reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy w danii

Witam Mamusie!:)
Mamy z mężem i 16msc synkiem zamiar wyjechać do Danii własnie.
Mam pytanie: ile kosztuje żłobek/przedszkole? Czy ciężko się do niego dostać?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź... może już o tym pisałyście, ale czytałam kilka stron i nie znalazłam, a całego forum nie dam rady przeczytać w całości,
Bardzo serdecznie pozdrawiam,
Asia
 
reklama
Witaj asiu-lek :-) Informacje dla Ciebie zostawiłam w dziale o żłobkach, przedszkolach i szkołach. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to śmiało.


anansie jesli byś tak chciała wpaść do szpitala jak to opisałam wcześniej, to pamiętaj, że nalezy to zrobić w godzinach popołudniowych albo najlepiej w weekend, bo inaczej mogą odesłać Cię do lekarza rodzinnego, a tak to powiesz, że nie masz jak się z nim skontaktować.

U nas póki co bez zmian, walczymy...eh.
Całuski
 
Ostatnia edycja:
Czesc dziewczyny! Ja tylko na chwile nie bylo mnie pare dni, odiwedzilam kolezanke na Fyn :-)a tutaj tyle wpisow. Dziekuje Wam za porady odnosnie tych znieczulen na porodzie. Chyba wezme ten epidural, bo po co mam sie zginac z bolu, przy parciu i tak epidural zanika, wiec bolu nie uniknie sie do konca, a po co te nieprzyjemne chwile przedluzac. Maska prawdopodobnie mnie oglupi tak jak dolargan a to chyba najgorsze bo bolu nie likwiduje tylko czujesz sie bezradna i zmeczona.
nie wyobrazam sobie wogole kilka godzin przec. Podziwiam!!!
ja mialam taka sytuacje ze mi sie polozyli na brzuch i zadnego parcia nie pamietam bo za 3 razem ucisku na brzuch mala byla juz na swiecie.

Ka-mila u mnie ta wade wykryli jak mialam 6 lat skarzylam sie na bol przy siusianiu i lekarze wyslali mnie na 2 tygodniowe badania do szpitala. Tam sie okazalo, ze mam podwojna nerke i przewod okolomiedniczkowy( nie jestem pewna czy poprawnie pamietam nazwe)
Byla to wtedy infekcja drog moczowych.po jej wyleczeniu powiedzieli mi, ze bede miala tendencje do infekcji. I rzeczywiscie w dziecinstwie kilka razy w roku mialam infekcje drog moczowych, ale z tego co mi mama mowila to nie bylo koniecznosci podawania antybiotykow, tylko slabsze leki typu furagin i pomagaly. Musialam zawsze uwazac na to,zeby nie chodzic boso, zeby nie siadac na zimnym, i duzo pic,czesto siusiac.
historia powtorzyla sie z moja pierwsza coreczka. Poniewaz mialam infekcje w ciazy to chyba zarazilam mala.bo wyniki jej po porodzie byly nieciekawe odnosnie moczu i wykryli infekcje. Ale zrobili jej usg jamy brzusznej i nerki sa prawidlowe. Od tego czasu przez rok robilismy jej czesto badania moczu i obserwowalismy. Od tego czasu mala nie ma zadnych problemow. Ja tez juz od naprawde dlugiego czasu nie mam zadnego problemu z nerkami.
Nie chce wam niczego radzic bo kazda sytuacja jest inna. Ale jesli tak super udalo sie wyleczyc to, to pozostaje wam po prostu uwazac teraz, niech mala pije duzo, witamina pod roznymi postaciami mysle o sokach np.czeste siusiuanie no i badania moczu co jakis czas.no i to co tez lekarze wam radza.ja mysle, ze ona wam wyrosnie z tego:-)tego bardzo wam zycze!
A narazie koncze bo musze zmykac na basen. Wieczorkiem dalszy ciag:-)
i uwaga, mam nadzieje ze choc raz uda mi sie pozadnie wyslac posta.
 
