reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

KOchane moje dziekuje za wsparcie
U mnie niestety spirala do wyjecia bo nie dam rady tak juz dalej sie meczyc i mysle ze to jedyna rzecz ktora moze robic mi takie numery tylko ze wczesniej boli dostawalam w dniu okresu i nie tak silne
Trzymajcie za mnie kciuki mam dzis dzwonic do gina i mam andzieje ze mimio ze juz 3 dzien @ to mi ja wyciagnie i nei bede kolejny miesiac chodzic

Moja Gabi tez chyrla wiec nie zaczne po raz kolejny kursu ( chyba tam na gorze ustalone ) moze jak mala do przedszkola pojdzie a moze jak ciepej bedzie zobaczymy
Dzis w planach mamy dotlenianie sie na zimnym powietrzu a potem moja wizyta wiec intensywnie i ciekawe jak bede czula sie po brrr
 
reklama
Witajcie w poniedzialkowydzien.
Weekend mialam super bo bylismy na nartach,choc ja dopiero poczatki to bardzo mi sie podopa. A i dla mnie oderwanie od dnia codziennego.
beabea-moje pociechy maja.Starszy 12 lat a mlodszy 2latka.
O malego sie nie martwie bo napewno da rade sobie w przedszkolu oczywiscie chodzi o jezyk,Ale starszy od wrzesnia chodzi tu do szkoly i nie mial pojecia o jezyku nic a nic.Niby sobie daje rade,ale nie mam porownania do innych dzieci,ktore w takim okresie zycia przyjechaly do Wiednia. Wiem,ze takich dziieci jest duzo ale nie mamay kontaktu za takimi dziecmi.
zycze udanego poniedzialu pozdrawiam.
 
czesc laseczki! :-)

u nas weekend minal spokojnie, bze szalenstw, w sobote bylismy na zakupach a w nagrode za to potem na pysznych zeberkach z grilla!:tak:
Kupilismy Maji mniejszy wozek, tzw. parasolke, buggy, aby zajal nam mniej miejsca w samochodzie w drodze na Sardynie. No i zeby miec bardziej przewiewny na lato w piekna pogode!:tak:

No a tak to juz nic. Gotuje pieczarkowa i zajadam ciasteczka a Maja spi...:-p
 
Hej kobitki,
Ja szybciutko, bo mam gosci. Tesciowa zrobila specjalnie dla mnie faworki;-) i juz prawie wszystkie zniknely. Przywiozly mi od mojej mamy przepyszne paczki. Takze u nas karnawalowo:-D A potem wszystko idzie w bioderka:zawstydzona/y:.
Laurysia chce tez sie pokazac z dobrej strony i w miare daje sie nam wyspac.
Bylismy w sobote u Tagesmutter,a raczej Tagesoma i Opa. Oboje wydaja sie bardzo sympatyczni, bardzo oddani dzieciom. Zobaczymy w praktyce. Laura zareagowala na nich nawet dobrze. Zaczela sie smac (szczegolnie do niego), a gdy ja ona wziela na rece, to oczywiscie poszly okulary w ruch:rofl2::-) Teraz bedziemy jezdzic co jakis czas, zeby sie do nich przyzwyczaila i przy okazji poobserwuje jak sie dogaduja.
Poziomeczka kiedy sie wczasujecie w tej Sardynii?
 
Poziomeczka to u was zakupowo :) jakies fajne buggy kupilas ?? Ja szukam na lato jakies , w sumie mam u mamy esprita tylko obawiam sie czy moja kluska do neigo jeszcze wejdzie
m_b trzymam kciuki zeby mala zaaklimatyzowala sie szybciutko

Ja juz oficjalnie bez spirali jestem i nawet nie bolalo
Teraz maz sie smieje ze 2 dzieci mamy wiec raz w miesiacu cos bedzie ;) i nie bedzie trzeba sie zabezpieczac HAHAHA
On i raz w miesiacu

Ja maluje sciany przestawiam i ustawiam Na razie robilo mi sie tyle meijsca ze nie potrzebuje sali na urodziny malej ;) bosprzedalam slizgawke i pare stojacych zabawek wiec luzik mi sie zrobil
Jak juz skoncze to zaprosze na kawke
 
Witam!
Brrr, zimno sie zrobilo! W sumie to przeciez luty, zima ale jak sniegu nie ma to nic ciekawego taka zima. Ale w Polsce gorzej, -20!

