reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy w danii

joga to dobry pomysł ale basen jeszcze lepszy, jestem przekonana ze cie przejdzie i samopoczucie się poprawi i w ogóle basen świetna rzecz :) jak tylko się postrasz znajdziesz czas wystarczy pól godzinki mąż na pewno zostanie z mała :) myślałam już nam imieniem wiem wiem ze to dopiero początek ale ja już np wiem ze moja córeczka która urodzi się za dwa lata będzie miała na imię Alicja tak mi się marzy córcia aach... no a poza tym u mnie mały coś marniscie wygląda chyba go jutro rozłoży :(
Życzę wszystkim przyszłym, obecnym i prawie podwójnym mamom spokojnego snu :)))
 
reklama
halo halo!! Jest tu kto??

GosiaP pomyślę o tej jodze. Muszę sie zorientować gdzie tu w mojej okolicy takie zajęcia się odbywają.

Alicja dziękuję ;) A co u Ciebie? Napisz nam jak tam synio się sprawuje itp itd ;)

Ola652 to widzę że dzidzia już zaplanowana ;) Super!!! Dałaś się jednak przekonać??
Nie myśleliśmy jeszcze nad imieniem. Faktycznie jest za wcześnie jeszcze. Przy wybieraniu imienia dla Kamilki myśłeliśmy też trochę o imieniu dla chłopca, ale niewiele bo nastawialiśy się na dziewczynkę. No i mi się podoba Piotr (gdyby teraz okazał się chłopak), ale teraz nie wiem.. Jedno co jest pewne to musi to być tzw. imię międzynarodowe. Tak by Duny nie miały problemów z wymawianiem. Aaaa i jeszcze miałam na myśli Denis albo Iwan - to już typowo duńskie... ;)
Pomysłu na imię dla dziewczynki nie mam...
Muszę poszukać może jakiejś książki z imionami duńskimi, może mi się jakieś spodoba ;) A do tego daleko jeszcze..

Ola mówisz że basen najlepszy?? no mi się też tak wydaje i ja przede wszystkim lubię pływać. A czas to na pewno sie znajdzie. Teraz mam tylko 3 dni szkoły tygodniowo więc będę mogła jechać w dzień wolny od szkoły.

Ola do Ciebie mam jeszcze pytanko, bo na gg kiedyś chyba pytałam, ale nic nie odpowiedziałaś.. CHodzi mi o urodziny Adrianka.. Jak je w końcu zorganizowałaś? Przygotowałaś sama jedzonko czy zamawiałaś?

Ja będę musiała zrobić urodziny dla Kamilki. Wiem tylko tyle że albo mogę zanieść tort do dagpleje, albo zaprosić ją z dziećmi do domu. Może Wy wiecie co się tu przygotowuje do jedzenia dla młodszych dzieci?
Ja chyba zaproszę ich do nas do domu. Jak inne dzieci miały urodziny, to zawsze szli do domu takiego dziecka.. :)
 
oo przepraszam cie bardzo jakoś mi umknęło nie zauważyłam wiadomosci na gg urodzinki wyprawiliśmy w przedszkolu, był tort, również kupiliśmy pizze i sama zrobiłam babeczki ze świeżymi owocami i bita śmietana nic nie wróciło wiec chyba smakowało :)) po imprezie faktycznie było małe przyjecie w domu ale tylko dla polskich znajomych z dziećmi w Adrianka wieku tak wiec urodzinki były udane, wiem tez ze mamy przynoszą do przedszkola spaghetti ale jeśli chodzi o mniejsze maluszki to chyba tylko ciacho wchodzi w grę nie wiem. co do dziecka to za dwa lata zgodziłam się bo murzę dojrzeć do tej myśli, może coś się zmieni kto wie :)) co jakiś czas mam napad a mąż to wykorzystuje i pokazuje np słodziutkie ubranka dla bobasków hehe
a co do basenu to szczerze sama bym pochodziła tylko z jakim towarzystwem ale może męża namowie to i mały mógł by pochodzić z nami, tez muszę się dowiedzieć co i jak,

pozdrawiam i całusy!!
 

Załączniki

  • 72193316fb.jpg
    72193316fb.jpg
    30,4 KB · Wyświetleń: 49
Hej kobietki :-)
Wczoraj pierawszy raz bylismy z Nikodemem na basenie na zajęciach dla maluszków. Było fantastycznie :-D
Niko najpierw był trochę oszołominy i przestraszony, że wokół tylu ludzi no i co to za wielka wanna ;-) Ale po chwili pluskał wesoło łapkami i nawet nurkował :tak: Jednak tyle nowych emocji spowodowało, że wieczorem nie mógł zasnąć.
Mi natomiast tak się spodobało, że chyba wykupię sobie karnet i raz w tygodniu sama będę się relaksować. Pływanie na kręgosłup jest doskonałe, ja polecam.

