reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Bradford

reklama
Witam i ja po dlugiej przerwie!!!

Troche ostatnio bylo tyle na glowie. Ze odkladalam z dnia na dzien forum! wyubaczcie dziewczyny ze was zaniedbalam!!!

Na poczatek witam nowe mamusie, w sumie starsze niz ja!!!
Paradosia - kurcze przykro mi, nie wiem co poradzisz. Ale jak wytrzymalas 3 lata to widac ze jestes silna kobieta. Ja chyba bym juz trzy razy bym sie zalamala!!

Michalina - to szybko sa juz te zapisy. Zastanawiam sie kiedy ja mam swoja zapisywac:szok::szok:??

Monia - gratuluje sprytnej dziewuszki. Moja w piatek konczy 4mies i nie moge sie nadziwic. Probuje juz sama siadac, swiadomie glosno jak w reklamie sie smieje az mi dreszcze przechodza. Strzela takie miny ze nie sposob jej czegos odmowic!!
A ostatnio rano tak mocno mnie pociagnela za wlosy ze myslalam ze stracilam tez skore z wlosami hehe taka silna, i jeszcze odpycha sie nogami, i staje na nogach lezac z dupcia do gory:szok::szok:

Hagie witaj ponownie, po dlugiej przerwie. Ja tez mialam duzo czytania po miesiecznym urlopie w polsce!!
Musimy sie wkoncu spotkac, tak blisko meiszkamy siebie!!!

odpisze wiecej jak wykompie mala bo mi piszczy smieszka ze poplywala by sobie juz:))
 
Czesc Wszystkim:-)
Ja dopiero teraz mam chwilke bo najpierw kawka u Kasi potem zakupy i tak zlecialo:szok: Zaraz seriale i trzeba sie szykowac do lozka:tak:

Kasia jeszcze raz dziekujemy za kawke i towarzystwo:-)
Pozostale dziewczyny ktore kawkowaly z nami dzieki za pogaduchy:-)
Szkoda tylko ze tak jak Sylwiam napisala zadna nowa kolezanka nie chce do nas dolaczyc:-( no ale nic napewno bedzie jeszcze okazja:tak:
Zanetka ja tam zawsze chetna;-) z tym ze jesli to bedzie teraz w czwartek to odpadam:-( bo od jutra do konca tyg bede pilnowala bratanka. caly przyszly tydz nie mam planow jakby co;-)

Jejuuu ale sie rozpisalyscie nie moge zebrac teraz mysli:zawstydzona/y: za duzo tego:-p
Jesli chodzi o szkole dla dzieciaczkow to ja wlasnie dzis dostalam list z nursery ze Vicky zostala przyjeta teraz tylko musze isc i potwierdzic ze bedzie chodzila na ranna zmiane:tak: bo jesli nie potwierdze to miejce przepadnie:szok: wiec w poniedzialek musze tam powerdrowac:tak:
Sorki dziewczyny ze tak krotko ale nie moge sie skupic do tego leci juz na wspolnej:-p
Milej nocki zycze Wszystkim:-)
 
Ale moja Maja sie chciala przedwczoraj schylic po cos i zle wycyrkloała i w stół rąbnęła i jak patrze na jej siniaka pod okiem to mi sie slabo robi...Spacer zaliczony mimo ze ciemno to w miarecieplo i nie pada mgla taka fajna poszlysmy do duzo dalszego sklepu a Irena po drodze idąc zasnęła smieszne szla taka troche bezladna hihi
sylwia.m
ja bym sie chetnie wybrala, ale D chodzi na 14 do pracy, mala o 12 z przedszkola to obiad to posiedziec razem, a z tą dwojką nie dosc ze dojazd to one taki sajgon robią...szkoda moze nastepnym razem sie uda;-(A to dobrze ze tylko kary pienięzne, bo w polse to by opieka spoleczna sie zaczela wtrącac, a ja sie boje co zrobie jak moja Irka bedzie sie tam zle czula czy cos i nie bedzie chciala chodzic...w pl jeszcze by miala czas wiec ja bym jej pozwolila odczekac jeszcze rok w przedszkolu a tu nie da sie...a mojemu D mowil ktos z pracy o tych benefitach ze wstrzymują jak dziecko nie pojdzie do szkoly...
werkamirek do przedszkola zapiszesz kiedy uznasz ze ty chesz czy mała juz gotowa(ja zapisalam jak tylko przyjechalam i czekalam miesiąc ponad na miejsce), a jak przyjdzie czas na szkole to tam ci wszystko potem powiedzą...mi tylko dali formularz w sumie ja sobie wyczytalam sama juz, ale wczesniej sie zapisuje zeby kazde dziecko mialo miejsce a im szybciej oddasz tym chyba większe szanse ze sie dostanie tam gdzie chcecie

A nie wiecie dziewczyny jakby to wyglądalo jak wiem ze niedlugo sie przenosze do innego miasta a papiery musze zlozyc tutaj...to czy skladac tutaj a potem przeniesc dziecko czy juz musze skladac tam/tylko tam moze byc inny formularz i wogole inne zasady
 
Czesc:-)

Ja tez dopiero do kompa zasiadlam,kawa u Kasi ,potem Kube odebrac ,potem basen i takdzionek zlecial.Jeszcze musialam pogonic Kube na gore juz ,bo on jak sie przylepi do laptopa to koniec:wściekła/y:


Hagie-my chodzimy na basen na bd6 do Richard dunn,koszt jest zaleznie od dnia tygodnia,w weekendy jest najdrozej,nie wiem dokladnie ile kosztuje,ale jakos 4 funty,za maluszka jeszcze nie bedziesz placila,a w przebieralnii sa takie plastikowe kojce dla dzieci w takim specjalnym pomieszczeniu:tak:
Ta przychodnia nazywa sie DentrisyBD4 wpisz w google to adres Ci sie napewno pokaze.A dzieci dopoki sie ucza ,maja opieke dentystyczna za darmo.No i jak masz ta karte NHS working tax credit,to wy tez nie placicie.


ZANETA-ja tez jestem chetna na kawke w nastepnym tygodniu,nie mam jak na razie rzadnych planow:no:
Zdrowka dla dzieciaczkow:rofl2:


MICHALINA-w szkolach tutaj jest taki zwyczaj,ze jak dziecko nie przyjdzie do szkoly to rodzic ma obowiazek powiadomic telefonicznie o nieobecnosci i wyjasnic jakie sa tego przyczyny:tak:dlatego do Ciebie zadzwonili bo nie wiedzieli co sie dzieje z dzieckim:tak:
 
czolem kobietki co za pogoda raz padalo a raz nie no ale jeszcze wiosny nie ma :(
michalina ja na twoim miejscu bym zapiasala ja do nowego przedszkola czyli w nowej miejscowosci a to dlatego ze jesli by sie tu dodstala a tam by nie miaala miejsca to bys minimum musiala czekac z 2 tygodnie aby education ci zalatwilo mijesce w przedszkolu chyba zeby bylo mijesce to inna sprawa ale lepiej nie ryzykowac skoro ma krutko chodzic to chyba nie ma sensu aby ja tu zapisywac bo zaprzyjazni sie z kims a potem moze byc placz ze ona nie chce gdzie indziej
kasiu ja dzis na spotkanko nie dotarlam bo natalka ma kwasne kupy na zeby i robi je co chwile wiec nie wiem czy bym dala rade ja przebierac w autobusie ale nasteonym razem to czemu nie
 
hej hej:-)

u nas juz chyba trochę lepiej:tak:mały dalej charczy,ale już chyba mniej:-)Całe szczęście,bo bałam się,żeby nie poszło na oskrzela.

kasia 1881 w sumie po nic nam ten paszport,ale stwierdziliśmy,że skoro tu zostajemy to wyrobimy mu,przynajmniej unikniemy jeżdzenia do konsulatu lub pl wyrabiac dokumenty.

HaGie to nic,że ty nie pracujesz.Jak twój m pracuje to on składa wniosek,i tyle:tak:

Dziewczyny nie wiem czy Was to interesuje,ale w morrisonie jest promocja pampersów.Połowa ceny.Z 12f na 6f,te duże paczki.Ale nie te w kartonach.to fajna cena.mój kupił 5 paczek wczoraj:tak:i chyba jeszcze skoczymy.:-)

Obiecuję,że nastepnego spotkania nie ominę:tak: w końcu chcę was poznać.:tak:

Ja nie wiem jak to jest w tymi przedszkolami.Wiem,że jak mały zacznie chodzić to potem na te 3 godz też zostanie w tym samym,tylko muszę godz podać.A jeżeli chodzi o szkołę,to znajomi dostawali list z przedszkola,że mają spotkania w szkole.Więc chyba oni to załatwiają.

doris fajny jest ten basen??bo my chcemy się wybrać,ale jakoś tak nie po drodze.
Pod koniec lutego lecimy na Lanzarote,więc mały się wypluska w basenie :)zobaczymy jak zareaguje,więc po powrocie,ze zaczniemy z nim chodzić.:tak:
 
hejka
u nas nocka masakryczna byla,Maja plakała chyba ze 3 godz,od 2.30 do 5.30 no i o 6 wstala jak zawsze a ja ledwo na oczy patrze.Pawelek kaszle strasznie,ale mam syropki wiec bedzie ok.do lekarza narazie nie ide bo paracetamol tez mam.ja polamana ,plecy tak mnie nawalaja jakby mnie ktos kijem od szczoty zlał!!
izunia1986-no ja tez wlasnie slyszalam o tych paszportach i tez musze sie za to zabrac,tylko dopiero w kwietniu,jak moj pojedzie do ksiegowego to wezmie swoje wszytskie kwitki bo ja mam tylko kopie.
doris,agaam,sylwia-to umawiamy sie wstepnie na przyszly tydz.dzien dostosujcie same!ja jestem wolna
no wlasnie moze jakas dziewczyna tez dolaczy .bo nie znamy sie osobiscie,a do mnie nie jest az tak bardzo daleko:-D
 
Witam.

Pogoda dzisiaj super także zachęcam do spacerku:tak:.My juz jeden zaliczyliśmy :tak:.

izunia1986 no faktycznie te jezdzenie co roku i wyrabianie nowego paszportu to lekka przesada.My dla świętego spokoju wyrobiliśmy chłopakom dowody i mamy spokój na kilka lat :tak:;-).

michalinabd7 mi się wydaje ze jeśli jesteście pewni że zmienicie adres zamieszkania do września to niema sensu teraz szukać szkoły w Bradford bo bo jaki to ma sens:baffled:.Chyba ze ta przeprowadzka to jeszcze nic pewnego:confused:.To warto złożyć papiery bo to przecież nic nie kosztuje:tak:.
 
reklama
kasia my tez wyrobiliśmy dowód małemu w pl,ale tak jak powiedziała nam urzędniczka,niby dowód jest na 5 lat,ale lepiej wymienić wcześniej,bo dziecko się zmienia,i mogą byc problemy np na lotnisku.

no i popisałam,mały się obudził
 
Do góry