reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy w danii

Ka-mila Zdrówka dla Dla Danielka!!!

Herbata Gratuluje drugiej córuni! :-)
A co do tych pieniążków, o których piszesz, to ja już kiedyś Wam pisałam, ale któras z Was odpowiedziała mi, że to chyba zleży od komuny, bo nic o tym nie wie. Ja wiem, że to jest ponieważ 3 moje koleżanki pobierały te pieniążki, ja niestety się spóźniłam, bo jak się dowiedziałam to Lenka chodziła już do żłobka, Te pieniążki przysługują na każde dziecko, ale tylko na jeden rok i po 3 roku zycia dostaje się bodajże 2500 tys a nie te prawie 5000, które przysługuje do ukończenia 3 roku życia. Z tego co wiem od kolezanek to tak: jedna brała pieniadze gdy jej synek miał ok 1,5 roku i dostawała co miesiąc prawie 5 tys koron, przez rok i koniec, dłuzej się nie da, a druga której synek miał 2,5 roku przez pól roku dostawała całą kwote, a po ukonczeniu jej synka 3 lat ok 2500tys.
Takze pewnie skorzystaj z tego póki jeszcze mozesz.:tak:

Lulim
Nie bede raczej rozgladala się za nową pracą, narazie chce się skupić tylko na szkole i mamy tez inne plany, ale narazie nie bede pisac o tym zeby nie zapeszyc ;-) Mam tez mala fuszke, takze nie bedzie tak zle. :)
 
reklama
herbatka owszem jest taka opcja, ale niestety moja komuna nie oferuje jej :happy2: Kolezanka z tego korzysta, ale ona podpada pod kbh i tam maja taka oferte a w Gladsaxe nie. Sprawdzalam i przed chwila znalazlam info, ze niestety :-D Trzeba po prostu isc do pracy :-D
 
Tusienka a ile Twoje znajome siedzialy w Danii. ja na str. kommuny znalazlam info ze trzeba tu byc minimum 7 lat i ze obywatele unii nie dostaja tego, wiec zglupialam. jest tez napisane ze nasza kommuna oferuje 1600 kr
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny poczytalam troche o tych pieniazkach, no i jest tak jak pisze Lulim, nie kazda komuna oferuje takie pieniadze. W kazdej jest inaczej. W Kbh. daja nieco ponad 7000 tys na miesiac, u mnie daja ok 4500 do trzech lat, potem ok 2500. No i tez pisze ze trzeba być w Danii 7 z ostatnich 8 lat, ale obywatele EU sa z tego zwolnieni, wiec zgadza sie bo moje kolezanki, ktore to pobieraly nie sa tu tyle czasu. Takze wszystko zalezy od komuny.
 
hmmm zawsze to jakas opcja, ale jednak moja Kommun placi tylko 1600 kr... wiec nie za duzo. Kolezanka powiedziala mi ze 5tys, ale ona mieszka obok Odense wiec pewnie dlatego tak. no coz, dziekuje za info dziewczyny
 
Dziewczyny jesli chodzi o te pieniazki to dotycza one oczywiscie osob,ktore nie dostaja ani kontanthjælp ani a-kasse.z tego co czytalam. a u nas chorobsko i jestem wykonczona.pozdrawiam Was wszystkie cieplutko:-)odezwe sie jak juz bedzie po.a moja Julie wola juz mama juz dawno zaczela mamama a teraz po prostu 'mama'-najwazniejsze slowo na swiecie.
Herbata gratuluje coreczki.Jest cudownie miec 2 dziewczynki;-)
 
hej :-D

Tusienka to fajnie, a ja wlasnie na odwrot, musze znalezc jakas prace :zawstydzona/y: juz sie boje jak sie do tego w ogole zabrac.

herbata to zawsze cos. Ale szczerze mowiac ja juz kiedys o tym slyszalam i stwierdzilam, ze nie bede sie strac, bo troche sie boje brac te wszystkie zasilki. Kryzys juz do Danii przyszedl w pelni i dunczycy maja troche dosc obcokrajowcow na zasilkach, a ja mam pozwolenie na pobyt tylko ze wzgledu na prace meza, wiec jakby on przeszedl na a-kasse to teoretycznie mogliby mi to pozwolenie cofnac. Takze chce jak najszybciej isc do jakiejs pracy i zrezygnowac nawet z boligstotte :tak:

justynaj gratulujemy najpiekniejszego slowa na swiecie :) i wszystkiego NAJ NAJ NAJ dla Wiktorii na urodzinki :)
my torche z tych chorob wyszlismy, ale Vincent znow ma ropke w oczu, ma od urodzenia zatkany kanalik lzowy. Poza tym nie ma apetytu i bardzo malo przybiera na wadze, na razie patrze cos ie dzieje, bo i tak za ponad tydzien mam wizyte z nim u lekarza, to powiem o tym, jesli nic sie nie ruszy :eek:

dziewczyny, nasz wyjazd i chrzest Vincenta stoi pod znakiem zapytania przez grozbe bankructwa SASu :no: mam nadzieje, ze jakos sie jednak uratuja. A myslalam, ze to takie pewne linie! ehhhh
 
