reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy w danii

ola652 Chyba wiem, ktore lozeczko masz na mysli, to jest to, co moze posluzyc przez wiele lat, bo scianki przestawiasz i lozeczko robi sie wieksze, nie wiem tylko jak wyglada kwestia materaca, musi byc jakis specjalny, no i zapewne przy zmianie rozmiaru trzeba kupic nowy. Jak kojarze to lozeczka dosc sporo kosztuja, ale skoro moga sie powiekszac to moze i sie oplacaja. From Crib to Toddler Bed to Sitting Area: Stokke Sleepi System | Family Style
Do mnie tez przyjezdza rodzina w niedziele i mam podobne odczucia co Ty ;)
 
reklama
ola652 no zapraszamy częściej :) coś się opuściłaś ostatnio :) a ja tęsknię ;-)

Mówicie rodzinka przyjeżdża.. fajnie macie.. Ja z nudów umieram.. i nie pogardziłabym jakimiś gośćmi.. Dzisiaj do PL przyleciała moja kuzynka z USA i liczę na to, że mnie tu odwiedzi z kuzynem.. ale niestety jeszcze nie wiem czy na pewno.. Chciałabym bo nie widziałam się z nią kilka lat, w zeszłym roku była też w PL, no ale nie trafiłyśmy niestety na siebie, bo my byliśmy wcześniej..

No a samopoczucie to wiesz.. jak to ostatni miesiąc... wg tygodni to mi 4,5 zostało.. Ciężko momentami, toczę się jak słoń.. bardzo mi dokucza te moje dodatkowe 15 kg... Czuję się taka ociężała..

A jeśli chodzi o te łóżeczka rosnące z dzieckiem to mi się to spodobało ostatnio: http://www.babysam.dk/leandersengen-hvid.aspx ale cena jest masakryczna jak dla mnie..

a z takich bardziej przyziemnych, choć cenowo też nie tak mało to to mi się bardzo podoba: http://www.babysam.dk/troll-sun-tremmeseng.aspx
 
Ostatnia edycja:
no wiecie co to dziwne bo te łóżeczko było w cenie ok 1500 pewnie bez materaca i niczego ale z tego co kojarzę taka była cena, nie przyglądałam się za bardzo bo to mąż mnie tam zaciągną ale tak mi się zdaje, było coś jak pokazała friggia1985 tylko białe było, cudne, może to nie było tak rosnące z dzieckiem tylko zwykle nie wiem hehe

poza tematem chcialam się zapytać czy może kojarzycie jakieś strony internetowe coś w stylu wyszukiwarek o wynajem mieszkanie bo coś czuje ze czym prędzej trzeba się ewakuować, mamy nieustający problem, bo właściciel naszego domu ma nas w nosie, piec się psuje, ciągle mamy zimna wodę, a on nawet nie raczy przyjechać sprawdzić... poza tym podniósł nam znów czynsz a do tego przyszedł mi rachunek do zapłaty za ogrzewanie 11tys... gdzie akonto mam 10tys, to jest jakieś nie porozumienie gdzie moja sąsiadka ma mieszkanie większe prawie o 40m i ma taka sama dopłatę, moim zdanie nie możliwe żeby trzy osobowa rodzina "naczerpała" tyle ciepła i wody jestem w szoku i napisałam odwołanie do adwokata który przejął ten dom bo właściciel ogłosił trzecia już upadłość w swojej kadencji. Super nie :) dla ciekawostki dodam ze mój kolega ma dom nie wiem ok180m i za cały rok płaci 15tys za ogrzewanie go a ja przy swoich skromnych 80m mam do zapłaty w sumie ponad 20tys... jestem zła i myślę ze to przez ten piec, zobaczmy co mi odpiszą....:baffled::wściekła/y::growl::errr:

a zmieniajac temat kA-Mila wiem co czujesz ja w ciąży tyle przytyłam i czułam się jak słoń w składzie porcelany hehe ale jeszcze trochę wytrzymasz, już bliżej niż dalej :) napisz jak Kamilka się czuje, co tam w żobasku, radzi sobie i co słychać u mężusia ;-):tak::tak:

pozdrawiam i jak znacie jakieś strony to mi podeślijcie całusy :laugh2::laugh2:
 
