reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Ale tu naprodukowalyscie mamuski ;)
Gratulacje dla przyszlych mam [emoji4]

My niedawno dopiero wrocilysmy do zdrowia. Nie zazdroszcze jednej drzemki u nas poki co sa jeszcze dwie ale to pewnie dlatego ze w nocy prawie wogole nie spimy :/

Ha karola skad ja to zanam moje dziecko uczy sie juz powoli samo chodzic nie chce w wozku nie chce jezdzic w foteliku w aucie chce tylko albo na rece albo chodzic po podlodze Nauczyla sie wymuszac wszystko placzem oj zgrozo mam mala terrorystke w domu [emoji23] na dodatek gryzie wszystkich :/


Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ola nie daj się :D
Ja się mega nie mogę przyzwyczaić do płaczu, bo moje dziecko nie płakało jakoś typowo jako noworodek nawet, bardziej skuczało :D a teraz też wyje jak jej coś nie spasuje hehe

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Hej dziewczyny ale produkujecie :) co do tego że przedszkole to wylengarnia to prawda, Elizka już od półtora miesiąca kaszel na przemian z katarem i zapaleniem gardła:) w Polsce się jej polepszylo tydzień chodzi do przedszkola i znów kaszel byle do świąt na dwa tygodnie zmieni klimat to może jej przejdzie kupiłam jej entitis zobaczymy czy pomoże :) Klara na szczęście tylko katar w poniedziałek pierwsze szczepienie. Klarcia już ma ponad miesiąc od początku przesypia w nocy od ostatniego karmienia 6 godziny czasem się zdarzy krócej. W dzień je śpi czasami sobie leży i patrzy wszystko mogę zrobić, trochę ja brzuch boli ale nie jest źle:) w wózku lubi jeździć. Trochę męczące jest jak muszę obie rano o 8 ubierac i w każdą pogodę iść :).

Napisane na HTC Desire 626G dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
Gabi zdrówka dla dzieciaków.
Laura też na jesień pójdzie do żłobka to czekam, aż wejdzie między te wszystkie wiszące gile [emoji14]
Fajnie, że Klara grzeczniutka. Elizka też taka była jako niemowle czy zupełne przeciwieństwo?
Powodzenia na szczepieniu i mam nadzieję, że Klara już zdrowa całkiem przed szczepiem :)
Współczuje wychodzenia, ja jak mam zebrać siebie z rana i młodą po świeże bułki to mi się odniechciewa wszystkiego...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Cześć Mamusie ! u Nas 19 tydzień! dziś byliśmy na wizycie u ginekologa...okazało się ze że szkraba wszystko bardzo dobrze:) dałej nie znamy płci taki z niego wstydzić ze chowa, zakrywa się do badania :) lekarz stwierdził że lozysko jest przodujace... niestety nie udało się rozwinąć tematu bo jak stwierdził lekarz wszystko się okaże jak to będzie... trochę mnie to martwi miała któraś z Was może taka przypadłość ?? pracuje też stojąco na kuchni wiec troszkę się boje :/ plus niestety walcze z klykcinami wywołanym hpv chociaż sam wynik zakażenia wirusem wyszedł negatywny... stąd moje pytanie czy istnieje możliwość jeśli tak to gdzie na zrobienie ponownego usg i konsultacje drugiego ginekologa ?? oraz z tego co wiem zakończę prace na 8 tygodni przed terminem porodu, istnieje możliwość zwiększenia do 12 tygodni w jaki sposób mogłabym się o to ubiegać ?? gdzie się udać ?? jakie kryteria spełniać jakie dokumenty zdobyć ?? pozdrawiam serdwcznie i dziękuję za każdą pomoc :)
 
Karolaska Klara trochę grzeczniejsza Elizka więcej jadła w nocy równo co 3 godziny. Elizce trochę bardziej brzuch do kuczal ale w sumie to nie mam co narzekać obie super. Elizka dalej grzeczna tylko się strasznie złości i fochy pokazuje, gada tyle że nie raz można zwariować na wszystko ma odpowiedź :)

Napisane na HTC Desire 626G dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hehe Gabi dzieci są cfane [emoji14] ja nie wiem skąd one biorą te swoje teksty czasami...

Aga 12 tyg. przed? Hmmm... po to wiem, ale przed zaraz się chętnie doedukuje. Otworze swoją "biblię" i sprawdzę. Może mi umknęło ;)
Ale jak masz stojącą pracę i przodujące łożysko to idź do niego jeszcze raz i spytaj o Freistellung. W trakcie ciąży lekarza możesz chyba tylko raz. A normalnie raz na kwartał :)
Zawsze możesz też pójść ten jeden raz prywatnie bez E-Card bo za USG pewnie i tak trzeba będzie zapłacić...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Aga no i nie znalazłam takich info o 12 tyg. przed.
Zakaz pracy jest od 8tyg. przed rozwiązaniem. Ale jak pracujesz na kuchni to może Cię zainteresować, że od 21wszego tyg. nie możesz stać dłużej niż 4h :) Potem pracodawca musi Ci znaleźć zajęcie na siedząco. No i możesz tak naprawdę cały dzień leżeć [emoji14]
Nie możesz dźwigać więcej niż 5kg jeśli często podnosisz takie rzeczy i przebywać w dymie tytoniowym. Nie wiem co tam jeszcze w gastro może być charakterystyczne, może zaduch czy upał ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Dziękuję za odpowiedz i pomoc :)! 12 tygodni przed usłyszałam od znajomej która usłyszała od znajomej.... wiec nic pewnego stąd moje pytanie :) co do prywatnego ginekologa to moze jest ktoś godny polecenia no i porozymiewajacy się po polsku ?? :)
 
reklama
Aga a może wizyta w Pl jak już konieczna konsultacja w języku polskim?? Daleko masz do Pl? Tutaj nie polecę żadnego polskiego gin a miałam styczność z dwoma i never ever more [emoji14]
...albo weź sobie tutaj poprostu tłumacza/koleżankę/faceta swojego żeby wszystko ew przetłumaczyć i wyjaśnić.
Na Twoim miejscu jak już tak stwierdził gin o przodujacym łożysku to od razu porozmawialabym o warunkach pracy i niech gin wystawia Freistellung .
Powodzenia!

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry