reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy w danii

Poki pamietam to napewno kupie w polsce tantum verde do przemywania ew. Rany po porodzie.daje super rezultaty i delikatnoe znieczula. Ale to odnosnie kosmetykow dla nas a nie dla maluchow
 
reklama
justynaj ja juz zakupilam sobie Tantum Rosa bo wlasnie tego uzywalam po porodzie i bylo ok.moja koleznka rodzila kilka miesiecy przede mna i polecila mi jeszcze,ze super jest mydlo Bialy jelen w plynie oczywiscie.ja troche sceptycznie do tego podeszlam,ale kupilam i bylam bardzo zadowolona i teraz tez juz sobie kupilam i bede sie myc na zmiane,takze polecam:tak:
zastanawiam sie jak to jest tutaj z szyciem po porodzie??ja mialam cala szyjke szyta poprzednio i na zewnatrz tez popekalam i bylam szyta.i zastanawiam sie czy tu szyje lekarz czy polozna.oczywiscie sie nie zapytalam jak bylam u poloznej,ale moze ktoras z Was wie??
 
Lulim-To może lepiej troche się wstrzymać i zamiast do żłobka zapisać lepiej od razu do przedszkola? No bo faktycznie zanim mała dostanie sie do żłobka, zdąży się zaklimatyzować i zaraz będzie musiała iść do przedszkola i wszystko od nowa. Lenka razem w żłobku będzie ok pól roku, więc nie jest tak źle, choć chciałabym żeby najlepiej tam została.


anasie-
U mnie przy porodzie zadnego lekarza nie było i z tego co się orientuje to żadko kiedy jest. Jest taka głowna położna która przychodzi jak coś się dzieje i na sam koniec gdy wychodzi głowka (u mnie tak było). Więc myśle, że zszywa też położna. Nie wiem dokładnie, bo ja zszywana nie byłam.


U mnie w szkole ok, grupa fajna, nauczyciele też. No i dowiedziałam się na jakich dokładnie to jest zasadach. Ci którzy nie pracują i pobieraja zasiłek z komuny, do szkoły chodzą 30 godz. tygodniowo, 18h duńskiego i reszta godz. to inne przedmioty. Ja pracuję, więc chodze tylko na te 18 godz. duńskiego. We wtorki mam wolne a reszta mojej grupy ma w ten dzień dietetyke, gotują itd. a potem jest fitness w hali w której są mecze u nas w mieście, więc poprosiłam nauczycielke by zapytała szefowej szkoły czy mogłabym też chodzić, bo co mam robić w domu? Gotować uwielbiam więc chętnie będę chodziła, na fitness też jestem bardzo chęta:tak: Zobaczymy co powie, bo w sumie jesteśmy tylko we dwie w całej grupie, że mamy 18godz. w tyg. więc może pozwoli. A jak nie to będę miała dzionek wolnego.;-)
A no i często są wycieczki szkolne, pierwsza 22 stycznia do Den Gamle By w Arhus, a w kwietniu 4-dniowa wycieczka do Skagen.:-) Ciesze się, że zdecydowałam się na tą grupe, zawsze coś innego niż siedzenie w szkole nad książkami.

Miłego wieczorku:-)
 
Hej kobitki!
Ale sie rozpisalyscie od wczoraj, no, ale teraz nie nadrobie. Wpadlam tylko powiedziec, ze juz jestesmy w PL i, ze wszystkie Was pozdrawiam i sciskam wasze brzuszki.
Buziaki!
 
anansie polozna szyje :tak: lekarza nie ma przy porodzie, choc u mnie byl, ale dlatego ze go zawolano.
tusienka zazdroszcze grupy. fajnie wam czas przynajmniej organizuja i zawsze to czlowiek troche odpocznie od domu
friggia milego pobytu w Polsce. zdawaj relacje co u Ciebie. rodzinka pewnie zachwycona Dimim :-D ?
justynaj tantum rosa i bialy jelen faktycznie sa super. ja uzywalam jeszcze Octenisept, psikalam na podpaske zeby lepiej sie goic... mozna tez uzywac do pepka dziecka, choc ja akutat nic nie stosowalam i sam odpadl kikutek po 6 dniach
hopsasanka zdrowka dla Nikosia. jesli chodzi o dunskich lekarzy to wiem dokladnie o czym mowisz. radze Ci poszukac jakiegos polaka lekarza. ja tak zrobilam i jestem zadowolona. wczesniej mialam tak prowadzona ciaze ze idzie sie pochalastac :sorry:
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny ja tez polecam Octanisept
. Miałam 4 stopień popękania - to jest naprawdę bardzo mocno. Ponieważ musiałam być szyta również głęboko w środku, to zawołano lekarza. Ale to co na zewnatrz zszywała już położna. Ja za każdym razem jak szłam do łazienki do podmywałam się wodą i psikałam bezbośrednio na rany octaniseptem. Przez chwilkę lekko szczypało, ale powiem Wam, że super szybko wszystko sie zagoiło. U mnie jest to jeden z wazniejszych środków w apteczce. Cała rodzina uzywa octaniseptu w różnych przypadkach - elegancko się wszystko szybciutko goi.

