reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy w danii

kA-Mila Musze sprawdzic gdzie jest ØnskeBørn, chyba widzialam w Aalborgu. Wybieram sie w przyszlym tygodniu, mam nadzieje, ze dalej zalapie sie na jakies fajne promocje :). A co do tych wkladow to warto je kupowac, czy mozna czyms zastapic? Nie wiem na jakiej zasadzie "dziala" taki kosz.
Lozeczek z wyjmowanymi strzebelkami nie widzialam, ale widzialam z opuszczanym bokiem, badz tez z bokiem, ktory mozna calkiem wyjac i nad tym sie zastanawiam.
 
reklama
Friggia Tak jak pisze ka-mila paczuszke mozesz jeszcze dostac z Matasu i Libero. A co do łóżeczek to faktycznie wyciagane szczebelki są zbędne, my mielismy bez i tak jak Kamilka moja Lenka zaczęła szybciutko spać w swoim normalnym łózku.
 
W sumie to tak mi sie wydaje, ze lozeczko jest nie tak wazne jak materac.
W Libero i Matasie tez sie zarejestrowalam, musze teraz czekac na wiadomosc od nich (chyba poczta) a potem poszukac gdzie moge odebrac paczke z Libero, z Matasem nie mam problemu, bo mam jeden w miescie :)
 
friggia wkładów do kosza nie da się niczym zastąpić. One są na takim specjalnym kółku naciągnięte.. ciężko mi to wytłumaczyć.. Mnie jedynie udało się kiedyś kupić tańsze zamienniki, poleciła mi jedna koleżanka tylko cholerka to było tak dawno że nie pamiętam gdzie to zamawiałam.. Ale nie byłam z nich zadowolona bo te worki były gorszej jakości i przepuszczały "zapachy"..
Tu na zdjęciach możesz mniej więcej zobaczyć jak to wygląda: Pojemnik na pieluchy Angelcare Captiva | Bezpieczny dom | BabyMama.pl – sklep z artykułami dla mam i niemowląt
Z LIBERO dostałam list do domu (około 33 tygodnia ciąży) z takim "certyfikatem" z którym udałam się do Bilki i tam mi dali paczkę.. Natomiast z Matasa mam problem, bo ja tam się logowałam już ponad dwa lata temu i teraz nie mam żadnego maila z tym, że paczkę mogę odebrać, może przyjdzie później.. ;)

Co do materaca to masz rację, jest to ważna sprawa.. my kupiliśmy lateksowy.. Sami dla siebie też taki mamy i nie jest on ani za twardy ani za miękki.. idealny. do tego te materace są antyalergiczne.
W Polsce niestety nadal panuje moda na twarde materace, gryka-pianka-kokos i inne tego typu wynalazki... to jakieś nieporozumienie moim zdaniem.. Wielu rodziców powinno sobie samemu sprawić taki materac i spać na tym, podejrzewam że po jednej nocy wyrzucili by do śmieci taki materac.. ale dzieciom to tak... To już lepiej ze zwykłej pianki kupić niż takiego twardziela.. no ale to tylko moje zdanie :)


A ja się zastanawiam nad tą wanienką http://www.babymama.pl/Kapiel/Lazienka/Wanienka-skladana-Flexi-Bath/flypage.tpl.html
Może któraś z Was ją ma??
Mam co prawda wanienkę, ale jest różowa i nie chcę chłopaka kąpac w różowej, więc kupiłabym jakiś uniwersalny kolor tak by dwójkę dzieci w niej kąpać, do tego ta wanna mnie kusi bo można ją złożyć i nie zajmuje tyle miejsca, co nasza obecna.. a łazienkę niestety mamy bardzo małą..
 
Ostatnia edycja:
kA-Mila sama tez kupilam materac lateksowy (w standardowym wymiarze) dla malucha, z tego samego powodu co Ty, mialam taki i twierdze, ze jest najlepszy. Moim zdaniem lepiej przyoszczedzic na czyms innym niz na wygodzie podczas snu.
Widze, ze ten pojemnik na pieluchy nie jest najtanszym wynalazkiem, mam nadzieje, ze sie sprawdzi. A jesli chodzi o worki, no coz, skoro mowisz, ze zamienniki nie sa najlepsze, w takim razie lepiej zaopatrzyc sie w orginalne.
Co do wanienki, to tez mnie kiedys ciekawila, ze wzgledu na rozmiar, ale dostalam przewijak z wanienka (drewniany), wiec nie myslalam juz wiecej o tej wanience. Ciekawa jestem, czy sie zbyt latwo nie sklada podczas uzywania
 
friggia no u nas się sprawdził ten kosz, nie musiałam biegać za każdym razem do kuchni żeby pieluchy wyrzucić, tylko miałam go przy komodzie z przewijakiem... Przestałam go używać jak Kamila trochę podrosła i w związku z tym pieluchy były większe więc szybko się zapełniał... No tani nie jest, jakbym miała go kupić to pewnie bym się zastanowiła.. ale jak jest gratis to ok.. teraz mam w sumie dwa.. :)
Noo i cieszę się ze nie tylko ja mam takie zdanie na temat materacy.. na forum mam z polski niestety nikt się nie daje przekonać co do lateksu, wiadomo jest droższy, ale tak jak piszesz, czasem wydaje się kasę na dużo innych zbędnych rzeczy niepotrzebnie..

