reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Oo ja właśnie też się tym interesuje , mam zamiar w poniedziałek do waffu zadzwonić i termin zrobić , ja wiem tyle że waff płaci za ciebie 100% kosztów kursów Ale tylko do 2700euro jeżeli chcesz na karenz ausbildung robić :) to może podaj swojego Facebooka to ciebie zaprosimy do grupy
 
reklama
Bubcia501 Bildungskarenz a to co oferuje Waff to dwie różne rzeczy. Bildungskarenz to urlop który bierze się w pracy na podniesienie kwalifikacji. Znajoma poszła do szkoły i przez rok była na takim Karenz, normalnie wtedy dostaje się wynagrodzenie tylko nie wiem czy 100% czy mniej.
To o czym piszesz to program z Waffu Karenz und Wiedereinstieg - mogą z niego skorzystać mamy, które przebywają na Karenz i wcześniej były zatrudnione w At. Ja korzystałam z takiego programu, warunkiem jest żeby zapisać się na niego będąc jeszcze na Karenz i potem są dwa lata na zrobienie kursów. Najpierw za kursy płaci się samemu, a po ukończeniu i przesłaniu dokumentów Waff zwraca 100% kosztów
 
Vixen89 super dzięki za informację, dobrze wiedzieć ja to narazie na necie tylko czytałam bo ja dopiero w ciąży jestem Ale mam zamiar wybrać się do waff i się dowiedzieć dokładnie, czyli jak się zapisze na kurs już pod koniec np karenz to co wtedy z praca ? Wtedy pracuje Do konca kursu normalnie czy nie? A ty jaki wariant karenz miałaś i kiedy zaczelas kurs ?
 
Ja zapisywałam się na ten program pod sam koniec Karenz, wróciłam normalnie do pracy a kursy robiłam wieczorami. Można oczywiście zapisać się dużo wcześniej i kursy robić będąc jeszcze w domu. Na Karenz byłam 16 miesiecy i tak jak piszę, w Waffie składałam wniosek na kilka dni przed powrotem do pracy, kurs zaczęłam jakoś tydzień po powrocie do pracy
 
O super jeszcze raz dzięki za info, bo ja tak kombinowalam jak to zrobić i co z dzieckiem jak będę kursy robiła Ale w takim razie dziecko pójdzie do przedszkola i ja mogę kurs zacząć
 
Nie ma za co :) Ja z tego względu wybrałam kurs wieczorny żeby mąż mógł mi z dzieckiem zostać, bo jak synek był w przedszkolu, no to ja w pracy, więc kurs rano odpadał.
 
No tak to jest chyba najlepsze rozwiązanie, ja to w ogóle bym nie chciała już wracać do tej pracy w której jestem dlatego muszę się zastanowić jak to zrobić żeby zrobić ausbildung i żeby tu nie wracać
 
A może się orientujecie jak jest z arbeitslosgeld po karenz? Czy przysługuje jeżeli przed karenz przepracowalam wystarczająco czy liczy się jakbym w ogóle przez ten karenzzeit nie pracowała?
 
reklama
A to tak się nie da, a przynajmniej w przypadku Waffu, musisz mieć zaświadczenie od pracodawcy kiedy wracasz do pracy, chyba że wrócić na chwilę i się zwolnić
 
Do góry