reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

pinka jeszcze koncowka
Preparaty zalecane w leczeniu alergii pokarmowej
Jeśli u dziecka wystąpiły objawy uczulenia na białka mleka krowiego (np. wysypka, biegunka, ulewanie, atopowe zapalenie skóry), należy zastosować preparat, w którym białka mleka krowiego są rozłożone tak, aby jeszcze bardziej obniżyć właściwości uczulające (np. Nutramigen, Alfare, Bebilon Pepti, Bebilon Pepti MCT). Niektóre dzieci z alergią pokarmową mogą być karmione preparatami mlekozastępczymi, w których białka mleka krowiego zostały zastąpione izolatem białka sojowego (np. Prosobee 1 lub 2, Bebilon sojowy 1 lub 2, Bebiko sojowe, Humana SL, Isomil).
 
reklama
OLCIA- dzięki ci za informacje jesteś kochana:tak::tak::tak:jutro ide do lekarza i obaczymy co mi powiedzą podałam jej ten INFACOL i zobaczymy ale jak narazie cały czas jest niespokojna :baffled::no: babeczki ja juz nie mam sił:sorry::sorry:
 
pinka25-no coz nie chce zamartwiac ale pierwsze 3 miesiace sa najgorsze co pomaga??? zostaw dziecko tatusiowi aty wybierz sie na spacrek godzinnyz dala od domu i co jeszcze herbatka koperkowa z hippu po pierwszym miesiacu,zycze powodzonka choc wiem jak ciezko
olcia-super prezencik gdy kociak zawital u was...benio zapewne w niebo wziety
maggusia-wow no i macie lokal dla siebie super!!!co do wszelkich info na ten temat to ja ciemna jestem
anulka99-gdize ty sie kobieto podziewsz????pisz cos i jeszcze ten egzamin a ja myslalam ze ty juz po...
mamuska79-dzieki ze pytasz czekamy na wyznaczenie operacji tymczasem czekamy P wdomu noga ciagle boli i puchnie
 
Czesc dziewczyny.
Czasami Was podczytuje a dzis juz musze sie odezwac:-)

pinka-moj synek mial podobny problem z brzuszkiem jak Twoja dziecinka.
Niby nie byly to kolki bo brzuszek nie byl twardy ale strasznie sie prezyl, plakal, bardzo prukal i w brzuszku bylo slychac takie przelewanie i burczenie.
u nas bardzo pomogl infacol, dawalam mu zaraz przed karmieniem cala dawke. Oczywiscie problem nie znikal calkiem ale Oliver nie meczyl sie tak bardo.
druga sprawa jest taka, ze takie dzieci jak juz ktoras z dziewczyn napisala boja sie prukania i burczenia w brzuszku i juz dlatego placza.
Jak nie bedzie sie dalo uspokoic maluszka to wlacz na pare minut suszarke albo szczoteczke elektryczna, odwroci to uwage dziecka od bolu i zlosci.
Nie wiem czy masujesz dzieciaczkowi brzusek jezeli nie to zacznij.
Jezeli to wszystko nie pomoze to pozostaje Ci czekanie az uklad pokarmowy dojrzeje ;-)
Oczywiscie jak mnie tak ktos radzil to bylam wkurzona ale naprawde tak jest.
Zycze aby szybko ten problem znikl z waszego zycia.

Harsharani -na paszport tymczasowy czekalam 3 tygodnie.
Jezeli chcesz wczesniej wyjechac to idz do konsulatu z zaswiadczeniem od polskiego lekarza , ze musisz w danym terminie byc w kraju. ( popros kogos w Polsce zeby zalatwil to z jakims lekarzem).