ola652 Cos mi sie wydaje, ze wlasciciel waszego mieszkania jest bratem naszego. Ogrzewania malo co uzywamy (jacys rozgrzani jestesmy ;) ) i doplaty przyszlo 7 tys., rozlozyl nam to na 2 raty, po czym ktoregos pieknego dnia przyszedl pan i odlaczyl wode i ogrzewanie, bo okazalo sie, ze wlasciciel nie placi od ponad roku. Sprawa zajela sie kommuna i po dwoch dniach zaplacili rachunek, no ale milo nie bylo, zwlaszcza, ze bylo to koncowka zimy. A tydzien temu dostalismy list od adwokata o orzeczeniu upadlosci i bankructwa naszego "wlasciciela", rachunki dalej nie poplacone, a na jego koncie 74kr.
Jesli chodzi o strony, to my zawsze szukalismy stron internetowych gazet z danego miasta, tam byly najlepsze oferty, bo prywatne, ewentualnie strony spoldzielni mieszkaniowych, oferty pojawiaja sie tez na gulogoggratis.dk, dba.dk, no i strony firm sprzedajacych domy i mieszkania, czesto maja sporo ofert do wynajecia
 
no właśnie a powiedz mi czy o rozłożenie o raty zgłaszałaś się do dostawcy gazu czy do adwokata bo ja nie wiem? a poza ty nie mam pojęcia kto mi dostarcza ogrzewanie, wiec nie wiem co dalej:dry:
 
Dziewczyny to faktycznie macie problem z mieszkaniem, raczej z wlascicielem Waszych mieszkań. To dziwne, że tak dużo płacicie. Chociaż ostatnio koleżanka mi mówiła, że przyszło im do dopłaty za ogrzeanie 7tys. gdzie mają sporo mniejsze mieszkanie od Nas a Nam przyszło 3tys. nie mam pojecia skąd te sumy się biorą.:shocked2:

Ja to też się raczej ciesze jak ktos do Nas przyjezdza, ale oby nie na dłużej, bo pewnie też bym już taka zadowolona nie była.;-)Zależy tez kto, bo teraz jest u Nas siostra mojego Meza, jest już 2tyg. i zostanie jeszcze ok 3-4tyg. i bardzo sie ciesze, ze tu jest chociaż mam się do kogo odezwać, no i zawsze sobie też gdzieś jezdzimy, zeby Szwagierka coś zwiedziła, teraz w niedz. bylismy w Djurs Sommerland, w tą niedz. jak pogoda dopisze chcemy pojechac do ZOO w Ebeltoft, więc zawsze coś się dzieje.:-)
A tak po za tym to macie kogoś w Danii z rodziny? Czy sami tu jesteście?
 
Hej dziewczyny!

Przyjmiecie nową ciężarówkę do swojego grona?
Mam 26 lat, mieszkam z mężem w Aalborgu już od ponad 3 lat. Spodziewamy się w listopadzie narodzin naszego pierwszego maleństwa-córeczki :)
 
Hej Mamuski :)
Ja tez bym chetnie dolaczyla :) Mam 26 lat, w Danii mieszkam od 3 lat, mam 2 letniego Synka :) Mieszkamy w Aarhus od pol roku, wczesniej mieszkalismy w Silkeborgu.
Pozdrawiam
 
reklama
ola652 O rozlozenie prosilismy wlasciciela, a potem jak i tak odcieli, bo sie okazalo, ze nie zaplacil zglosilismy do kommuny i do adwokata z kommuny.
Echo i dalipska chyba z dolaczeniem tutaj nie ma zadnego problemu, sama sie wmieszalam w tlum kilka dni temu ;-). Co ciekawe tez mam 26 lat :-D no a oczekuje no...dziecka, plci nie znam ;-)
Tusienka24 chyba wiekszosc z Nas chyba lubi gosci "goscinnie", chociaz goscie sa rozni. Ja sie tylko martwie gdzie to wszystko co ze soba przywioza pomieszcze, no i czy pogoda jak kolwiek dopisze, bo poki co to przewidywania sa marne.
A w Danii nie mam nikogo poza mezem i jego rodzina, z ktora widzimy sie od parady (dunska rodzina jest w tej kwestii inna niz polska). Ostatni znajomi tez mi uciekli do Polski, dlatego ciesze sie, ze znalazlam Was dziewczyny! :-)
 
Do góry