reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Austrii

Hej Dziewczyny, Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Nie miałam jak się odezwać, ponieważ zmarł Dziadek mojego męża i mieliśmy nagły wyjazd do Polski. Ja tu zostałam bo w sobotę ma zajęcia, a mąż wrócił do Austrii. Przepraszam, że tak zasypuje Was pytaniami, ale wiele rzeczy jeszcze nie wiem. Możecie mi powiedzieć jak to jest ze zmianą lekarza. Od połowy czerwca mam ubezpieczenie w Austrii, pierwszą wizytę u ginekologa miałam na początku lipca, ale chciałabym go zmienić bo nie jestem zadowolona, z tym że nie wiem jak to zrobić. Słyszałam, że można zmieniać co kwartał.
 
reklama
Ola tak mozesz zmienic ginekologa co kwartal . Niestety dopiero w pazdzierniku mozesz isc do innego , ale to juz niedlugo ; )

Monia
jesli chcesz w wilhelminen rodzic to nie bedzie problemu bo to chyba jedyny szpital gdzie biora wszystkich do porodu. W innych szpitalach do 14 TC trzeba sie zameldowac , tu z tego co wiem nawet pod koniec ciazy przyjmowali dziewczyny
 
Ostatnia edycja:
Ola, piekna masz coreczke, chetnie sie spotkam jak juz sie przeprowadzisz! :tak:

Moja corcia tez taka blondyneczka jak twoja! i rownie piekna :-D;-) /QUOTE]

Nie wątpię - każda córcia jest śliczna :-D
I dziękuję za odpowiedź w sprawie przedszkoli.

Ola M moj synek tez majowe dziecko z 28 maja:tak:
Oczywiście dziewczyny musimy się jakoś umówić - podejrzewam, że w okresie jesiennym trochę łatwiej będzie się dopasować :)


Naila ja chetnie sie spotkam, zwlaszcza ze 17 mam termin u lekarza wlasnie w 16 bez. z malym. Jak na razie ma katar i cos kaszle, mam nadzieje, ze sie wiecej nie rozwinie :)

Ola M. to daj znac jak juz bedziecie w Wiedniu :)

Ja tez jak ktoras chetna na spotkanie to zapraszam do 12 bez. :)

Dam, na pewno.
Katar to teraz pewnie będzie częstym gościem w nosach naszych dzieci, ja polecam poza witaminkami, i solą morską - smarować pulmexem (dla dzieci) i nakropić na noc dosłownie kilka kropel na poduszkę/prześcieradło jakiegoś olejku świerkowego, lub innego używanego do inhalacji.

Naila a ja w 16. mam Teściów i do tej pory zawsze tam stacjonowałam ;) Teraz szukamy mieszkania, ale i tak pewnie (chcąc nie chcąc ;) ) będę w tych okolicach często.
 
Dzięki dziewczynki za odpowiedzi. Chyba coraz bardziej skłaniam się do porodu w Wiedniu. Teraz tylko muszę czekać aż będę miała ubezpieczenie. Pozdrawiam ;)
 
Hej, dziewczyny!
Jak zwykle chciałam zapytać o kilka rzeczy...
Nie mogę uwierzyć, że mieszkamy w Austrii już 3 miesiące, a za półtora tygodnia mija mi termin porodu.
Teoretycznie to w zasadzie mogę już urodzić w każdej chwili ;p, ale jakoś się nie zapowiada (w sumie to nie wiem, bo to moje pierwsze ;p).
Byliśmy zobaczyć szpital i jest rewelacyjnie (nie mieszkamy w Wiedniu, tylko na granicy ze Szwajcarią), ale oczywiście zapomniałam zapytać o kilka rzeczy... Moze Wy mi podpowiecie? No to tal:
Czy lewatywę to robi się każdej kobiecie? (Wolałabym wiedzieć za wczasu ;p)
Czy tu do szpitala zabiera się pampersy dla dziecka? I jakie jeszcze rzeczy dla dziecka oprócz ubranek? Tak samo jak w Polsce, czyli wszystko?
Czy zabiera się tu własne jednorazowe majtki i podpaski? (Chciałam kupić takie w aptece to pani powiedziała, że nie mają takich rzeczy, że dostaje się je w szpitalu. Ale może mnie nie zrozumiała, bo ja nie umiem niemieckiego i tylko po angielsku próbuję się porozumieć). Czy dają w szpitalu, czy nie dają to chyba i tak chciałabym takie kupić na wszelki wypadek i potem do domu. Mozecie mi powiedzieć jak to się nazywa po niemiecku i gdzie to kupić?
Czy Wy też do szpitala miałyście przynieść odpis aktu urodzenia (własny i męża)? - bo może źle zrozumieliśmy? Czy potrzebny jest dowód zameldowania?
Czy zabierałyście do szpitala laktator (gdyby pokarmu było za dużo) i butelkę dla dziecka (gdyby było go za mało)?
Czy potrzebny jest własny termometr? Czy zabierałyście kubek, sztućce??? Czy zegarek naprawdę się przydaje podczas porodu? ;p (szczerze powiedziawszy to nie mam ;p)

