reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy w danii

Dotttiii, witam Coe bardzo serdecznie!
Oj Kochane Brzuszki, szkoda, ze nie mozna Wam pomoc abyscie sie lepiej poczuly. Dobrze Gosiu , sprawdzono Ci krew.
Wiecie co, a moze tez pogoda swoja robi? Przesilenie jesienne , te sprawy...
Wiem jednak, ze dacie rade. Jeszcze troszke. Styczen tuz, tuz!
 
reklama
Witajcie dziewczyny!
Dawno tu nie zaglądałam. Widzę że temat się trochę rozkręcił ;) Super...
I jest nowa mama ;) Alicjo i Gosiu gratuluje brzuszków...
To czekamy na Wasze maleństwa... ;)

Przeleciałam szybciutko posty od ostatniego czasu.
Widzę że macie obawy co do porodu tutaj.
Ja też je miałam, ale szybko minęły. I myśl o porodzie w PL też szybko wyleciała mi zgłowy. Jestem bardzo zadowolona z porodu w Danii. Rodziłam w Skejby sygehus (o którym wspominałyście), ale myślę że w innych szpitalach opieka jest na tym samym poziomie.
Po pierwszym porodzie powiedziałam, że następne dziecko zaplanuję tak, bym je mogła też urodzić w Danii (to tak na wypadek gdybyśmy mieli wracać kiedyś do PL).
Przede wszystkim najważniejszy był dla mnie spokój psychiczny. Wiedziałam że nikt tu na mnie nie bedzie krzyczał, ani mówił że nie ja pierwsza i ostatnia..ble ble.. wiecie o co mi chodzi.. o traktowanie mnie jak człowieka. A nie tak jak jest w PL (oczywiście też nie we wszystkich szpitalach).

Także spokojnie dziewczyny. Jak macie jakieś pytania to piszcie.

Ja bym chętnie dołączyła do mam z brzuszkami, ale to jeszcze nie czas... :)

Pozdrawiam...

P.S. przepraszam, zapomniałam się jeszcze przywitać z Dottii ;) WItam :)
 
Witam wszystkie mamy:))
Mam pytanie do mam ktore juz maja dzieciaczki.Do jakich lekarzy chodzicie??Ja rodzilam w Polsce i tam tez chodzilam z mala na rozne szczepienia...przyjechalam tu do meza z mala jakies 4 miesiace temu...Teraz chcialabym znalezc tutaj lekarza dla mojej coreczki...pozdrawiam wszystkie mamusie i brzusie:-)
 
witaj Dotttiii!
Tutaj chodzi się we wszystkich sprawach do jednego i tego samego lekarza. Lekarz rodzinny, pierwszego kontaktu. To on robi wszystkie szczepienia, badania, prowadzi ciążę itp. Jest internistą, okulistą, pediatrą, ginekologiem w jednym. Pewnie to brzmi dziwnie, dla mnie przynajmniej to było dziwne jak tu przyjechałam. Ale w razie potrzeby to on właśnie kieruje do specjalisty. O ile dobrze pamiętam to wybiera się go w Komunne. Ja akurat nie miałam wyboru, bo w moim mieście jest tylko jedna przychodnia, ale mogłam też zapisać się do przychodni w innym mieście. Pewnie w większych miastach jest większy wybór.

Pozdrawiam...
 
witaj Ka-Mila:)
dziekuje bardzo za wyczerpującą odpowiedz...kurcze masz racje ze troche to jest dziwne,ze jeden lekarz od wszystkiego,ale pewnie mozna sie przyzwyczaic.gdzie mieszkasz w Danii?pozdrwiam
 
Dotttiii jeszcze tak mi się przypomniało apropos tego lekarza, że właściwie to wybiera się go jak składa się wniosek na żółtą karte. Nie wiem czy Ty już to robiłas czy jeszcze nie. I na żółtej karcie jest wypisane kto jest Twoim lekarzem i adres przychodni..

Ja mieszkam w środkowej Jutlandii.. końcem października minęło już trzy lata jak tu jestem i nawet nie wiem kiedy to zleciało..
A Ty gdzie mieszkasz?? Napisz coś więcej o sobie i cóci..

U nas dzisiaj piękna choć mroźna pogoda.. Bezchmurne niebo i pięknie słonko świeci.. Uwielbiam takie dni tutaj :)
Zaraz wybieramy się z córcią na spacerek ;)
Życzę miłej niedzieli ;)
 
Ostatnia edycja:
Hej!
U nas rowniez troszke mrozno i bardzo slonecznie. Pieknie!!!
Lekarza mozna miec nawet z innej Kommuny. Musi on tylko wyrazic zgode. Ja w trakcie ciazy zmienilam adres zamieszkania i tym samym Kommune. Jednak moja "byla" lekarka zgodzila sie abym pozostala Jej pacjentka.
Lekarza mozna tez w kazdej chwili zmienic. Wtedy tez dostaje sie nowa zolta karte , za ktora placi sie chyba 150 kr.
Milego dnia Wam zycze i dobrego samopoczucia, zwlaszcza dla zafasolkowanych Mam!!!
 
Czesc!!!
Jak sie czujecie, przyszle Mamuski?
Mnie "dopada" nastroj swiateczny. Wiem, wiem, jeszcze sporo czasu do Swiat. Ale w tym roku zostaje w Dk. Moje pierwsze Swieta poza Polska. Moja pierwsza Wiglia z Malusia! Moja pierwsza Wiglia we wlasnym domu...
Moze wlasnie dlatego tak wczesnie mysle o tym. Chcialabym aby to byly piekne Swieta.
A Wy zostajecie w Dk czy jedziecie do PL?
Milego dnia!
 
Witajcie w zimne przedpoludnie.
U nas padal deszcz ze sniegiem.
Od paru dni nie wychodze z domu, bo jeszcze nie wydobrzalam. Wciaz robi mi sie slabo i nie moge zbyt wiele robic w domu, itd. Jest to frustrujace, ale co robic. Musze uzbroic sie w cierpliwosc.
To beda nasze pierwsze od kilku lat swieta spedzone w DK. Do tej pory wyjezdzalismy do rodziny mojej lub meza, ale teraz bedzie za ciezko podrozowac z duzym brzuchem. Nie wyobrazam sobie wielu godzin spedzonych w samochodzie.
Milego dnia :-)
 
reklama
witajcie ;)
nastrój świąteczny już się udziela ;)
Kurcze, z kim nie gadam to wszyscy zostają w Danii na święta.. ja bym też chętnie została. Ale rodzinka by była zła, babcie, dziadki i te sprawy. Więc musimy jechac.
Mam nadzieję że szybko minie czas...

Effaa mieszkasz w swoim domku?? Zazdroszczę, ja już mam dość mieszkania w bloku. Mieliśmy mieć domek tutaj, ale na razie nie wyszło.
Ale jak już by był to na pewno bym tu została na święta.

Gosia współczuje złego samopoczucia.. u nas też śnieg z deszczem dziś padał... ;)

znowu taki dziwny dzień, jestem ospała i zmęczona..
Heh.. a mój mąż to chyba podejrzewa coś, bo wypytywał mnie wczoraj czy znowu spałam w południe.. Bo od kilku dni po prostu padam ok. 14-stej, wieczorami też.. jakieś dziwne myśli mu po głowie chyba chodzą... :szok:
 
Do góry