Przy porodzie była tylko jedna połozna i momentami miała pomoc. Lekarz jest wzywany tylko w sytuacji gdy połozna nie może sobie poradzić bo poród się komplikuje. Do mnie wołano lekarza jak po 4 godzinach partych nie mogłam wypchnąć małego. Lekarz miał go wyciągnąć próżniowo. Na szczęście podziałało to na mnie bardzo motywująco i urodziłam sama :-)

Friggia udanego pobytu w PL!

Tusienka ta Twoja szkoła brzmi naprawdę super :-)

Justynaj mi tez często znikała wiadomość, którą napisałam. Twraz zawsze zanim zatwierdzam odpowiedź, to ją kopiuję i wrazie czego po ponownym zalogowaniu robię tylko wklej i już :-)

Dziewczyny w Danii jest trochę kosmetyków dla dzieciaczków. Można je dostac w każdym markecie. Wiele z nich jest bezzapachowych i niedrazniących. Polecane są firmy Neutral, ja miałam jeszcze Libero. Ale ogólnie to większość zamawiam z PL kosmetyków z certyfikatami ekologicznymi. ja zawsze zamawiam ze sklepu internetowego zdrowekosmetyki.com.pl (nie zalezy mi na robieniu reklamy, tylko sprawdziłam ten sklep i pod względem cen i jakości usług moge naprawdę polecić). Do włosków i kąpieli miałam produkty firmy Logona, bardzo fajne pasty do zębów Lavera i Logona. Oliwkę i balsam do ciałka mam też Logona ale prawie nie uzywam. Na słonko Eco Cosmetics - Krem na słońce faktor 45 dla dzieci/niemowląt. Ceny są wysokie, ale czesto mozna trafić na fajne promocje. Na pupkę niezastapiony i jednak najlepszy Sudokrem i mąka ziemniaczana. Miałam też kosmetyki Avene i muszę powiedzieć, że bardzo przyjemne. Gdy mi się kończyły te z Polski, to kupowałam właśnie Libero i Neutral. Ja zwracam uwagę na skład kosmetyków, dlatego mam manie na te ekologiczne.

Jesli chodzi o zgagę, to też się z nią męczyłam, mi pomagało jabłko, ale niestety na krótko.

Buziaki
 
hej:-)

friggia udanego pobytu w pl.napisz jak maly zniosl podroz??:tak:

Dzieki Kochane za odpisanie na temat szycia po porodzi.no tak wlasnie myslalam ze jak nie jest za wiele do szycia to zajmuje sie tym polozna.ja ide do swojej teraz w 34tyg wiec sie jeszcze dopytam,bo oczywiscie jak wyszlam od niej to dopiero przyszlo mi dfo glowy mnostwo pytan:tak:
no i oczywiscie juz szukalam w necie Octaniseptu i na pewno go kupie jak go tak chwalicie:tak:

buzka i milego wieczoru
 
Hej kobitki!
Rodzinka sie cieszy z Dimka, ale i tak sporo sie nim sama zajmuje, bo jednak mama juz nie ma tyle sil co dawniej, a Dimi najlzejszy nie jest. Ale jutro idziemy po raz pierwszy na basen, bo Dimek podczas kapieli potrafi zachlapac caly pokoj (i pomyslec, ze kiedys plakal, gdy go kapalam).

U mnie przez wywolywanie i porod zaliczylam kilka poloznych, no a pozniej to wiecie jak bylo, wiec sporo lekarzy sie przewijalo. No a nic mi nie popekalo, no bo zanim doszlo do rozwarcia to mialam cesarke i nic nie stosowalam na rane, samo sie zagoilo, teraz mam blizne niemalze niewidoczna (ale przygotowane mialam octisept i tamtum rosa, bo ponoc dobre).

Kosmetyki mam glownie z polski, ale uzywalam tez dunskich, marketowych, slyszalam np., ze polski johnson's czesto uczula, no a dunski odpowiednik natusan, nie.
 
reklama
anansie Dimi podczas pierwszego lotu troche wariowal, byl zmeczony, bo go musialam obudzic wczesnie, ale przy drugim locie przespal cala droge. Ale nie mam ochoty nawet myslec o powrocie, zwlaszcza, ze bede miala kilka godzin przerwy miedzy lotami.

A odnosnie lekarza, to u nas jest dwoch Polakow i sa koszmarni, albo sie makabrycznie zdunczyli, albo to jest kwestia ludzi i mam zamiar sprobowac w koncu Dunczyka
 
Do góry