Kupiłam maść do brodawek Lansinoh. Znacie ją? (jakieś maleńki to opakowanie)
Mam jeszcze Lasepton do pupy. Co sądzicie? Czy to też zabrać do szpitala?
Słyszałam też, że warto mieć w domu na wszelki wypadek lek na gorączkę i na krostki. Znacie coś dobrego? To się kupuje bez recepty i daje samemu? Nie bardzo jestem za podawaniem dziecku leku bez konsultacji z lekarzem i myślę, że bym tego nie zrobiła. Ale co wtedy np. w weekend? Jedziecie do szpitala do razu?

Hm. Sporo tych pytań mi wyszło ;p. No ale to moje ostatnie dni ;p. Trzymajcie kciuki! :)))
 
Dziewczyny mam pytanie.
Poszukuje kogos do nauki niemieckiego dla mojego 13-latka. Moze macie kogos do polecenia albo znacie kogos? :tak:
Dzieki !:-)
 
Nem :
- nie wiem czy lewatywe robia kazdej rodzacej, ale ja na Twoim miejscu bym nie odmawiala. Lepiej zeby "wszystko" wyszlo przed porodem, a nie razem z dzieciatkiem. A uwierz mi sporo tego bylo, pomimo, ze z nerwow bylam trzy razy przed porodem.

- dla dziecka mialam jedynie ubranko na wyjscie; w dzien wypisu przyniosl je maz do szpitala i fotelik samochodowy. Pampersy dostaniesz w szpitalu.

- jednorazowe majtki, podpaski (Wöchnerinnenvorlagen) dostaniesz w szpitalu; u mnie mozna bylo brac ile sie chcialo; wzielam nawet dwie paczki do domu. Takich samych podpasek nigdzie w sklepie nie dostaniesz. Ja ratowalam sie takimi podpaskami na noc (kupowalam w drogerii Müller - firmy niestety nie pamietam cos na "C"; albo w Bipie Sena - ale te dopiero jak mi sie rozpuscily szwy, bo te podpaski sa powleczone taka siateczka i moze ona sie zaczepiac o te szwy). Najwazniejsze, zeby podpaski byly bez folii na dole, zeby byl dostep powietrza.

- do szpitala wziasc: kosmetyki, klapki, szlafrok, skarpetki. A tak reszte dostaniesz! Ja nawet dostalam kapturek sylikonowy na brodawki, bo maly nie potrafil uchwycic na poczatku mojej plaskiej brodawki.

- Lansinoh jest swietna mascia - sama uzywam. Najlepiej zamowic przez amazon 40ml kosztuje jakies 17 euro!

- zegarek jest na kazdej sali porodowej ;-)

- akty urodzenia, meldunek, akt malzenstwa, paszporty i ewentualne swiadectwa na potwierdzenie stopnia naukowego (np. jak macie i jak chcesz, zeby byl na akcie urodzenia dziecka); wszytsko naturalnie po niemiecku

Chyba nic nie pominelam; jak masz jeszcze jakies pytania to chetnie Ci odpowiem.

Zycze wszystkiego dobrego i pomyslnego rozwiazania!!!!
 
Oh, nie wiem jak Ci dziękować za tak wyczerpującą odpowiedź, Patili! :*

Nie myślałam nawet o odmawianiu lewatywy, ale przyznam się, że chyba tego boję się najbardziej ;p (a potem rozcięcia krocza ;p).
To niesamowite jak bardzo różni się wyprawka do szpitala tu i w Polsce... Ja już spakowałam tonę ubranek i parę innych rzeczy.. hehe - teraz to wypakować? ;p
Do mnie przyjeżdża teściowa zaraz po porodzie, także może mi przywieść z Polski specjalne podpaski i jednorazowe majtki. Myślę, że ją o to poproszę, choć nie wiem ile tego będzie mi potrzebne w domu. Bałam się po prostu, że w szpitalu nie będzie, a ja nie mogłam ich sama tu kupić.

Jeszcze raz - dziękuję. :))

 
reklama
Do góry