reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy w danii

friggia bo jej chyba chodzilo o zlobek :-) w koncu Dimi ma dopiero 4 miesiace. Bo do zlobka faktycznie nie musisz dawac, wiec skladasz o to podanie, lub do dagpleje, zaproszenie do przedszkola chyba dostaniesz, jak maluszek juz bedzie sie zblizal do 3cich urodzin. A zamierzacie gdzies go dawac, czy na razie nie?
Na stronie naszej komuny w zakladce o dzieciach jest opcja sprawdzenia wolnych miejsc w zlobkach i przedszkolach, moze u Was tez mozna? Ja nawet nie sprawdzalam jeszcze, bo i tak czeka mnie pare wycieczek do komuny, zeby poskladac podania i wymienic prawo jazdy, wiec dopytam osobiscie i o przedszkole i o ew zlobki/dagpleje.
Chcemy, zeby Julianka poszla do przedszkola od wrzesnia, a drugi maluch od pazdziernika do dagpleje, ale tylko ze 3 razy w tyg, zebym ja mogla isc do szkoly, ale wlasnie bede musiala sie dpytac, czy tak sie da, ile sie czeka, jakie papiery trzeba bedzie zlozyc i jakie beda koszta. Talkze tak czy inaczej bede musiala do tej komuny sie wybrac :-p

buzka
 
reklama
Dziewczyny, potrzebuje porady.
Jaki wozek kupilyscie lub bedziecie kupowac dla dziecka? Ja wybralam sobie maxi cosi mura ,ale tutaj chyba nie da sie go dostac! Co polecacie z tego, co da sie kupic na miejscu? Moze znacie jakies sklepy internetowe, w ktorych mozna sie rozejrzec? Zajrzalam na stronke baby sam ale tam wybor jest niewielki, kilka firm i tyle, wszystko podobne :zawstydzona/y:

Z gory dziekuje, bo juz niedlugo bedziemy musieli cos kupic :tak:
 
Lulim No wlasnie mowila o przedszkolu, ze mozna i 3 lata czekac i musze sie zapisac, no ale ja juz nic nie wiem. A co do wozka to ja akurat mam z PL, choc z tedo co kiedys sprawdzalam sa tez tutaj, mianowicie Tako, jestem bardzo zadowola. No ale to jest wozek w polskim stylu, bo ja akurat nie jestem jakos za tymi czarnymi wozkami z DK i wozeniem dziecka w gondoli zamiast w spacerowce, ale ponoc maja swoje powody. Wiem, ze ka-Mila kupowala tutejszy wozek, wiec moze cos Ci poradzi. Zawsze mozesz poogladac na gul og gratis albo dba jakies uzywane wozki, chocby, zeby zobaczyc jakie sa.
 
friggia to ja tez nie wiem :-) moze dziewczyny jak tu zajrza, to nam powiedza cos madrego. A jak jak sie dowiem czegos w swojej komunie to tez napisze, ale i tak pewnie wszedzie jest troche inaczej.

Mi tez sie nie podobaja te dunskie wozki, bo wydaja mi sie ponure. Poza tym wydaje mi sie, ze jak urodze w maju, to raczej powinnam miec cos jasniejszego, bo w taka czarna budke slonce wali i dziecko ma tam saune :eek: i tez raczej dziwi mnie to wozenie duzych maluchow dalej w gondoli, zastanawiam sie, jak one ucza te swoje dzieci, zeby grzecznie siedzialy? Bo ja Julianke musialam przesadzic do spacerowki ok 6 miesiaca, bo z gondolki prawie mi wyskakiwala, a te dzieci siedza i sie rozgladaja :-D

ogolnie jak przegladalam oferty w dunskich sklepach, to te wozki wydaja mis ie albo brzydkie, albo drogie, albo i brzydkie i drogie na raz. Ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia, jak sie opatrze, to zmienie zdanie :-D

w kazdym razie dalej szukam, takze jakby ktoras z Was mogla mi jeszcze cos doradzic, to bede wdzieczna :-)
 
Hej :)

Ananasie Lence już się poprawiło, już się tak nie drapie i stare rany ładnie się goją, smarujemy maścią która nam przepisali w DK, ale wiem, że za jakiś czas to wróci, więc jak będziemy w PL to pójdziemy do dermatologa by wiedzieć co to dokładnie jest i czy możemy się tego pozbyć raz na zawsze.
Wierze Ci,że masz w domu istny sajgon, tak to jest z remontami, ale później za to jak ładnie ;-) Mam nadzieje, że raz dwa uwiną się z tym remontem i będziesz miała z głowy!