Ostatnio Nikulo ma fazę na turlanie się i obracanie na brzuszek - jejku jak człowiek się cieszy gdy widzi postępy swego dziecka :-)

pozdrowionka
 
Ola Adrianek to niezły przystojniak.. ;) Fajne ma włoski. Pewnie dzięki nim nie odznacza sie zbytnio od duśnkich dzieci. Bo po mojej Kamili to od razu widać że nie dunka. Ciemne włosy, brązowe oczy...
A ten torcik to sama piekłaś czy zamawiałaś gdzieś?? My na pierwsze urodziny Kamili zamówliśmy tort w piekarni. Był przepyszny, cholernie drogi i mały. Niby miał być na 10 osób, ale to chyba jakbym pokroiła mini kawałki.

Hopsasanka super że chodzicie z małym na basen. Dzieci to uwielbiają. My zaczęliśmy zaraz jak Kamila skończyła 3 miesiace. Chodziliśmy regularnie co tydzień. Niestety ostatnio nie chodzimy wcale, rozleniwiliśy się bardzo, ale juz planuję to zmienić.

no a postępy cieszą.. i to bardzo.. :-) Każdego dnia dzieciaki zaskakują nas czymś nowym ;)

a co u reszty dziewczyn?? odzywajcie się.. co tam u Was słychać???
 
a sama piekłam i byłam z siebie bardzo dumna hehe tort miał niebieski krem w środku wiec dzieci były zachwycone, a Adrianek żeby było ciekawiej to chyba po babci lub po listonoszu :pP blondasek bo ja i maż mamy ciemne włosy hehe ale na przyszly rok chyba kupie tort bo mialam niezły kocioł za dużo stresu :)) a basen coraz bardziej mi sie marzy ale sama nie pójdę... taki ze mnie dziwny człowiek, Hopsasanka jeszcze chwila moment i będzie biegać jak szalony :) a ja idę malować pokój małemu bo mąż to nie może czasu znaleźć tak wiec ciekawe jaki bidze efekt :D
 
Witajcie.
Dzis mialam miec wywolywanie porodu ze wzgledu na "swedzaca watrobe" ;-)
Udalismy sie do szpitala, polozna sprawdzila mi rozwarcie (mam juz na 1cm), i miala puscic wody, ale poniewaz nie bylo miejsca na zadnej z porodowek, wyslala nas do domu i kazala przyjsc jutro. Zobaczymy czy jutro sie uda. Chcialabym miec juz to za soba. Mialam nadzieje, ze sama zaczne rodzic. Coraz czesciej mam skurcze, ale nie sa bardzo bolesne i sa krotkie, wiec moze to jeszcze nie to.

OlaFajny ten Twoj Adrianek :-)
Ja tez sama nie wybralabym sie na basen.

Pozdrawiam :-)
 
dziękuje :) iii trzymam kciuki!!!!!! i bądźcie dobrej myśli ze już jutro ucałujesz swojego bobaska!! ależ się nie możesz doczekać cio :)) powodzenia i duzo zdrowka dla ciebie i malenstwa ;)
 
GosiaP to czekamy na wiadomość jak poszło. ;) Mam nadzieję ze się rozkręciło i masz już swoje maleństwo przy sobie :)

A ja dzisiaj byłam na pierwszej wizycie u lekarza. Było całkiem miło. Mam fajną lekarkę. ;)
Zbadała mnie i miała też już wyniki badań krwi. Powiedziała że jeden hormon ma bardzo wysoki poziom co dobrze świadczy bo jest małe ryzyko jakichkolwiek wad. To ten m.in. wynik potrzebny jest do testu PAPPA. Więc trochę odetchnęłam.
Poprosiłam też o dodatkowe usg (oprócz tych dwóch standardowych) bo chcę mieć pewność czy nie ma jakichś zmian u dziecka. Tak jak to było w przypadku Kamili. Wszystko zanotowała ;-) Termin obliczyła na 17 sierpnia, ale kazała jeszcze poczekac na usg, bo może być różnica.
Teraz czekam tylko na termin USG i mam się umówić do położnej. Chciałabym chodzić do tej samej co będąc w ciąży z Kamilką, miejmy nadzieję ze się uda.

Ola652 podziwiam za ten tort. Możesz być na prawdę z siebie dumna.
Ja myslę żeby sama zrobić tort teraz na 2 latka dla Kamilki, ale własnie boję się ze ze stresu moze się nie udać.
 
reklama
Nareszcie.
Wczoraj wrocilismy z nasza corunia do domu.
Rozkrecilo sie tego samego wieczoru o 23. W szpitalu bylismy o 3:30, a mala urodzila sie o 6 rano.
Zaraz po porodzie zabrali ja na neonatal, bo porod byl dla niej stresujacy, zielone wody plodowe i pepowina byla scisnieta. Mala byla niedotleniona i bicie serduszka ciagle zmienialo rytm. Na szczescie wszystko dobrze sie skonczylo.
Pozdrawiam i ide sie zdrzemnac. Nieprzespane noce. :-)
 
Do góry