzyczeć i oczywiście tak robiła- On jej tak ciągle powtarza i Ona tak robi,zachowuje się tak jakby rozumiała ;-) -na nic zdały się moje tłumaczenia aby się uspokoiła bo to pomysł tatusia był abym sobie jakieś ciuszki kupiła-tego akurat już nie jest w stanie pojąć ;-). Wrzask i musiałam wychodzić ze sklepu. Dba córcia o nasze finanse ;-)
Pogoda znów do bani więc ze spaceru nici. Ja zaraz się za obiad zabieram a po ;południu mam w planach ogarnąć chatę bo znów mały nieład nam się wkradł. Ostatnio odkąd Mała zaczeła pełzać wszędzie to tylko chodzę i podłogi myję a Ona poleruje-więc troszkę mi pomaga ;-)

doty,isabell a może do mnie na kawkę wpadniecie w któryś dzień? Ja pracje pon i wtorek i te dni odpadają ale pozostałe jestem i zapraszam :)
 
reklama
Aaa i zapomniałam Wam napisać,że w pracy udało mi się wyjaśnić wszystko i oddadzą mi kasę za ten urlop z zeszłego roku. Nie poszłam do CABu bo stwierdziłam,ze najpier spróbuje pogadać jeszcze z inną manegerką-w head office i jak z nią nic nie wskóram to wtedy dopiero do Cabu pójdę. No ale nie musiałam.
Za to,że mi chcieli urlop jak za part time dać od kwietnia do końca lipca to mnie przeprosiła i mówi,że głupi błąd i pomyłka ale nie omieszkałam jej powiedzieć,że trochę dziwnie,ze się pomylili,bo chyba nie jestem jedyną matką która wraca z macierzyńskiego i powinni znać dobrze te przepisy. No i zamiast 4 dni należy mi się 7 i mają mi za to zapłacić.
Co do urlopu z zeszłego roku zaczęła,że prawo pracy jest takie a nie inne i że to nie od nich zależy i że 7,5 dnia mi przepadło bo nie mogą mi go na ten rok przetransferować. Więc jej mówię,że nie zamierzam tego tak zostawiać i bardzo prosze na piśmie o wyjaśnienie dlaczego odmówiono mi tego urlopu przed macierzyńskim,poinformowano,że po powrocie będę mogła wykorzystać a teraz takie jaja robią i poinformowałam ją,że z tym pismem pójdę do CABu. I wtedy zaczeła się inna gadka,bo mówi,ze skoro powiedzieli mi,że będę mogła go wykorzystać to inna bajka i w takim przypadku skoro powiedzili to słowo jest słowem i musza dać. Jedyne co to prosiła vczy się zgodzę na kasę za te dni bo mówi,że ciężko im teraz będzie ogarnąć te kilka tygodni jak już jestem na rocie więc się zgodziłam i mają mi zapłacić.
Efekt był taki,ze po kilku godzinach dostałam telefon z normalnego już biura,że oni raz jeszcze wszystko sprawdzilii jednak się pomylili i za okres macierzyńskiego mi się 8 dni należy a nie 7 i oni zmienią to na time sheecie i zapłacą mi za ten jeden dzień więcej :-) Szok!!!
 
Do góry