reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii 2020

KlaudynaA

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Luty 2020
Postów
57
Cześć, czy są jeszcze na forum dziewczyny, które spędziły ciąże w Irlandii? Interesuje mnie opinia na temat szpitali w Wexford lub Waterford, czym się kierować podczas wyboru? 🤔
 
reklama
Tak tez bylam w szoku, podobno standardowo jest tydzień. W tym szpital w Waterford jest moze lepszy ze sa przygotowani technicznie na wcześniaki i jezeli coś Ciebie niepokoi przed 20tc to mozesz to szybko sprawdzic na miejscu, bo po prostu w Wexford nie ma takiego sprzetu. Dodatkowo szefowa mi mowila ze ona miala ciaze zagrożona, wiec miala prywatna opiekę prowadzona przez lekarza nie położne i zawsze widziala sie z tym samym, az do porodu. Kosztowalo to kupę kasy, ale dobrze miec taka wiedzę
 
reklama
No i jeszcze rada na wagę złota, żeby odrazu prosić o zgłoszenie do szkoły rodzenia, bo jest duzo chetnych i może już nie być miejsc jak sie zadlługo zwleka
 
Jeszcze uzupełnie ze poza szkołą rodzenia, jest szkola karmienia piersią, hustowanie i grupy wsparcia prowadzone dla mam w szpitalu w Waterford 😉 wywiad działa hihi
 
Hej, jest tu jeszcze ktoś? :) jak sobie radzicie w czasie epidemii? 😷 My powoli rośniemy, z wiadomych przyczyn jestem w domu..Moja pani dr z Cork zawiesila działalność, bo czeka na pakiet ochronny. Za to dostalsm list z kliniki na pierwsze badania do szpitala w Waterford w przyszla środę, probowalam tam dzis zadzwonić, dopytac jak to teraz wyglada z tymi badaniami, ale niestety otwieraja się tylko w dniu mojej wizyty. Na laboratorium powiedzieli mi ze mam przyjsc sama na wskazaną godzinę i ze badanie krwi nie jest na czczo???😕 chyba jutro tam zadzwonie jeszcze raz, bo wierzyć mi sie nie chce..trzymajcie sie zdrowo i miłego wieczoru :-) :)
 
Hej hej trzymam kciuki za wizytę, aby wszystko było dobrze . Coz my narazie zawiesiliśmy staranka . Boje się. Dziś kończy mi się 2 tyg zwolnienie , poszłam po następne na 2 tyg ale nie dostałam bo jestem młoda a to tylko tyczy ludzi po 70 ... i nie wiem co dalej robić ... Boje się iść , 9 osób ode mnie z pracy czeka na test. Zakładu nie zamkną . W pon mam wizytę u innej gp
 
Wiem Asiu, to straszne co się teraz dzieje 😟 ja poprosilam moja gin o zwolnienie, ze sie straszne stresuje i tak mi nerwy puściły, że się jej rozryczalam do telefonu 😿 U nas tez zaklad działa z pełnych obrotach, ale mamy bardzo fajna menager i pogadala z szefem, on tez w porządku sie zacjowal i dał mi trzy opcje, ze mi napisze list do socjala o redukcji godzin, zebym przychodzila tylko w weekendy jak nikogo nie ma, albo że w ogóle nie ma dla mnie pracy lub żebym ciagnela zwolnienie, no ale to dotyczy tylko mnie, bo ciąża. Reszta pracowników pracuje normalnie, mąż robi dostawy do sklepów, zredukowali je do jednego dnia i wtedy jestem najbardziej zdenerwowana, ale ponoć jest już lepiej, ludzi prawie nie ma, a jak są to trzymaja dystans i jakoś sie kręci...ucieszylam sie z tego listu, bo mnie straszyli że laboratoria teraz sprawdzają tylko testy ehh Będę trzymała kciuki żebyś dostała to zwolnienie, spróbuj może jak powiesz, że masz paniczny strach przed wysciem z domu, to Gp się złamie. Jak nie to zostaję ściemniać, że jestes przeziebiona, żaden pracodawca nie bedzie ryzykować 😘
 
Mi się dziś kończy zwolnienie na stres . Tamto miałam . Wiec teraz musiałaby być kontynuacja . Żeby nie było wiesz ... Ja 2 tyg temu rozmawiałam z managerem i powiedziałam ze nie będzie mnie tydzień lub dwa . Nie ma mnie już 2 i chce przedłużyć bo dzieje się złe . Nie wiem czy jak potem wrócę to maja prawo mnie zwolnić ?? Chyba nie ale nie wiem ? Poprostu boje się tam iść , niby zdrowa jestem , ale ja od małego byłam chorowita wiec sadze ze jak ktoś by to złapał u nas to i ja ....
 
Ja sie nie znam, aż tak Asiu, ale wydaje mi się że jak masz zwolnienie od lekarza, to nie maja prawa Cię zwolnić, zwlaszcza teraz jak szaleje pandemia i boisz sie o swoje zdrowie...Jesli masz fb to moze zadaj takie pytanie na forum pomocy socialnej, oni znaja sie na irlandzkich przepisach i coś doradzą. Może jest w twojej okolicy lekarz, który bylby bardziej elastyczny, oni i tak teraz tylko porad telefonicznych udzielają. Moja gin nie przyjmuje nowych pacjentow niestety, zawiesila działalność i niewiadomo kiedy znowu otworzy. Może byłas u jakiegoś polskiego lekarza tutaj i moglby pomóc?
 
Trzymam kciuki, żeby sie udało. Moje dwie znajome też czekaja na test, jednej z nich HSE napisalo wczoraj wiadomość, że anulowali jej test, bo nie miała goraczki w dniu zgloszenia i że testy należą się tylko osobom poważnie chorym. Czekała 10 dni, a jej gp nie kontaktował się z nią od tego czasu, nie wiem na jakiej podstawie takie decyzje podejmuja ale widocznie jest zbyt mało testów, podobno robia 10tys dziennie w Irlandii, lepiej niz w Polsce (3 tys/dziennie). Musimy to przetrwać, trzymaj się zdrowo Kochana 😘
 
reklama
Dzieki i wzajemnie :) Sama widzisz jak rośnie liczba i w Polsce i tu ... a tu liczba ludności mniejsza ... Boje się o Rodzine w Pl . Oby to wszystko szybko minęło
 
Do góry