Hej Mamuski :)

Hopsasanka Dużo, dużo zdrówka dla Nikodemka!

Ka-mila A kiedy wracacie? Wiem jak to jest... ja też nie umiem długo wytrzymać w PL. Chociaż Ty to i tak już długo jesteś, bo ja to max 2 tyg. wytrzymuje i ostatnie dni juz marze o powrocie do naszego domku.:tak: A teraz jak już będziemy jechać to max. na tydz. nie więcej, tylko w wakacje na dłużej pojedziemy, ale w rodzinnym mieście to i tak będziemy tylko pare dni, bo na reszte czasu chcemy pojechać na wakacje.

Friggia-
A Ty jak tam w PL? Wróciłaś już czy jeszcze nie?;-)

U Nas wszystko w porządku, w pracy ok., w szkole też.. Lenka zdrowa, to najważniejsze ;-) Jutro mój Meżuś ma urodzinki więc właśnie robie ciacho 3-BIT i posiedzimy jutro przy dobrej kolacji i szampanie:tak: a w sobote imprezka i akurat mam wolny weekend na szczęście, więc spokojnie się z wszystkim wyrobie.:-)
 
Hopsasanka zycze szybkiego wyzdrowienia Nikusia, i wracajcie szybko
Anansie wyczytalam gdzies, ze na zgage trzeba pic czyli zapijac zgage. Mnie to nawet pomaga. I o dziwo np. Jem duzo chili i po tym mi nic nie jest, a najgorzej reaguje na zelazo wieczorem.

Ogladalam wlasnie serial o porodach w Danii ale myslalm ze to bedzie cos lepszego.a to pusty film gdzie tylko chodzi o sensacje. Spodziewalam sie dokumentu bo tak reklamowali.
 
Aj, niechcacy wyslalam za wczesnie. Milego wieczorku i spokojnej nocki:-) strasznie duzo dzis energii we mnie. Az strach co sie bedzie w nocy dzialo:sorry:
 
hej Mamuski:-)

justynaj Lulim ja tez chce epidural i nie chce probowac nic innego.przy malej mialam i bylo ok.oczywiscie skurcze czulam,ale byly delikatniejsze.o co chodzi z tym planem porodu??czy to trzeba ustalic z polozna do ktorej sie chodzi??
jezeli chodzi o zgage to wyprobowalam juz wszystkiego i migdaly i cola,rennie i nawet to co mi polecila friggia i wiecie co d...a pomoga doslownie na chwile,ale w dzien jest ok,za to w nocy nie moge spac tak mnie meczy...no ale musze to jakos przezyc...:tak:

Dziewczyny ktore rodzilyscie napiszcie co wzielyscie do szpitala dla siebie,a co dla maluszka???:-)

hopsasanka co u Was??jak maly??i jak mozesz to napisz co mu sie dzieje z tym siusiaczkem,bo ja sie zastanawiam jak to jest ze sciaganiem skorki u chlopcow,bo nie mam pojecia.duzo zdrowka dla Nikosia i sily dla Ciebie:tak:no i czy juz mniej wiecej wiecie kiedy wracacie??

friggiaaaaaaaaaaaaaa co u Was??odezwij sieeeeeeeee:tak:

Tusienka super,ze u Was wszystko ok:-)

buzka:-)
 
Anansie ten plan porodu to twoje oczekiwania w stosunku do poloznych, lekarzy przy twoim porodzie. To jest taki formularz, ktory tez pewnie dostlas od poloznej fødslen- forventninger. Tam wpisujesz czego np.oczekujesz.mozna tam wpisac co bylo zle np. W poprzednim porodzie np. Leki morfinopochodne jesli zle dzialaly na ciebie to wpisac trzeba,zeby tego unikali. Chodzi o to, ze w czasie porodu i bolu czasdm ciezko wytlumaczyc czego sie chce i oni chca zeby to napisac wczesniej i dac im przy porodzie.
A jesli chodzi o zgage to mysle ze przejdzie ci jak brzuszek zacznie sie troche obnizac i przestanie naciskac na zoladek.
ja mam problemy z woreczkiem zolciowym niewiele znowu moge jesc, tlustego ani surowego slodkiego.ale w zeszlej ciazy tez tak mialam i jak brzuch zaczal sie onnizac to problem ustapil.czyli to9 miesiac. Ale ty jestes blizej niz ja:-)
 