Ostatnia edycja:
justynaj to zdrowka dla Was i wszystkiego najlepszego dla najstarszej coreczki!!
tak, wiem ze nie mozna dostawac innych pieniedzy jesli stara sie o te, ale ja nie dostaje nic w tym momencie wiec chyba skorzystam choc z tej malej pomocy

LuliM nie sadze zeby Ci cofneli, ale jak uwazasz... czasem gra nie warta swieczki jesli chcesz dac malego do zlobka lub niani. ja raczej nie daje, wiec nic mi nie szkodzi sie postarac


a to ja sie pochwale ze mala sama chodzi juz pieknie. zabieram ja na spacery bez wozka, trwaja bardzo dluuuugo, ale coz. najwiecej atrakcji oczywiscie jest w sklepie, zaczepianie ludzi przy kasie i zabieranie ze soba batonikow.... no coz, czego sie nie robi zeby dziecku bylo przyjemnie. heh. dobrze ze jest juz mobilna, moze nie zdecyduje sie dzieki temu na zakup podwojnego wozka



poziomki
wlasnie zobaczylam Twoj suwaczek!! gratuluje!!
 
Ostatnia edycja:
Hej :-)
Pogode jak na drugą połowe listopada mamy świetną, nic tylko spacerować :tak:

Herbata Masz racje, ja na Twoim miejscu też bym skorzystala z tych pieniazkow, nic na tym nie tracisz, a wrecz przeciwnie :) ja przy drugim dziecku rownież mam zamiar z tego skorzystac. Przy Lence jeszcze o tym nie wiedzialam, wiec chociaz za drugim razem skorzystam, tym bardziej ze moja komuna oferuje dosc sporo, a ja i maz nigdy nie pobieralismy zadnych innych pieniazkow typu a-kasse, wiec jak najbardziej nam sie nalezy.
Lulim Mam nadzieje, ze uda sie Wam poleciec do Polski. :tak:

poziomki GRATULACJE!!! :-) Widze, ze wymarzyl sie Wam synus? Super! Zycze aby sie udalo!!!

Mi zostało ostatnie 7 dni pracy, a potem juz tylko odliczac do wyjazdu i świąt :tak:

Pozdrawiam cieplutko!
 
reklama
Czesc Dziewczyny! U nas juz troche lepiej :-)Dziekujemy baaardzo za Zyczenia dla mojej 7 letniej gwiazdy:-)Na prezenty chyba nie moze narzekac.Zrobilismy jej impre na 30 osob w swietlicy.Bylo jeszcze 3 chlopcow do kompletu,czyli takie poczworne urodziny. Zorganizoalismy je razem z rodzicami wlasnie tych 3 chlopcow i zaproszone byly 2 klasy.Normalnie zaprasza sie np. tylko dziewczynki,jesli to urodziny dziewczynki i do domu. A my zrobilismy w swietlicy w temacie halloweenkowym,kazdy przyniosl ozdoby jakie mial, kazde z dzieci mialo swoj tort zorganizowalismy tez kolacje,czyli kazdy musial sobie zbudowac hamburgera z bulkami domowego wyrobu.Do tego byly warzywa i owoce.Strasznie mi sie podobalo to wszystko.Dzieciom tez.Chyba takie duze imprezy sa zawsze fajne szczegolnie dla dzieci:-)

Herbata super,ze mala biega, jednak to juz duzy "krok" naprzod,mniej noszenia itd;-)

Poziomki gratuluje suwaczka! A ja tu sie nad 3 zastanawialam;-)bo myslalam sobie,ze to juz duuzo dzieci
Lulim ja tez sie zastanawiam z tym SaSem. To co sie tam dzieje,to naprawde duzy znak zapytania.ja na Swieta do Polski nie jade, ale chcialam jechac na poczatku stycznia do dentysty bo mam duzo po ciazy do zrobienia,ale nadal waham sie nad kupnem biletu.gdybym miala mastercard to wtedy w razie bankructwa Sasu pieniadze by mi zwrocili natomiast kupowac na dankort to duze ryzyko...I tak czekam co w tej telewizji powiedza. No niby sie maja dogadac.Swoja droga nie chce mi sie wierzyc ze taka znana i popularna firma skandynawska moglaby zbankrutowac...no trzeba byc dobrej mysli

pozdrawiam Was goraco dziewczyny:-)
 
Do góry