Po weekendzie u nas tez spokojnie. Imprezka sie udala, spokojnie bylo, nikt sie nie opil za bardzo:-) A mnie wodka to w ogole nie brala, jakis dobry dzien byl czy co. Albo przez to, ze wiedzialam ze w niedziele bede autem jechac, to nie chcialam kaca miec:-) Musze sie pochwalic ze w niedziele pierwszy raz na miasto wyjechalam! Bo wiecie, jak narazie to jezdzilam kolo siebie w 22im, to nie bylo takiego ruchu. A na miescie to co innego. Nawet jakos mi poszlo, tylko nie znam miasta od strony samochodowej i nigdy nie wiem na ktory pas sie ustawic. Ktoras z Was jezdzi po Wiedniu? Jak sobie radzicie? Bo ja, tak jak juz pisalam, mialam dluga przerwe w jezdzie, i do tego w Polsce to jezdzilam po moim malym miasteczku i do lasu na grzybki:) Takze dla mnie dwa pasy ruchu to juz duzo;-)

Maxmama, z niemieckim u synka to sie nie martw, na pewno sobie poradzi. Moje siostrzenice poszly tu do szkoly jak mialy 11 i 13 lat i teraz super sobie radza. Jedna, mlodsza, ma Lehre jako fryzjerka a druga jako Bürokauffrau. Dzieci szybko lapia. Ucza sie ze sluchu.

OK, zmykam do pracy chociaz wcale mi sie nie chce.
 
Czesc mamuski.
Asiunia_D-co do jazdy samochodem to Ci zazdroszcze ,ze sie przelamalas.Ja niestety jakos nie moge,Maz ciagle mnie pogania ale co ja zrobie,ze nie dam rady???A my mamy jeszcze auto na polskich numerach a slyszalam,ze jest to duzy problem i musimy kupic nowe a to sprzedac.Wiec tym bardziej nie chciala bym gdzies nim zahaczyc.Jeszcze w polsce malym mialam mikre to jezdzilam ale galaxy to dla mnie za duzy kaliber.
wiecie gdzie mozna pojechac gdzies niedaleko ale za wieden ? Na jakas ladna wycieczke? Macie moze jakies ciekawe miejsca. Choc teraz moze jeszcze nie pora ladna ale nie lubie w weekendy siedziec w domku. Znam tylko Myrafälle fajnie tam, ale to nie taka pogode.Jeszcze trzeba poczekac do wiosny.
 
Hej
Maxmama a popatrzylas na nasz dzial O WYPOCZYNKU,moze tam cos cie zainteresuje?
Bylas w Linzer zoo?Wstawilam tam linka to kuknij ,moze akurat:-D
Dziewczyny ze mnie tez taki kierowca co prawo jazdy mam ale luka w jezdzie i teraz strach znow za kierownice wsiasc i tez mnie maz popycha zeby sie zmobilizowac,jest nawet w stanie mi auto zostawiac zebym z dzieciakami sobie gdzies pojechala,na zakupy czy do przedszkola zawiezc ,ale jakos mi sily brak....
Asiunia -podziw ze sie odwazylas,tak trzymaj!!!!!!!!!!!!!!!!!
A tak wogole jakas ostatnio bez humoru jestem,rozne *******ki mnie wnerwiaja i jakas deprecha mnie dopada...
Na dodatek mi gupiki choruja,no....
 
Czesc dziewczyny!!!
Ale się rozpisałyście :-).
Ja wciraj o 2 wróciłam z Pl troche przespałam w ciągu dnia tak że jest oki.
Asiunia Ja z jeżdżących po Wiedniu irczej tylko centrum bo z 2 jestem co do pasów to cięzko coś powiedziec po prostu z czasem sama zapamętasz gdzie na który się ustawia.:cool::cool::cool:
Kathinko No to oby to ta spirala przeszkadzała a nie co innego. Co do zabezpieczeń to 1000 sposobów jest ;-)byle by nie tak jak ja z 2:-p.
Numer prześlij bo 13 coraz bliżej.
Maxmama Wiesz byłam kiedyś niedaleko Wiednia w takim podziemiu tylko nie pamiętam nazwy!!!!
Jakaś kopalnia łódką się pływało, dośc troche temu to było jak coś więcej sobie przypomnę dam znac. Pamiętam że byłam w leci i jak się tamdo środka wchodziło to taki chłód straszny może któraś też tam była???!!!
vici No wracaj do zdrówka a tak sama w domu to lubisz czy raczej nudy(ja to czaem marze o samotności ale pewnie szybko bymzatęskniła)!!!
Poziomeczko No to u Was już wczasowo;-)świetny taki poręczny wózek do samochodu!!!
mb1 To w jakim wieku Ci opiekunowie???
W sumie starsi ludzie bardziej doświadczeni i może podejście lepsze.
Daj znac jak tam Laura reaguje na nich???
sylwia Własny domek ha i własny projekt łazienki Tobie to dobrze:-):-):-).
Syn będzie się uczy też gry na skrzypcach???