Wiaderko widziałam, ale mnie tez nie przekonuje.. zwłaszcza dla dziecka które już siedzi i lubi się bawić w wodzie, a w tym wiaderku kompletnie nie ma na to miejsca.. bo niby gdzie kaczki i rybki mają pływać :)

A ta flexi bath to myślę że nie powinna się składać bo woda napiera na ścianki, tak jak w basenach rozporowych :)
 
kA-Mila dokladnie, jak cos jest za darmo to trzeba wyprobowac, tymbardziej skoro moze choc troche ulatwic zycie ;).
Co do materaca, to mysle, ze kazdy powinien wyprobowac i wtedy poczulby roznice. My w tej chwili mamy zwykly, sprezynowy, skrzyniowy czy cos w tym rodzaju i caly czas mysle, aby wymienic go w koncu na lateks (lateksowy mialam jeszcze za czasow "lozka jednoosobowego"), dlatego dla dziecka stwierdzilam, ze nie ma co sie zastanawiac.
Wanienka rzeczywiście z woda pewnie zachowuje sie inaczej, ogolnie mysle, ze jest dobrym pomyslem ze wzgledu na miejsce i bez problemu mozna ja ze soba wszedzie zabrac. Moze przy nastepnym dziecku... ;)
 
Hej dziewczyny :-)
chcialabym was zapytac o wozki. Jestem milosniczka wozkow i niedawno wlasnie odkrylam dunskie wozki i dla mojego kolejnego malucha mam zamiar takowy zakupic. Mieszkamy w Kanadzie,wiec bedzie idealny :-) Moje pytanie jest o konkretna marke: Trille Dream - czy znacie? czy sa dobre? jak sie sprawuja? macie jakies doswiadczenie z tym modelem? moze wasi znajomi? moj wybor padl na ten model,bo ma on wielgasna gondole ( 97 cm),Lift i spacerowke i jest duzo tanszy niz Odder za sama gondole - czy to oznacza tez ze jakosc jest gorsza? Bede wam wdzieczna za jakiekolwiek wskazowki :-) Dzieki.
 
reklama
friggia my właśnie z takiego spręzynowego zmieniliśmy kilka miesięcy temu na lateks.. Śpię o niebo lepiej, mój mąż też i w końcu nie budzę się za każdym razem kiedy on sie przekręca z boku na bok
biggrin.gif


A ja dałam nasze łóżeczko do piwnicy, do której dostęp ma tylko dozorca.. i chyba ma urlop bo nie widuję go od początku tygodnia... więc nie mam jak go stamtąd wziąć.. Może w piątek ktoś się pojawi, bo zazwyczaj trawe koszą.. więc musze polować, bo kurcze przydałoby się już przemeblowanie w naszej sypialni zrobić..
No i myślałam że pojadę dziś po regały dla Kamili ale babka od której chcę kupić nie oodzywa się... I niestety stoję ze wszystkim w miejscu..

Powiedz jak Twoje samopoczucie? Bo u mnie już kiepsko.. Mały chyba bardzo naciska główką w dół, bo bardzo boli mnie kośc łonowa, czasami to nawet taki piekący ból.. w poprzedniej ciąży tego nie miałam..
confused.gif


Ewa-Krystyna z tego co się orientuję w duńskich wózkach to Trille to taka najtańsza - marketowa wersja.. Ale czytając opinie na duńskich forach o wózkach trafiałam na zadowolone mamy.. faktycznie jest on dużo tańszy niż Odder, ale Odder to znowu jeden z droższych wózków. Ja po raz drugi kupiłam szwedzki wózek Emmaljunga - zdjęcie na poprzedniej stronie. Też bardzo tutaj popularny w Danii. Cenowo wypada chyba pomiędzy Trille a Odder (choć zależy który model Odder'a bo są na prawdę różne i w różnych cenach, w zależności od typu stelaża, gondoli itd). Pomyśl jeszcze czy będziesz chciała jeździć taką wielką spacerówką, bo koła w tych wózkach są ogromne, a zazwyczaj spacerówki szuka się lżejszej.. chyba że to akurat nie ma dla Ciebie znaczenia.
Emmaljunga też ma tańszą wersję i jest w komplecie z liftem - nazywa się Emmaljunga Big City.. znajdziesz tu: http://www.emmaljunga.com/pl/index.php
Tu są katalogi on-line sklepów dziecięcych, możesz sobie porównać te różne firmy, modele i ceny..
http://www.e-pages.dk/babysam/17/
http://www.swiflet.com/SEO/onskeborn/9/1/

W razie pytań pisz jeszcze, ja trochę wózków przerobiłam. Przy pierwszej córci miałam aż 3, a potem jeszcze 4-ty spacerowy :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry