reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Manchesteru

Witam wszystkich!

Faktycznie, ucichlo towarzystwo :tak: Yowka mam nadzieje, ze ty i malenstwo dobrze sie czujecie, jak znajdziesz chwilke to napisz co tam u was i jak malenka sie rozwija;-)

biszkopcik fajnie, ze juz wrocilas, pogoda w Polsce napewno cie wymeczyla :tak: niestety nie znam zadnej opiekunki, wiem ze oglaszaja sie nianie na netmums.com, pamietaj tylko zeby wziasc taka, ktore jest Ofsted registered bo inaczej nie dostaniesz zadnego zwrotu od panstwa za opieke. Mi wlasnie przyznali troche kaski wiec sie ucieszylam, bo musielismy mala wyslac w zeszlym tygodniu do przedszkola bo z tesciowa nie wyszlo, tak wiec Zuzia ma pierwszy tydzien za soba a ja zmienilam godziny w pracy i teraz pracuje od poniedzialku do srody i 2 dni z mala w domu jestem. Zuzia chyba zadowolona, poki co nie plakala jak ja zostawialismy wiec i mnie tez latwiej sie z nia rozstac a dbaja o nia w tym przedszkolu, troche maja problem z moim niejadkiem ale ostatnio nawet paluszki rybne wcinala wiec dopoki cos je to juz tak mnie nie denerwuje co wcina byleby wcinala :-D Zaczela nam sie czolgac wiec trzeba caly czas na nia uwazac, wczoraj musialam juz pozabierac wszystko z mniejszych wysokosci bo nawet baterie porafila znalezc i ciumkac :-D:-D A tak to pogoda kiepska, na spacery beznadziejna, przydaloby sie troche slonka, wszystkie ciuszki, ktore mam na mala sa na lato i kurcze pewnie w zime beda jej dobre to raz a dwa ze i tak na nie pogody nie ma, no ale co zrobic.

malinka mam nadzieje, ze u ciebie wszystko ok z ciaza!

Pozdrawiam wszystkich!
 
reklama
Hej dziewczyny!U mnie na szczęście wszystko ok z bobaskiem i jeszcze zostanie w brzuszku.Cieszę się że wszystko sprawdzili.Pracuję jeszcze tylko miesiąc i od września zaczynam urlop macierzyński.Przy okazji mam pytanko czy któraś z Was ma fotelik samochodowy na sprzedaż?Najlepiej firmy Silver Cross,bo taki mamy wózek model Pistachio.Pomyślałam że najpierw popytam wśród Was zanim zacznę szukać na ebay.
Pozdrawiam Was wszystkie:-)
 
Czesc Dziewczyny, Ciesze sie, ze u Was wszystko w porzadku. Ja wciaz nieustannie poszukuje opiekunki i pomimo, ze zglasza sie sporo osob, to ciezko kogos wybrac. Zazwyczaj sa to osoby, ktore szukaja przejsciowej pracy, a ja poszukuje kogos na stale. Mam dwie sensowne kandydatki i jestem w dylemacie, ktora wybrac. Dzis przychodzi jeszcze jedna Pani i byc moze ona okaze sie sensowna. Co do rejestracji w ofsted, to nie zalezy mi tak bardzo na zwrocie kasy, tym bardziej, ze panie tam zarejestrowane, kaza sobie wiecej placic, a ja zatrudniajac je musze dodatkowo placic za nie NI i podatek. Co wiecej uwazam, ze rejestracja tam wcale nie przesadza o doskonalych kwalifikacjach, a wiele z pan opiekunek tak twierdzi. Mysle, ze podobnie jak ty Lysa w koncu zdecyduje sie na zlobek. Co prawda jestem na waiting list w kilku, zapisalam sie ponad 3 miesiace temu i niestety wciaz nie ma miejsc. Poniewaz planujemy przeprowadzke, za ok. 2 miesiace to bede szukac zlobka juz w miejscu, gdzie bedziemy mieszkac, a do tego czasu musi byc opiekunka. Troche kombinowania z ta opieka, az dziwne, ze w UK wcale nie wyglada to lepiej anizeli w Polsce. Cale szczescie, ze okazalo sie w pracy, ze mam wciaz niewykorzystane 11 dni urlopu, co oznacza, ze bede mogla zostac dluzej o ponad 2 tygodnie z moim ukochanym malcem.
Malinka222 ile Ci jeszcze zostalo? Wybraliscie juz imie? Gdzie bedziesz rodzic? Co do fotelika, ja mam jeden na zbyciu, jesli by Ci odpowiadal. Jest prawie nieuzywany, wciaz w cardboxie - sprawdz sobie w Internecie - nazywa sie Britax Cosy Tot Premium, kolor poszewki- urban cells. Jak napisalam niewiele byl uzywany, gdyz bardzo syzbko zmienilam wozek i mialam fotelik z baza w zestawie. Jakbys byla zainteresowana, daj znac na priv.
Yowka co u Ciebie? Jak malenstwo? Daj znac w miare mozliwosc oczywiscie.
Pozdrawiam wszystkich czytajacych...
B.
 
Kurcze pisze do Ciebie i ciagle to BB mi kasuje moje wiadomosci. Przed chwila wyslalam CI wiadomosc, mam nadzieje, ze dotarla. Niestety nie korzystam z GG. Pozdrawiam rowniez !
 
Biszkopick nie wiedzialam ze tyle zachodu z tymi opiekunkami zarejestrowanymi, ale jak widac ciezko tez inne znalezc, jestem pewna, ze dobrze wybierzesz a poza tym nikt nie bedzie w stanie cie zastapic, plus pewnie nie jestes taka maniaczka jak ja hehehe Zuzia tylko tydzien w przedszkolu a panie juz wiedza co i jak maja robic hehe, dzis bidulka sie poplakala jak ja zostawialam no ale co zrobic, dobrze ze to tylko 3 dni. Gdzie sie przeprowadzacie jezeli mozna spytac? Manchester czy gdzies dalej? Wogole musimy sie jakos zgadac na kawke czy cos poki pogoda jeszcze nie najgorsza!

malinka222- dbaj o siebie i malenstwo i oby ten miesiac szybko ci zlecial!

pozdrowienia
 
Hej, wiesz Lysa z tym maniactwem to nie bylabym taka pewna, bo jestem przeczulona na punkcie Olivka jak wariatka. :-D Przeprowadzamy sie do Trafford, jako ze zdecydowalismy sie na kupno czegos tutaj w MCR. Co prawda traktujemy to tylko jako inwestycje, bo caly czas myslimy o powrocie do Polski. W Trafford, widzialam w internecie kilka dosc fajnych kilku zlobkow, wiec chyba w piatek sie przejade, obejrze i pozapisuje na waiting list, bo jak widac czeka sie bardzo dlugo. A z tymi kandydatkami na opiekunki to naprawde zwariowac mozna. Bardzo duzo dzwoni i chce przyjsc, ale nauczylam sie odmawiac jak mi ktos przez telefon nie odpowiada, bo szkoda mojego i czyjegos czasu. Sporo osob tez jak juz pisalam wczesniej, szuka przejsciowego zajecia, a ze ja tez poszukuje kogos na 3 dni gora, to nie trudno sie domyslic, ze jak ktos dopiero co do UK przyjechal, raczej bedzie staral sie szybko znalezc prace na full time a ja zostane na lodzie. Co do kawki albo czegos to ja bardzo chetnie, tylko moze w przyszlym tygodniu? w tym jestem juz troche zajeta... Daj znac w jakie dni pracujesz i gdzie Ci pasuje sie spotkac? Czy bylas z Zuzia na 8 month check? Co tam sprawdzaja? Ja ide z Olivkiem w ten piatek... A drugie pytanko do wszystkich mam czy podajecie dziecku witamine D? Pytam, bo w PL to obligatoryjne, tu natomiast nigdy o tym nie slyszalam, a w koncu tutaj jest duzo mniej slonca...Pozdrowienia!
 
biszkopcik czyli nie jestem sama z maniactwem hehe jezeli chodzi o 8 month check to jak ja sie pytalam jak mala skonczyla 8 miesiecy, powiedzieli, ze robia jak dziecko ma 10 miesiecy wiec juz sama nie wiem. Bede musiala wziasc dzien wolnego w nastepnym miesiacu jak mloda skonczy 9 miesiac i sie znow przejsc do tej przychodni, ale szczerze to juz mam dosc upominania sie o to bo w sumie to od 6 miesiaca sie pytalam, wydaje mi sie ze powinni zmierzyc obwod glowki, dlugosc, i powinna tez byc konsutacja z tym ich pediatra czy wszystko jest ok itd, ale 100% nie jestem pewna. Jezeli chodzi o witamine D to moj Polski pediatra kazal dawac 1 kropelke dziennie ale ja juz od jakiegos czasu nie daje bo wydaje mi sie ze Zuzia ja z mleka wyciaga i innego jedzonka. Tu wlasnie mowia, ze jak pije mleko to nie trzeba a Zuzia jest na 3 teraz wiec dawka tam tez jest zwiekszona, w Polsce do 2 roku zycia podaja. Jezeli uwazasz, ze Olivierkowi jest potrzebna wieksza ilosc to Health Visitor powinna byc wstanie przepisac recepte na vit.D. No i co do spotkania to ja bardzo chetnie w przyszlym tygodniu, ja pracuje od poniedzialku do srody wiec jestem wolna w czwartki i piatki a miejsce, to w sumie gdzie ci bardziej pasuje bo ja jestem w stanie wszedzie dojechac jezeli nie zajmnie mi to wiecej niz 1,5h :) Daj znac jezeli masz jakis pomysl :)
 
reklama
Witam,
No wlasnie z ta witamina D mam dylemat, bo tutaj mowia, ze nie trzeba, a w Polsce, ze nie wolno tego zaniedbywac. Nie wiem, bede dawac chyba.
Jakie mleko pije Zuzia? Moj maluch pije Aptamil 3.
Jesli chodiz o 8 month check, to ja dostalam zawiadomie listem. Bardzo dziwne, ze w roznych przychodniach do tego roznie podchodza.
Co do spotkania to czwartek mi pasuje jak najbardziej, mam tylko nadzieje, ze pogoda sie poprawi, bo nie wzielam z Polski ochraniacza przed deszczem, dopiero mama ma mi wyslac w paczce. Jak zwykle w MCR slonca latem jak na lekarstwo... W kazdym badz razie napisze do Ciebie na priv podczas weekendu, to dogadamy szczegoly. Mi generalnie pasuje wiele miejsc, ty mieszkasz przy Stepping Hill, wiec spory kawalek ode mnie, ale moze uda nam sie wyposrodkowac dystans?
A gdzie sie podzialy nasze inne kolezanki? Co u Was dziewczyny?
 
Do góry