reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
Regał na zabawki dla Filipa to już całkowicie samodzielnie poskładałam :D
Wierzę, ale zleci, zobaczysz, ani się obejrzysz :)
 
A ja wam współczuję przeprowadzek, fajnie jest nowe mieszkanie ale te pakowanie wszystkiego a później rozpakowywanie, masakra, jak pomyślę, że miałabym znowu się przeprowadzać to mi się odechciewa a jeszcze teraz z dzieckiem:p marzy mi się przeprowadzka za Wiedeń ale pakowanie to tragedia :p
 
Pakowanie mamy już dawno za sobą, robiliśmy to sukcesywnie w miarę jak wyprzedawaliśmy meble, których nie chcieliśmy :) A wypakowywanie też nie jest złe, a na wymarzonym mieszkaniu to już w ogóle, aż się chce wypakowywać do nowych mebli :p Mnie nasze poprzednie mieszkanie już strasznie męczyło, stara kamienica, czwarte piętro bez windy, tragedia, zimno, wilgoć. Także nawet częściowe życie na kartonach mi obecnie nie przeszkadza [emoji23] czekam właśnie aż mąż dokończy swoją szafę i lecę układać ubrania itd :)
 
Happy mam zamiar szukac przepisu... moze znajde i uda mi sie kiedys takie cos stworzyć... hehe..

Vixen próbuj a moze sie uda... najlepiej osobiscie do nich podejść i pytać... do Mahmouda czy do kogos innego chcialabys?
...a ja czekam na wyciagniecie jablecznika i lece do kąpieli.. oj dzis cos dlugi dzien a na dodatek Syncio od wczoraj cos kaszle...cholerka pogoda ladna byla ale ten wiatr...mam nadzieję ze szybko sie wykurujemy ...
Dobrej nocki
 
Hej dziewczyny! Spac nie moge bo rozmyslam... Czas szybko leci. Za ok. 2,5 mca porod i chyba czas zaczac jakies przygotowania. Kompletnie nie wiem za co sie zabrac. Pomijajac pranie, prasowanie i urzadzenie pokoiku dzieciecego... co bylo/jest dla was najwazniejsze/ najpotrzebniejsze/najtrudniejsze w tych pierwszych tygodniach z maluszkiem/w pologu. Moze macie jakies rady. Co ulatwilo wam ten czas, co byscie inaczej zrobily, jak sie przygotowaly? Mam na mysli np. gotowanie do zamrazalnika, przygotowanie potrzebnych dokumentow potrzebnych po narodzinach dziecka... jak dawalyscie sobie rade ze sprzataniem, gotowaniem, pologiem itd. Probuje zrobic taka To do Liste...

Zdrowka dla dzieciaczkow!
 
Happy to zależy od dziecka, jak będziesz miała takiego aniołka jak karolaska to nawet sobie paznokcie zdążysz zrobić a jak diabelski jak moja Zosia to jak ci się umyć uda to będziesz z siebie dumna:p

A tak serio to przede wszystkim torbę do szpitala przygotuj , to co na wyjście bo jak się wcześniej zacznie to żebyś stresu nie miała, oczywiście też prasowanie i układanie rzeczy, do tego wszystkie porządki typu mycie okien to najlepiej teraz bo później nie będzie na to czasu, z mrpzeniem jedzenia to nie jest zły pomysł bo po porodzie ciężko wszystko ogarnąć :) no i zaliczam kosmetyczkę, fryzjera i co tam potrzebujesz bo później też problem
 
Ojj popieram, na kosmetyczke i fryzjera czy inne wypady nie będzie szans, jeśli nie będziesz mieć z kim dziecia zostawić.
Hmmm jedzenie też mroziłam, ale jakoś tak jeszcze nie zjedzone wszystko :p a porządki robiłam non stop :)

Hihi no paznokcie teraz to już ciężko, bo mała musi teraz blisko mamy być, ale w pierwszym miesiącu bezproblemowo :) hihi
 
Aaa Happy i ja miałam taką listę co gdzie potrzeba. Jakie dok. do magistratu, jakie do FA, a jakie do WGKK i co po kolei załatwiać. Przydało się bardzo w tej urzędniczej bieganinie.
 
reklama
Dzieki za rady :-) Wypralam dzis koszule do karmienia, getry (do szpitala) i zrobilam liste z najwazniejszymi numerami tel. dot. dziecka. Maz umyl okna. Na poczatek wystarczy ;-)
 
Do góry