Ja po Pl super szczęśliwa i super wypoczęta!!!
Będziemy miec syna :-):-):-)ja z nie dowierzeniem do lekarza
czy napewno a on zrobił fotke ptaszka i napisał chłopczyk i powiedział że jak urodze córke to mam przyjśc do niego to mi kupi różowy wózek!!!
Było świetnie oczywiscie dzidzuś troche ufo bo to 17 tydzień dopiero
a więc pewnie termin Truskolaski mi przstawi na początek sierpnia no ale tydzień w tą cy w tamtą.
Więc mąż wygrał zakład no i on wybiera imię niestety:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:już się boje co wymyśli.
No teraz oby cały i zdrowy się urodził nie umiem opisac jak jestem szczęsliwa.

Z mniej radosnych informacji Inga się odparzyła!!!
Ma biegunke od tygodnia wczoraj jej zmieniłam mleko no zobaczymy, troche katarek też przywiozła z Pl.
Świetnie się bawiła z dziecmi coraz bardziej kochana się robi teraz mi tak szkoda tej jej cipuski kurde w aucie się odparzyła czuje się winna bo kurde mogłam częściej zaglądac no ale jak to przy biegunce i jeszcze takie zielone kupsko było!!!
Pierwszy raz w życiu ma tak czerwone no i dziś tak mi jej żal było całowałam dmuchałam myłam chyba 10razy!!! Tormentiolem smarowałam a ona jeszcze troszke tej biegunki ma no ale doper 2 dzień to mleko pije. Jak macie jakieś inne rady niż mycie rumiankiem, korą dębu, mąka ziemniaczana.......to czekam bo nie nawidze odparzonych dzieci a moje włane jest!!!!!:wściekła/y::wściekła/y::crazy:
 
reklama
Hi Kobitki

Ale sie sypiecie kobitki, starość to czy co??:-);-):szok:??Co rusz to któraś cierpi i choruje. Zdrowiejcie szybko bo chce was na kawusie zaprosić:-)
Truskolarski jest maniakiem spirali, on by nam wszystkim je pozakładał, Ma na tym lepszy zysk. Ja pigułki super toleruje a on jeszcze przed ciążą chciał mi spirale założyć co nie jest wskazane.A o receptę na pigułki musiałam sie wręcz wykłócić:wściekła/y:
My domu nie budujemy a poddasze u teściów rozbudowujemy, jutro spotkanie z elektrykiem i hydraulikiem. Kazda wolna chwile spędzam przed lepem i szukam pomysłów na urządzenie wnętrz podkreślając uroki poddasza.
W szkole muzycznej jest fajnie, młody miał radochę, i mam nadzieje ze dostanie sie. To jest raczej testowanie rożnych instrumentów śpiewanie itp.
Fajne miejsce na wypad z dziećmi. Naturparke polecam
Ja od pierwszego dnia pobytu w Austrii jeździłam autem, nawet nauczyłam się parkować w kopertę. Łatwiej jest tu jeździć autem jak w Pl. Nie ma sie czego bac, wiele jeździłam wieczorami kiedy był mały ruch i zwiedzałam okolice no i oczywiście typowa baba na zakupy:tak:
mb_1 powodzenia u tagesdziadkow.
Kathinka- może tak z rozmachu i u mnie pomachasz pędzlem..
Frania_Gratuluje synka. Ty pewnie bylas w Seegrote w Maria Enzersdorf. Jak sie młodemu pupa odparzyla to starałam sie niczym nie przecierać, tylko myłam pod bieżącą woda i kapałam w rumianku, i krem od weledy, super działało.
Vici- kuruj sie i ciesz samotnością, zdrówka.
Maxmama-fajne jest w Schloshof :: Kaiserliche Festschl�sser ::, ale troche dalej. Z tych bliżej Lichtenschtein Schloss
Posłuchajcie tego YouTube - Ludovico Einaudi - Primavera
Jak wam sie podoba?? ja ostatnio bym tylko jego sluchala i Adele YouTube - Adele - Rolling In The Deep uwielbiam taki glos.

Pozdrowionka
 
Do góry