Pozdrawiamy wszystkie mamusie i ich pocieszki:-)
 
CZAJNIZ - mowisz o zaswiadczeniu od Polskiego lekarza ktory jest w Polsce ???? A cozby on musialby napisac zeby konsul to zaakceprowal

PINKA - dzis jak sie obudzilam sobie pomyslalam ze moze malutka kliwi i non stop placze bo ma cos z pecherzem moczowym :-( Sorry moze wymyslam, ale mam bzika na punkcie zapalenia pecherza moczowego. Ciagle jak patrze na moja niunie, szczegolnie jak zrobi kupke po pas bo bardzo sie boje zeby tego nie dostala. Moze mala miec maly dyskomfort przy oddawaniu moczu, moze ja bolec cefka moczowa ...Ja jak bede szla na 6 week check-up pojde z niuni moczem... chce wiedziec ze wyniki ma ok,bo jak by sie okazalo ze moze miec jakas bakterie w moczu a bedzie nie leczona to moze sie przerodzic w zapalnie nerek (ja tak mialam gdy bylam malutka )

Daj zanc co tam u ang pediatry no i jak dziala ten infacol na twoja myszke
 
Witam

Musze to napisac bo troche sie wkurzylam, poniewaz wrocilam do pracy zadzwonilam do HM Revenue zeby zglosic ze bede pracowala jeden dzien w tygodniu. I dzis przyszlo rozliczenie, bede na mala dostawala CTC 5 funtow. Obnizyli prawie o 70 procent, zastanawiam sie tylko jak ci wszyscy ludzie dookola mnie kombinuja ze dostaja tak wiele, mam nadzieje, ze wczesniej czy pozniej za to zaplaca, bo tylko uczciwym wiatr w oczy. Mam w nosie te ich smieszne pieniadze i zadzwonilam ze juz prosze o zawieszenie platnosci, bo jeszcze pozniej sobie przypomna ze mam im cos do oddania
 
Czesc dziewczynki.
Znowu puuuuuusto, okropnie pusto.
Pogoda juz coraz gorsza, to pewnie humorki tez nie najlepsze.
Joanna Z.- to sie pewnie wkurzylas, niestety te dodatki to wcale nie az takie wielkie pieniadze jak kazdy opowiadal. Ludzie to maja fantazje...rzeczywistosc bywa jednak bardzo rozna.
Justys- naskrob cos szybko, zeby bylo co poczytac :-)

Kurcze, a gdzie sie podziala cala reszta babeczek!!!!!
 
mala-gorzatka28- moja znajoma miala zaswiadczenie od lekarza z Polski, ze musi w danym terminie zglosic sie na autoszczepionke.



Ja tez sie czesto zastanawiam co ludzie robia,ze maja tak duze zasilki i rozne dofinansowania.
Mysle, ze kiedys ktos sie dokopie do ich kretactw.
 
Witam z kawką popoludniową

faktycznie ruch trochę się zmniejszyl, ale to pewnie dlatego, że rok szkolny, część na wakacjach, część (w tym ja;-)) nie wyrabia na zakrętach i zwyczajnie czasu brakuje, żeby coś skrobnąć.

Pinka wspólczuję malutkiej tak się męczy, a Ty z nią, może faktycznie prywatnie wizyta gdzieś prywatnie u pediatry. Z wlasnego doświadczenia powiem Ci, że jak Ala miala ze 3-4 tygodnie to zaczęly się z nią problemy nie chciala spać, non stop przy cycu, prężenie i wieczny placz, po trzech dniach takiego maratonu padalam ze zmęczenia plakalam razem z nią i bylam bezsilna, zadzwonilam więc do pediatry i mówię mu co i jak, a ten mi na to, że napewno nic nie jest malutkiej, żebym się uspokoila, dala malutką tacie na ręce, a sama wzięla gorącą kąpiel, albo posluchala muzyki, (oczywiście ja mu mówię, że nie jestem w stanie, bo ona tak strasznie placze, a on mi na to będę za godzinę proszę się nie martwić) Wiesz, że poczulam ulgę, że za chwilę będzie lekarz i pomoże Ali i się uspokoilam przytulilam malą do cyca i ona spokojnie zasnęla, lekarz przyjechal po 2 godzinach, a Ala dalej spala, wypiliśmy z lekarzem herbatkę porozmawialiśmy, a Ala spala dalej ja bylam w szoku. A on mi wytlumaczyl (oczywiście zbadal Alę jak się obudzila), że na początku tak zazwyczaj jest, że przez pierwszy m-c czasami dlużej uczymy się siebie nawzajem, jak Ala zaczęla poplakiwać ja ją na ręce, nie wiedzialam co się dzieje, i się nawzajem nakręcalyśmy, ona czula mój niepokój i plakala, ja plakalam, że ona placze. Potem już się nauczylam, żeby w razie takich akcji odpocząć od siebie na chwilkę i wszystko wracalo do normy. Nie wiem czy obrazowo to napisalam. Oczywiście nie można tego ignorować i najlepiej, żeby lekarz potwierdzil, że malej nic się nie dzieje i wtedy się uspokoisz i będziesz pewna, że wszystko jest ok. oże to być też wina nieodpowiedniego mleka mam nadzieję, że szybko się wyjaśni. Buziaki dla Was.

Joanna Z.
wspólczuję z urzędem, ale dobrze, że zglosilaś, bo często ludzie nie zglaszają, a potem jak urząd dojdzie to muszą zwracać duże kwoty. My dostajemy tylko CHB czyli to co wszystkie rodziny w UK na dzieci, o resztę nawet się nie staraliśmy, bo M. wyliczyl, że albo wcale nie dostaniemy, albo będą to jakieś malutkie pieniądze. Co do nieuczciwości to powiem Ci, że na innym forum pisala dziewczyna, która dokladnie opisala, wręcz się tym szczycila, że dostaje ogromne benefity bo ona nie pracowala, a mąż w umowie mial mniejszą kwotę wpisaną, a w rezczywistości zarabial więcej i jeszcze gdzieś tam dorabial sobie, więc jej się nawet do pracy nie oplacalo iść. Napisalam jej wprost, że to taki polaczek cwaniaczek i to się udaje do pewnego momentu, aż jakiś życzliwy doniesie do Urzędu, to mi napisala, że jej zazdroszczę, ale zaraz potem wykasowala swoje posty i zniknęla z forum. Niestety takich nieuczciwych ludzi i to nie tylko naszych rodaków jest masa i nic na to nie poradzimy, niektórzy ponoszą konsekwencje, inni nie. Ważne, żebyśmy byly uczciwe i robily tak jak nam sumienie podpowiada, na innych niestety nie mamy wplywu i nie ma co sobie nimi nerwów szarpać.

Maxin szaleje już pewnie po Italy:tak:

Olis
zdrówka dla Męża trzymam kciuki

Wszystkie Kobietki pozdrawiam i lecę dalej obiad dla M. kończyć:tak:

Milego Wieczorku dla Wszystkich:-)
 
reklama
Witam,
chciałam napisać szybciej ale coś mi się stało z tą stronką....

Pinka przykro mi spowodu maleństwa, Lalunia tak się męczy... życze szybkiego znalezienia przyczyny i rozwiązania... a jeśli chodzi o rady Olis, Iskierki to warto spróbować- spacer, krótki relaks... wiele czytałam o tym, mamuśki wypowiadały się, gdy czuły się bezsilne, zdenerwowane itd nie podchodziły do dzieciaczków, spojrzały czy coś nie zagraża maleństwu i siadały w fotelu łapiąc oddech, uspokajały się... Szczerze mówiąc stosuje to, choć mały już ma prawie 4 m-ce potrafi pokazać swoje...
życze powodzonka

Olis dużo zdrówka i wytrwałości... oby szybciutko doszło do tej operacji...


Dziewczyny jeśli chodzi o paszport, to ja nie podawałam rzadnego zaświadczenia od lekarza, napisałam im tylko e-mail że mam synka chorego( to akurat jest prawda- ma stope końsko- szpotową), myśle że nie trzeba do nich osobiście, wystarczy napisać i najwyżej dołączyć zaświadczenie. Z tego co słyszałam to pod konsulatem jest ciężko, a na e-mail na pewno dostaniecie odp.

a o to obiecana fotka do paszportu, ale myśle że musze zrobić nowe- czytałam jakie musi spełniać warunki i mimo że dopuszczalne są odstępstwa to .... lepiej dmuchać na zimno.
 
Do góry