justynaj dziekuje za odpowiedz.wiesz,ze nie dostalam takiego formularza:no:ide do niej 24lutego wiec chyba jej o tym powiem jak myslisz??
co do zgagi to pewnie masz racje:tak:moj maz mi dzis kupil w aptece gumy na zgage pani mu polecila i zobaczymy jak sie sprawdza w nocy;-)

aaaaaa i dziewczyny dostalam list ze szkoly,ze zaczynam 1lutego i zajecia bede miala w poniedziaki i srody.a wiecie co jest najlpsze,ze jak bylm na rozmowie to zaznaczylam,ze moge tylko w weekendy bo moj maz pracuje na zmiany i nie mam z kim zostawiac malej i dlugo rozmawialam na ten temat i tlumaczylam tej paani co i jak i prosze zapisala mnie na zajecia w tygodniu.ja sie bardzo ciesze,ze w koncu pojde do szkoly,ale bede musiala chodzic co drugi tydz i nie jestem zachwycona,ze bede opuszczac:no:
 
reklama
Hej kobitki!
Nie wiem czemu, ale w ogole nie otrzymywalam powiadomien o nowych wiadomosciach na maila, wiec wchodze dzisiaj, bo cos mi sie to podejrzane wydalo, a tu pelno wiadomosci. No coz nadgonie pozniej :-).
My dalej w PL, do czwartku, w sumie to jestem bardziej zmeczona niz w DK, tak to jest, tu isc tam isc, a jeszcze maluchem sie zajac.
Wizyta na basenie byla super, wczoraj bylismy drugi raz, Dimi byl bardzo zadowolony, chociaz woda w brodzikach byla troche chlodna (miala byc powyzej 33 stopni, a miala 28), wiec wiecej siedzielismy w "babelkach".
Zalatwialam sprawy zwiazane z chrztem (na czerwiec) i moj proboszcz powiedzial, ze dziecka nie ochrzci, bo nie mamy slubu koscielnego i nie mieszkamy w PL, wiec poszlam do innego kosciola, tam nie bylo problemy, ale kazali doniesc zaswiadczenie od proboszcza mojej parafii. No i problem, bo moj proboszcz potraktowal mnie tragicznie, takimi tekstami zaczal rzucac, ze rozstrzesiona wyszlam, a zaswiadczenie nie wydal, bo moje dziecko go nie obchodzi skoro urodzilo sie w DK. Normalnie bylam zalamana, na szczescie w tym drugim kosciele powiedzieli, ze jak nie chce dac to niech nie daje, a ochrzszcza i tak.
Ech straszne, ze kosciol kosciolowi nie rowny.
Jeszcze poszlam do dermatologa i okazalo sie, ze mam zaniedbane (lekarz w DK powiedzial, ze mam czekac pare miesiecy, bo samo przejdzie) ropne zapalenie mieszkow wlosowych i bede na antybiotyku do 2 miesiecy. Gdyby ten biiip dal mi wtedy antybiotyk to pewnie wszystko juz by sie wygoilo, ech szkoda gadac.
Kochane moje, mam nadzieje, ze u Was wszystko ok, dzieci i brzuszki rosna :-*

P.S.justynaj widzialam, ze chyba pytalas o epidural, poczytaj o tym sobie ile mozesz, bo rozne moga byc na ten lek reakcje, nie wiem czy u mnie wszystko skomplikowalo sie po bledzie lekarzy czy przez znieczulenie, no ale ja bym juz miala obawy przed zdecydowaniem sie na nie, choc wiadomo, jeden przypadek na kilkaset pewnie jest taki
 
Do góry