Friggia Mi się wydaję, że minimum 3 mies. przed tym jak chce się żeby dziecko szło do przedszkola, ale myślę ze im wczesniej tym lepiej, bo czasami ciezko z miejscami w przedszkolu, szczegolnie jak ma sie jakies wybrane i inne nie wchodzi w gre.
 
hello :biggrin2:

chciałam Wam conieco jeszcze napisać o przedszkolu Kamilki.. z ostatnich dni.. Kamila ma urodziny w przyszłym tygodniu więc zapytałam jak oni świętują je w przedszkolu i okazuje się że w przedszkolu nie ma podziału na grupy wiekowe w związku z tym jak dziecko ma urodziny to wszyscy biorą w nich udział... a co dalej się z tym wiąże to trzeba przynieść poczęstunek dla prawie 50 dzieci.. :szok: chciałam zorganizować urodziny w przedszkolu bo w domu nie bardzo mam miejsce no ale szybko zmieniłam zdanie jak pomyślałam o przedsięwzięciu dla takiej ilości dzieci.. Jeśli zaprasza się dzieci do domu na urodziny to przychodzą tylko dziewczynki (w przypadku kiedy zaprasza dziewczynka) z tego samego rocznika... okazuje się że w wieku Kamili są tam tylko 4 dziewczynki a w tym Kamila, więc taka ilość dzieci to nie problem..

Rozmawiałam też z pedagogami na temat wychodzenia na dwór, bo oferowali się że wychodzą codziennie, ale jednak tak nie jest. Kamila jest na dworzu raz na tydzień ewentualnie dwa, więc chciałam zapytać dlaczego. Pani powiedziała że w przedszkolu panuje luźna atmosfera i w większości to dziecko decyduje kiedy chce wyjść na dwór i czy wogóle chce.. :szok: chyba że wychodzą wszystkie dzieci no to wtedy musi tez wyjść.. Powiedzieli mi że Kamila nie lubi wychodzić na dwór, więc siedzi w środku.. ręce opadają... :angry:

Dziewczyny jeśli będziecie wybierać przedszkole dla swoich dzieci i macie możliwość wyboru to pozwiedzajcie wszystkie te przedszkola, wypytajcie o wszystko a najlepiej jeszcze jak najwięcej obserwujcie.. ja tego niestety nie zrobiłam, pokierowałam się tylko opinią jednej osoby i tym, ze przecież to musi być fajne przedszkole jak mają ogród pełen zwierząt.. a teraz wychodzi wszystko jak tam jest na prawdę, a moje dziecko ma w nosie całe zwierzęta.. bo jak spytałam ją czy nie chciałaby pomóc przy koniach i karmieniu zwierząt to mi powiedziała: nie, bo one śmierdzą... ;-)

Lulim nie wiem jak teraz, ale kiedyś mieli Murę w BabySam.. najlepiej iść i sprawdzić.. na stronie internetowej to niewielki wybór jest..

A jeśli chodzi o duże, czarne duńskie wózki to:
zawsze można kupić w innym kolorze (są nawet białe) :biggrin2: a kolory inne niż czarne (beże, fiolety, czerwienie) można najczęściej spotkać na przecenach bo niestety ale większość dunów jest zainteresowana tylko czarnymi, więc te inne kolory mniej się sprzedają..
w gondoli jest podpórka którą się podnosi jak dziecko chce siedzieć i wtedy może się tam oprzeć, a siedzą i się rozglądają bo są przypięte specjalnymi szelkami :biggrin2:
ja osobiście nie mam zamiaru używać tego wózka jako spacerówki bo spacerówka jest już kupiona a duży wózek z czasem będzie służył tylko do spania.. ale czasem jest sytuacja kiedy wychodzi się z domu ze śpiącym dzieckiem a w czasie spaceru/zakupów się obudzi i wtedy można je spokojnie posadzić...
co do ceny no to faktycznie są drogie ale tu płaci się za jakość i nie jest to wózek na pół roku ale nie raz nawet na 3 lata jeśli dziecko nadal się w nim mieści i używa go do spania..

pozdrowienia dla Was wszystkich :)
 
Cześć dziewczyny,taka cisza tu była, mnie na chwilę też nie było, a teraz mam co nadrabiać :-) Wiem już co u Was, ale odpiszę jutro, bo teraz znikam do łóżka. My jak zwykle ostatnio w chorobowej rozsypce. Buziam i dobrej nocki!
 
ka-mila straszne jest to, co piszesz o przedszkolu. A mozesz mienic, czy nie bardzo? Dlaczego na urodziny przychodza tylko dziewczynki? Maja cos przeciwko koedukacji?

Dzieki za porady odnosnie wozkow, jutro jade i popatrze, przelecialam juz polskie strony, bo zastanawialismy sie, czy nie kupic i zamowic do Kopenhagi, ale poczytalam opinie o wybranych przez nas wozkach na forach i wiele wydaje sie fajnych, ceny tak powyzej 2 tys zl, a uzytkownicy pisza, ze awaryjne, rozhustane gondole itd. Wiec moze faktycznie warto raczej kupic tutaj, ale dobrej jakosci :-)

P.S zajrzyj prosze do skrzynki, bo wyslalam Ci wiadomosc :-)
 
ka-Mila Srednio to wyglada z tym przedszkolem, tylko czasem co zrobic, tutaj np. mamy tylko jedno przedszkole, wiec bardzo wyboru nie ma. A jesli chodzi o zapisywanie sie, to nie wiem, troche to glupie zapisac sie juz teraz, bo co jesli wyprowadzimy sie stad?

Lulim vJesli myslisz o wozku z Polski to ja z czystym sumieniem moge polecic Ci z firmy Tako, ja mam jumper x tutaj, a w PL mam drugi (kupilam uzywany) i jestem zachwycona, ma wszystko co trzeba, prowadzi sie swietnie (dla mnie np. bylo wazne, zeby wozek byl wysoki, bo oboje z mezem jestesmy wysocy, zeby mial pompowane kola, blokowane kola przednie...itd., a ten ma wszystko). Z reszta jak bylam w Polsce, to wszystkie moje kolezanki z maluszkami mialy wozki tej firmy, po prostu nie sa najdrozsze, a nawet jak cosby nawalilo, choc watpie, to nie ma problemu z czesciami, bo jest to polska firma. Nie, zebym reklamowala, no ale polecic moge :-), wiekszego doswiadczenia w wozkach nie ma ;-).
 
reklama
Czesc Mamuski:biggrin2:

friggia gratuluje zabka:tak:no to teraz musisz smazyc krwiste steki dla swoich chlopakow;-)ten czas tak leci,ze ja nie nadazam.niedawno czekalysmy na Ciebie jak urodzisz,a tu maly juz zabkuje i zaraz bedzie biegal:tak:
Tusienka dobrze,ze malej sie poprawilo,ale masz racje,ze robisz wszystkie badania,lepiej wiedziec co to jest dokladnie:tak:
Kamila ja jestem zalamana tym przedszkolem.Dobrze,ze nam tu piszesz jak to wyglada.My chcemy mala dac do przedszkola po wakacjach,a ja tego boje.oczywiscie chce zeby poszla,ale nie wyobrazam sobie tego beztorskiego dunskiego podejscia:-(
hopsasanka duzo zdrowka i odzywaj sie:tak:
Lulim jak tylko bede miala wiecej czasu to napisze Ci na priv namiary na ta polozna.jezeli chodzi o wozek to ja kupowalam w pl i mam Quinny buzz i jestem bardzo zodowolona i moge Ci go polecic:tak:

mam nadzieje,ze nikogo nie pominelam:tak:
u mnie w domu dalej plac budowy i powiem Wam,ze wcale sie nie zanosi na szybki koniec.najgorzej jest jak np wylaczaja nam prad na kilka godz i nic nie mozna zrobic.mala wtedy sie wkurza bo oczywiscie nie moze ogladac bajek,ja sie wkurzam bo obiad,czy nawet herbata sa niewykonalne:-(wiem,ze narzekam,ale ostatnio musialam isc z mala do lazienki sie wykapac.wiec caly rytual ubierania jej,siebie itp.a w lazience oczywiscie oczy dookola glowy bo przeciez musze miec na nia oko.wychodzimy i mamy szyfr,ktory trzeba wpisac i jeszcze zamknac drzwi i schowac kluczyk pod szyfr,a moja coreczka myk i zaczela mi uciekac,klucz mi wpadl miedzy plyty ja za nia z tym brzuchem.nie moge chodzic,a co dopiero biegac,ale trzymam brzuch i ide szybkim krokiem,a ona zadowolna ucieka i sie swietnie bawi.oczywiscie ja zlapalam,ale po dluzszej chwili.bylam taka zla,ze ryczec mi sie chcialo,a ona patrzy sie na mnie i mowi.o mamo ptaszek....jakby nigdy nic,jakbysmy byly na spacerku i zero stresu...

milego wieczoru buzka
 
Do góry